Svetska liga 2004.

 

C GRUPA: SRBIJA I CRNA GORA, ITALIJA, KUBA, KINA

I VIKEND

KUBA – SRBIJA I CRNA GORA 1:3 (21:25, 17:25, 25:23, 29:31), 3:2 (25:20, 23:25, 25:21, 15:25, 18:16)

ITALIJA – KINA 3:0 (25:17, 25:22, 25:20), 3:1 (25:19, 26:28, 25:22, 25:20)


II VIKEND

SRBIJA I CRNA GORA – KINA 2:3 (26:28, 25:20, 22:25, 25:19, 14:16), 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

ITALIJA – KUBA 2:3 (27:29, 25:23, 25:23, 19:25, 13:15), 3:0 (25:19, 25:23, 25:14)


III VIKEND

SRBIJA I CRNA GORA – KUBA 3:1 (25:17, 25:22, 15:25, 25:15), 3:0 (25:22, 26:24, 25:19)

KINA – ITALIJA 1:3 (25:12, 21:25, 23:25, 21:25), 0:3 (26:28, 15:25, 15:25)


IV VIKEND

ITALIJA – SRBIJA I CRNA GORA 2:3 (25:21, 30:32, 25:17, 24:26, 8:15), 1:3 (25:22, 20:25, 17:25, 19:25)

KINA – KUBA 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:23), 3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:21)


V VIKEND

KINA – SRBIJA I CRNA GORA 2:3 (25:27, 27:25, 20:25, 25:20, 11:15), 0:3 (20:25, 23:25, 20:25)

KUBA – ITALIJA 2:3 (25:17, 16:25, 25:21, 19:25, 8:15), 0:3 (21:25, 19:25, 20:25)


VI VIKEND

SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA 3:1 (26:24, 25:17, 23:25, 25:20), 3:0 (25:20, 25:16, 25:18)

KUBA – KINA 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:22), 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)


TABELA:

1. SRBIJA I CRNA GORA
12   10   2   34:14   22
2. ITALIJA
12    7    5   27:19   19
3. KUBA
12    4    8   18:29   16
4. KINA 12    3    9   14:31   15

 

A GRUPA: BRAZIL, GRČKA, PORTUGALIJA, ŠPANIJA

I VIKEND

GRČKA – BRAZIL 0:3 (19:25, 22:25, 22:25), 2:3 (25:21, 13:25, 19:25, 26:24, 9:15)

ŠPANIJA – PORTUGALIJA 3:0 (25:21, 25:21, 25:16), 1:3 (26:24, 13:25, 18:25, 17:25)


II VIKEND

BRAZIL – ŠPANIJA 3:1 (26:28, 25:14, 25:19, 25:20), 3:0 (25:16, 25:22, 25:16)

GRČKA – PORTUGALIJA 3:0 (25:20, 25:16, 25:18), 3:1 (25:18, 22:25, 25:22, 25:13)


III VIKEND

ŠPANIJA – GRČKA 1:3 (26:24, 15:25, 17:25, 16:25), 0:3 (23:25, 20:25, 26:28)

BRAZIL – PORTUGALIJA 3:0 (25:16, 25:19, 25:16), 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)


IV VIKEND

BRAZIL – GRČKA 3:0 (25:20, 25:22, 25:21), 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

PORTUGALIJA – ŠPANIJA 1:3 (25:21, 20:25, 19:25, 11:25), 0:3 (15:25, 21:25, 17:25)


V VIKEND

ŠPANIJA – BRAZIL 2:3 (20:25, 21:25, 25:23, 36:34, 4:15), 0:3 (15:25, 23:25, 19:25)

PORTUGALIJA – GRČKA 3:2 (23:25, 22:25, 25:23, 28:26, 15:13), 3:2 (18:25, 17:25, 26:24, 25:22, 15:13)


VI VIKEND

GRČKA – ŠPANIJA 3:2 (21:25, 25:20, 16:25, 25:14, 15:13), 1:3 (23:25, 25:20, 13:25, 17:25)

PORTUGALIJA – BRAZIL 0:3 (19:25, 20:25, 23:25), 1:3 (25:23, 19:25, 19:25, 15:25)


TABELA:

1. BRAZIL
12   12   0   36:6    24
2. GRČKA 12    5    7   22:25  17
3. ŠPANIJA
12    4    8   19:26  16
4. PORTUGALIJA
12    3    9   12:32  15

 

B GRUPA: JAPAN, BUGARSKA, POLJSKA, FRANCUSKA

I VIKEND

BUGARSKA – FRANCUSKA 2:3 (25:20, 17:25, 22:25, 29:27, 13:15), 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

JAPAN – POLJSKA 1:3 (25:22, 27:29, 16:25, 22:25), 2:3 (21:25, 30:28, 32:34, 25:23, 7:15)


II VIKEND

FRANCUSKA – JAPAN 3:0 (25:19, 25:19, 25:16), 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)

POLJSKA – BUGARSKA 3:1 (25:22, 25:15, 21:25, 25:23), 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 20:25)


III VIKEND

POLJSKA – JAPAN 3:0 (29:27, 25:19, 25:20), 3:0 (25:13, 30:28, 25:21)

FRANCUSKA – BUGARSKA 0:3 (22:25, 18:25, 18:25), 3:1 (24:26, 30:28, 25:20, 25:20)


IV VIKEND

FRANCUSKA – POLJSKA 3:2 (25:22, 26:24, 22:25, 22:25, 17:15), 2:3 (20:25, 25:23, 23:25, 25:18, 8:15)

JAPAN – BUGARSKA 1:3 (27:29, 21:25, 25:23, 23:25), 2:3 (15:25, 18:25, 25:21, 25:22, 10:15)


V VIKEND

BUGARSKA – POLJSKA 3:0 (25:23, 25:20, 25:15), 3:0 (25:23, 25:15, 25:22)

JAPAN – FRANCUSKA 0:3 (13:25, 23:25, 20:25), 2:3 (27:25, 19:25, 16:25, 29:27, 11:15)


VI VIKEND

POLJSKA – FRANCUSKA 1:3 (25:22, 25:27, 22:25, 25:27), 3:0 (17:25, 24:26, 20:25)

BUGARSKA – JAPAN 3:0 (25:22, 25:17, 25:19), 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)


TABELA:

1. BUGARSKA
12   9   3    31:13   21
2. FRANCUSKA
12   9   3    29:17   21
3. POLJSKA 12   6   6    22:24   18
4. JAPAN 12   0   12   8:36    12

 


FINALNI TURNIR – RIM, ITALIJA (16–18. JUL)

PETAK, 16. JUL

SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA 0:3 (18:25, 22:25, 23:25)
BRAZIL – BUGARSKA 3:1 (25:17, 32:30, 18:25, 25:21)


POLUFINALE – SUBOTA, 17. JUL

SRBIJA I CRNA GORA – BRAZIL 0:3 (23:25, 30:32, 20:25)
ITALIJA – BUGARSKA 3:0 (25:21, 25:18, 25:21)


NEDELJA, 18. JUL

MEC ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA I CRNA GORA – BUGARSKA 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)


FINALE:

BRAZIL – ITALIJA 3:1 (27:25, 25:19, 25:27, 25:17)


POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: ANDREA SARTORETI (ITALIJA) SMEČER: SAMUELE PAPI (ITALIJA)
BLOKER: LUIÐI MASTRANÐELO (ITALIJA)
SERVER: MATEJ KAZIJSKI (BUGARSKA)


KONAČAN PLASMAN:

1. BRAZIL
2. ITALIJA
3. SRBIJA I CRNA GORA
4. BUGARSKA
5. FRANCUSKA
5. GRČKA
7. KUBA
7. POLJSKA
7. ŠPANIJA
10. KINA
10. JAPAN
10. PORTUGALIJA

Pročitano 1143 puta