Svetska liga 2006.

 

A GRUPA:
I VIKEND (14–16. JUL)
JAPAN – SRBIJA I CRNA GORA  3:0 (25:22, 25:22, 25:20), 1:3 (28:26, 16:25, 26:28, 22:25)
SAD – POLJSKA  1:3 (25:22, 23:25, 23:25, 23:25), 1:3 (24:26, 13:25, 25:20, 22:25)
II VIKEND (21–23. JUL)
SRBIJA I C.GORA – POLJSKA 3:1 (25:17, 22:25, 25:19, 32:30), 3:2 (25:19, 22:25, 25:17, 16:25, 15:11)
JAPAN – SAD 0:3 (15:25, 22:25, 17:25), 0:3 (12:25, 21:25, 18:25)
III VIKEND (28–30. JUL)
POLJSKA – SRBIJA I CRNA GORA 1:3 (17:25, 25:21, 24:26, 21:25), 3:1 (25:23, 21:25, 25:18, 25:19)
SAD – JAPAN 3:0 (25:18, 25:20, 25:18), 3:1 (25:15, 21:25, 25:17, 25:15)
IV VIKEND (04–06. AVGUST)
SAD – SRBIJA I CRNA GORA 1:3 (25:13, 34:36, 22:25, 17:25), 3:1 (27:25, 25:22, 25:27, 25:21)
JAPAN – POLJSKA 2:3 (19:25, 28:30, 25:21, 25:18, 20:22), 0:3 (33:35, 21:25, 17:25)
 IV VIKEND (04–06. AVGUST)
SAD – SRBIJA I CRNA GORA 1:3 (25:13, 34:36, 22:25, 17:25), 3:1 (27:25, 25:22, 25:27, 25:21)
JAPAN – POLJSKA 2:3 (19:25, 28:30, 25:21, 25:18, 20:22), 0:3 (33:35, 21:25, 17:25)
V VIKEND (11–13. AVGUST)
SRBIJA I CRNA GORA – JAPAN 3:0 (26:24, 25:17, 25:19), 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:21)
POLJSKA – SAD 3:2 (17:25, 21:25, 25:19, 25:23, 17:15), 3:0 (25:22, 25:19, 25:23)
VI VIKEND (18–20. AVGUST)
SRBIJA I CRNA GORA – SAD 3:2 (21:25, 24:26, 25:16, 25:16, 15:13), 3:0 (25:23, 25:15, 25:23)
POLJSKA – JAPAN 3:1 (24:26, 25:23, 25:23, 25:13), 3:2 (22:25, 25:18, 25:19, 23:25, 22:20)
TABELA:  
1. SRBIJA I CRNA GORA 12   9    3    29:18    21 (1108:1039) 1,066
2. POLJSKA 12   9    3    31:19    21 (1161:1118) 1,038
3. SAD
12   5    7    22:23    17 (1027:985)  1,043
4. JAPAN
12   1   11    11:33    13 (924:1078)  0,857
 B GRUPA:
I VIKEND (14–16. JUL)
ARGENTINA – BRAZIL 0:3 (20:25, 23:25, 22:25), 0:3 (17:25, 17:25, 20:25)
FINSKA – PORTUGALIJA 3:0 (25:21, 29:27, 25:19), 3:0 (26:24, 25:20, 25:22)
II VIKEND (21–23. JUL)
BRAZIL – ARGENTINA 3:1 (25:15, 24:26, 25:22, 25:23), 3:0 (25:15, 25:17, 25:21)
PORTUGALIJA – FINSKA 3:2 (25:23, 18:25, 16:25, 25:22, 15:13), 2:3 (25:15, 22:25, 25:20, 27:29, 10:15)
III VIKEND (28–30. JUL)
PORTUGALIJA – BRAZIL 0:3 (23:25, 20:25, 15:25), 0:3 (20:25, 16:25, 22:25)
FINSKA – ARGENTINA 0:3 (22:25, 18:25, 22:25), 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)
IV VIKEND (04–06. AVGUST)
PORTUGALIJA – ARGENTINA 2:3 (22:25, 20:25, 27:25, 25:16, 12:15), 2:3 (25:23, 29:27, 25:27, 19:25, 19:21)
FINSKA – BRAZIL 0:3 (17:25, 22:25, 21:25), 1:3 (17:25, 25:27, 25:22, 17:25)
V VIKEND (11–13. AVGUST)
BRAZIL – FINSKA 3:1 (22:25, 25:19, 25:19, 25:20), 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:23)
ARGENTINA – PORTUGALIJA 3:0 (25:22, 25:18, 30:28), 3:0 (25:22, 32:30, 25:22)
VI VIKEND (18–20. AVGUST)
BRAZIL – PORTUGALIJA  3:1 (22:25, 25:20, 25:21, 25:18), 3:1 (25:17, 32:34, 25:20, 25:17)
ARGENTINA – FINSKA 3:2 (22:25, 36:34, 25:18, 27:29, 15:12), 0:3 (19:25, 19:25, 17:25)
TABELA:  
1. BRAZIL
12  12   0   36:6    24 (1047:865)   1,210
2. ARGENTINA
12   7   5   22:21   19 (979:1010)   0,969
3. FINSKA
12   4   8   19:26    16 (1007:1040) 0,731
4. PORTUGALIJA
12   1  11   11:35    13 (994:1112)  0,894
 C GRUPA:
I VIKEND (14–16. JUL)
RUSIJA – FRANCUSKA 2:3 (22:25, 23:25, 25:19, 25:20, 13:15), 3:0 (25:20, 32:30, 25:20)
KINA – ITALIJA 0:3 (14:25, 14:25, 25:27), 0:3 (17:25, 24:26, 18:25)
II VIKEND (21–23. JUL)
ITALIJA – FRANCUSKA 1:3 (20:25, 25:19, 20:25, 23:25), 2:3 (29:27, 25:23, 20:25, 21:25, 14:16)
KINA – RUSIJA 1:3 (22:25, 30:28, 19:25, 29:31), 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)
III VIKEND (28–30. JUL)
ITALIJA – RUSIJA 0:3 (21:25, 21:25, 18:25), 1:3 (16:25, 19:25, 25:23, 23:25)
KINA – FRANCUSKA 0:3 (26:28, 22:25, 23:25), 0:3 (21:25, 20:25, 22:25)
IV VIKEND (04–06. AVGUST)
RUSIJA – KINA 3:0 (25:12, 25:17, 25:22), 3:2 (25:13, 21:25, 25:17, 16:25, 15:12)
FRANCUSKA – ITALIJA 2:3 (27:29, 27:25, 25:21, 24:26, 17:19), 3:2 (23:25, 25:18, 26:28, 25:20, 16:14)
V VIKEND (11–13. AVGUST)
ITALIJA – KINA 3:0 (25:18, 25:21, 25:20), 3:0 (25:14, 25:22, 25:13)
FRANCUSKA – RUSIJA 0:3 (23:25, 24:26, 18:25), 3:2 (25:17, 18:25, 25:20, 16:25, 15:9)
VI VIKEND (18–20. AVGUST)
RUSIJA – ITALIJA 0:3 (22:25, 27:29, 24:26), 2:3 (18:25, 25:22, 17:25, 25:22, 6:15)
FRANCUSKA – KINA 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 27:25), 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)
TABELA:  
1. FRANCUSKA
12  9  3  29:19  21 (1110:1065) 1,042
2. RUSIJA 12  8  4  30:16  20 (1060:977)  1,085
3. ITALIJA 12  7  5  27:19  19 (1057:1002) 1,055
4. KINA 12  0  12  4:36  12 (808:991)   0,815
 D GRUPA:
I VIKEND (14–16. JUL)
KOREJA – KUBA 1:3 (23:25, 16:25, 25:21, 21:25), 0:3 (20:25, 24:26, 21:25)
BUGARSKA – EGIPAT 3:0 (26:24, 25:21, 25:16), 3:0 (25:16, 25:19, 25:19)
II VIKEND (21–23. JUL)
KUBA – EGIPAT 3:0 (25:18, 25:18, 25:12), 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)
KOREJA – BUGARSKA 1:3 (21:25, 25:27, 25:22, 21:25), 0:3 (20:25, 22:25, 21:25)
III VIKEND (28–30. JUL)
KUBA – BUGARSKA 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:16), 0:3 (20:25, 22:25, 21:25)
EGIPAT – KOREJA 1:3 (25:21, 15:25, 19:25, 16:25), 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)
IV VIKEND (04–06. AVGUST)
BUGARSKA – KOREJA 3:1 (25:21, 16:25, 25:16, 25:19), 3:0 (25:19, 25:19, 25:18)
EGIPAT – KUBA 1:3 (14:25, 21:25, 25:23, 11:25), 0:3 (13:25, 17:25, 23:25)
V VIKEND (11–13. AVGUST)
KOREJA – EGIPAT 3:2 (25:19, 21:25, 25:20, 21:25, 15:13), 3:1 (21:25, 25:22, 28:26, 25:19)
BUGARSKA - KUBA 2:3 (22:25, 27:29, 25:13, 25:15, 14:16), 3:0 (30:28, 25:19, 25:21)
VI VIKEND (18–20. AVGUST)
KUBA – KOREJA 3:0 (25:17, 25:19, 25:13), 3:0 (25:18, 25:18, 25:21)
EGIPAT – BUGARSKA 0:3 (20:25, 19:25, 11:25), 0:3 (20:25, 19:25, 16:25)
TABELA:  
1. BUGARSKA 12  10  2   33:8   22 (990:838)  1,181
2. KUBA 12  10  2   30:11  22 (971:832)  1,167
3. KOREJA 12   4  8   15:28  16 (925:994)  0,931
4. EGIPAT 12   0  12   5:36  12 (779:1001) 0,778
FINALNI TURNIR – MOSKVA, RUSIJA (23. – 27. AVGUST)

E GRUPA:

E 1 – RUSIJA (ORGANIZATOR)

E 2 – SRBIJA I CRNA GORA (3. SELEKCIJA PO UČINKU U PRVOJ FAZI)

E 3 – FRANCUSKA (4. SELEKCIJA PO UČINKU U PRVOJ FAZI)

F GRUPA:

F 1 – BRAZIL (NAJBOLJA SELEKCIJA PO UČINKU U PRVOJ FAZI)

F 2 – BUGARSKA (2. SELEKCIJA PO UČINKU U PRVOJ FAZI)

F 3 – ITALIJA (WILD CARD)

REZULTATI:

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA 0:3 (20:25, 24:26, 18:25)

BUGARSKA – BRAZIL  3:0 (25:17, 25:23, 25:20)

FRANCUSKA – ITALIJA  3:2 (25:18, 23:25, 23:25, 25:20, 15:11)


ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA I CRNA GORA – BUGARSKA   0:3 (24:26, 20:25, 24:26)

BRAZIL – ITALIJA  3:1 (25:14, 17:25, 25:19, 25:21)

RUSIJA – FRANCUSKA  3:2 (25:23, 21:25, 25:22, 21:25, 15:10)


PETAK, 25. AVGUST:

SRBIJA I CRNA GORA – FRANCUSKA  3:2 (26:24, 22:25, 25:19, 20:25, 18:16)

BUGARSKA – ITALIJA   3:0 (25:20, 29:27, 25:19)

BRAZIL – RUSIJA  3:2 (15:25, 25:18, 13:25, 26:24, 15:12)


TABELE:

E GRUPA:

1. RUS     3  2  1  8:5  5 (287:261) 1,100

2. FRA     3  1  2  7:8  4 (325:317) 1,025

3. SCG     3  1  2  3:8  4 (241:262) 0,920

 

F GRUPA:

1. BUL     3  3  0  9:0  6 (231:194) 1,191

2. BRA     3  2  1  6:6  5 (246:258) 0,953

3. ITA       3  0  3  3:9  3 (244:282) 0,865


SUBOTA, 26. AVGUST – POLUFINALE:

FRANCUSKA – BUGARSKA  3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

BRAZIL – RUSIJA  3:1 (25:19, 25:19, 27:29, 29:27)

 

NEDELJA, 27. AVGUST:

FINALE:

BRAZIL – FRANCUSKA  3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:23, 15:13)


UTAKMICA ZA TREĆE MESTO:

RUSIJA – BUGARSKA  3:0 (25:20, 25:19, 25:19)


POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: ŽILBERTO GODOJ FILJO ŽIBA (BRAZIL)

POENTER: SEBASTIJAN RUET (FRANCUSKA)

NAPADAČ: MATEJ KAZIJSKI (BUGARSKA)

BLOKER: VENSAN MONMEA (FRANCUSKA)

SERVER: ANDRE NASIMENTO (BRAZIL)

LIBERO: ALEKSEJ VERBOV (RUSIJA)

TEHNIČAR: ANDREJ ŽEKOV (BUGARSKA)

Aleksandar Boričić, predsednik OSS predao je nagradu Sebastijanu Ruetu, najboljem poenteru Finalnog turnira Svetske lige.


KONAČAN PLASMAN:

1. BRAZIL

2. FRANCUSKA

3. RUSIJA

4. BUGARSKA

5. SRBIJA I CRNA GORA

6. ITALIJA

7. ARGENTINA

KUBA

POLJSKA

10. FINSKA

KOREJA

SAD

13. KINA

EGIPAT

JAPAN

PORTUGALIJA

Pročitano 1259 puta