Svetska liga 1992.

 

A GRUPA: KINA, RUSIJA, JAPAN, SAD

I VIKEND

KINA – RUSIJA 2:3 (15:12, 10:15, 15:7, 9:15, 11:15), 1:3 (15:7, 8:15, 5:15, 8:15)

SAD – JAPAN 3:0 (15:3, 15:7, 15:12), 3:0 (15:7, 15:7, 15:12)


II VIKEND

SAD – KINA 3:0 (15:10, 15:9, 17:15), 3:2 (15:7, 15:11, 16:17, 13:15, 15:13)

JAPAN – RUSIJA 1:3 (16:14, 4:15, 8:15, 3:15), 0:3 (7:15, 13:15, 6:15)


III VIKEND

JAPAN – SAD 2:3 (10:15, 11:15, 16:14, 15:9, 12:15), 1:3 (15:13, 13:15, 5:15, 3:15)

RUSIJA – KINA 3:0 (15:2, 15:3, 15:7), 3:1 (15:6, 13:15, 15:7, 15:11)


IV VIKEND

SAD – RUSIJA 3:0 (15:10, 15:8, 15:6), 3:0 (15:11, 15:11, 15:7)

KINA – JAPAN 0:3 (13:15, 10:15, 9:15), 3:1 (15:6, 15:7, 5:15, 15:8)


V VIKEND

KINA – SAD 1:3 (15:11, 7:15, 14:16, 6:15), 3:2 (15:3, 15:0, 6:15, 10:15, 15:9)

RUSIJA – JAPAN 3:0 (15:13, 15:12, 15:12), 3:1 (15:9, 8:15, 15:4, 15:5)


VI VIKEND

JAPAN – KINA 1:3 (15:1, 7:15, 3:15, 9:15), 3:1 (15:11, 13:15, 17:15, 15:13)

RUSIJA – SAD 3:1 (15:9, 12:15, 15:11, 15:7), 2:3 (15:13, 15:12, 11:15, 10:15, 10:15)


TABELA:

1. SAD 12  10   2  33:14   22
2. RUSIJA 12   9   3   29:16   21
3. KINA 12   3   9   17:31   15
4. JAPAN 12   2  10  13:31   14

 

B GRUPA: KANADA, KUBA, NEMACKA, HOLANDIJA

I VIKEND

NEMAČKA – HOLANDIJA 0:3 (8:15, 10:15, 6:15), 1:3 (9:15, 15:12, 13:15, 10:15)

KANADA – KUBA 0:3 (16:17, 11:15, 8:15), 3:2 (15:6, 8:15, 8:15, 15:13, 15:13)


II VIKEND

KUBA – NEMAČKA 3:1 (15:6, 13:15, 15:10, 15:5), 3:1 (15:4, 15:9, 13:15, 15:8)

HOLANDIJA – KANADA 1:3 (15:7, 8:15, 14:16, 8:15), 3:0 (15:9, 15:8, 15:9)


III VIKEND

NEMAČKA – KUBA 3:2 (15:10, 11:15, 16:14, 9:15, 15:12), 0:3 (8:15, 9:15, 9:15)

KANADA – HOLANDIJA 2:3 (15:8, 9:15, 13:15, 15:13, 9:15), 1:3 (15:12, 10:15, 12:15, 11:15)


IV VIKEND

KUBA – KANADA 3:0 (15:3, 15:13, 15:7), 3:1 (15:12, 15:7, 12:15, 15:6)

HOLANDIJA – NEMAČKA 3:0 (15:7, 15:12, 15:3), 3:0 (15:5, 15:4, 15:5)


V VIKEND

KANADA – NEMAČKA 3:1 (15:12, 15:9, 10:15, 15:10), 3:2 (10:15, 13:15, 15:6, 15:9, 15:11)

KUBA – HOLANDIJA 3:2 (10:15, 15:13, 15:10, 13:15, 15:10), 3:1 (8:15, 15:13, 15:7, 15:7)


VI VIKEND

NEMAČKA – KANADA 0:3 (13:15, 15:17, 8:15), 0:3 (10:15, 12:15, 11:15)

HOLANDIJA – KUBA 1:3 (16:14, 14:16, 6:15, 14:16), 3:1 (15:11, 12:15, 15:5, 15:9)


TABELA:

1. KUBA 12  9   3   32:16   21
2. HOLANDIJA 12  8   4   29:17   20
3. KANADA 12  6   6   22:24   18
4. NEMAČKA 12  1  11   9:35    13

 

C GRUPA: BRAZIL, FRANCUSKA, ITALIJA, KOREJA

I VIKEND

FRANCUSKA – ITALIJA 1:3 (3:15, 15:11, 8:15, 3:15), 0:3 (4:15, 7:15, 5:15)

KOREJA – BRAZIL 3:2 (10:15, 15:10, 9:15, 15:9, 16:14), 1:3 (4:15, 17:15, 10:15, 5:15)


II VIKEND

ITALIJA – KOREJA 3:0 (15:0, 17:15, 15:8), 3:0 (16:14, 15:1, 16:14)

BRAZIL – FRANCUSKA 3:0 (15:12, 15:7, 15:1), 3:0 (15:8, 15:8, 15:12)


III VIKEND

BRAZIL – ITALIJA 1:3 (16:14, 13:15, 14:16, 7:15), 1:3 (3:15, 15:5, 6:15, 5:15)

KOREJA – FRANCUSKA 3:0 (15:10, 17:15, 15:8), 3:1 (15:6, 4:15, 17:15, 15:9)


IV VIKEND

ITALIJA – FRANCUSKA 3:0 (15:8, 15:3, 15:8), 3:0 (15:8, 15:5, 15:9)

BRAZIL – KOREJA 3:0 (15:9, 15:8, 15:12), 3:0 (15:11, 15:9, 15:13)


V VIKEND

KOREJA – ITALIJA 2:3 (15:5, 15:12, 7:15, 12:15, 8:15), 3:0 (15:7, 16:14, 16:14)

FRANCUSKA – BRAZIL 2:3 (5:15, 15:11, 15:11, 7:15, 9:15), 1:3 (17:15, 7:15, 10:15, 10:15)


VI VIKEND

ITALIJA – BRAZIL 3:1 (15:1, 8:15, 15:13, 15:10), 3:0 (15:6, 15:8, 15:7)

FRANCUSKA – KOREJA 3:1 (15:2, 15:3, 14:16, 15:8), 1:3 (15:12, 11:15, 8:15, 8:15)


TABELA:

1. ITALIJA 12  11   1   33:9    23
2. BRAZIL 12   7   5    26:19  19
3. KOREJA 12   5   7    19:25  17
4. FRANCUSKA 12   1  11    9:34   13

 

 

POLUFINALNA GRUPA - PRVOPLASIRANE EKIPE PROTIV DVE DRUGOPLASIRANE IZ PREOSTALE DVE GRUPE – DVA VIKENDA – ČETIRI UTAKMICE.

U KONAČNU TABELU SE PRENOSE REZULTATI MEČEVA SA DRUGOM EKIPOM IZ SVOJE GRUPE.


I VIKEND

RUSIJA – ITALIJA 2:3 (16:14, 16:14, 11:15, 11:15, 15:17), 0:3 (7:15, 11:15, 4:15)

HOLANDIJA – SAD 3:0 (15:8, 15:4, 17:15), 3:1 (15:10, 15:17, 15:12, 17:15)

BRAZIL – KUBA 3:2 (11:15, 15:12, 9:15, 15:3, 15:11), 3:2 (11:15, 15:11, 13:15, 15:6, 15:9)


II VIKEND

ITALIJA – HOLANDIJA 3:2 (9:15, 15:12, 14:16, 15:10, 15:10), 2:3 (10:15, 9:15, 15:5, 15:11, 12:15)

SAD – BRAZIL 3:0 (15:12, 16:14, 15:9), 0:3 (11:15, 12:15, 13:15)

KUBA – RUSIJA 3:0 (15:3, 15:9, 15:11), 3:1 (15:7, 14:16, 15:6, 15:5)


TABELA:

1. ITALIJA 8   7   1   23:10   15
2. KUBA 8   5   3   20:14   13
3. HOLANDIJA 8   4   4   18:16   12
4. SAD 8   4   4   12:14   12
5. BRAZIL 8   3   5   12:19   11
6. RUSIJA 8   1   7    8:22    9

 


FINALNI TURNIR - ÐENOVA

POLUFINALE:

ITALIJA – SAD 3:0 (15:10, 15:11, 15:10)
KUBA – HOLANDIJA 3:1 (15:9, 15:12, 11:15, 15:12)


FINALE:

ITALIJA – KUBA 3:1 (14:16, 15:3, 15:11, 15:11)


ZA 3. MESTO:

SAD – HOLANDIJA 3:1 (9:15, 15:10, 15:6, 15:4)

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: LORENCO BERNARDI (ITALIJA)
SMEČER: MARSELO NEGRAO (BRAZIL)
TEHNIČAR: RAUL DIJAGO (KUBA)
BLOKER: RUSLAN OLIHVER (RUSIJA)
SERVER: ANDREA ZORZI (ITALIJA)
PRIMAČ: KSIJANG CANG (KINA)
U POLJU: JAN POSTUMA (HOLANDIJA)


KONAČAN PLASMAN:

1. ITALIJA
2. KUBA
3. SAD
4. HOLANDIJA
5. BRAZIL
6. RUSIJA
7. KANADA
8. KOREJA
9. KINA
10. JAPAN
11. FRANCUSKA
12. NEMAČKA

Pročitano 1125 puta