Svetska liga 2008.

 

 A GRUPA:
I VIKEND (13–15. JUN):

BRAZIL – SRBIJA 3:2 (22:25, 25:23, 25:18, 23:25, 15:11), 3:2 (23:25, 25:19, 24:26, 25:23, 15:11)

VENECUELA – FRANCUSKA 2:3 (23:25, 25:23, 20:25, 25:23, 11:15), 0:3 (22:25, 19:25, 25:27)

II VIKEND (20–22. JUN):

VENECUELA – SRBIJA 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:22), 0:3 (21:25, 21:25, 18:25)

FRANCUSKA – BRAZIL 3:2 (25:22, 23:25, 25:23, 22:25, 15:13), 0:3 (29:31, 21:25, 17:25)

 III VIKEND (27–29. JUN):

FRANCUSKA – SRBIJA 3:1 (17:25, 25:20, 25:23, 25:20), 0:3 (20:25, 31:33, 19:25)

VENECUELA – BRAZIL 1:3 (25:16, 22:25, 21:25, 19:25), 1:3 (25:23, 29:31, 13:25, 20:25)

 IV VIKEND (04–06. JUL):

SRBIJA – BRAZIL 2:3 (25:17, 25:21, 21:25, 21:25, 8:15), 3:2 (20:25, 18:25, 25:23, 25:20, 15:11)

FRANCUSKA – VENECUELA 3:1 (25:23, 25:13, 20:25, 25:18), 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:22)

V VIKEND (11–13. JUL):

SRBIJA – VENECUELA 3:0 (25:22, 25:23, 25:16), 3:1 (18:25, 25:20, 27:25, 25:20)

BRAZIL – FRANCUSKA 3:0 (25:22, 25:17, 27:25), 3:0 (25:17, 25:21, 25:19)

 VI VIKEND (18–20. JUL):

SRBIJA – FRANCUSKA 3:2 (23:25, 18:25, 25:21, 25:19, 15:8), 3:1 (25:20, 25:22, 12:25, 25:17)

BRAZIL – VENECUELA 3:0 (25:23, 25:16, 29:27), 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)

TABELA:
1. BRAZIL
12   10    2     34:14  22 (1119:1003) 1,11
2. SRBIJA   
12    7     5     29:21  19 (1108:1078) 1,028
3. FRANCUSKA 
12    6     6     21:25  18 (1020:1041) 0,980
4. VENENCUELA
12    1    11    10:34  13 (937:1062)  0,882
 B GRUPA:

I VIKEND (13–15. JUN):

KUBA – ITALIJA 3:2 (25:22, 31:33, 25:20, 22:25, 17:15), 1:3 (24:26, 27:29, 26:24, 20:25)

KOREJA – RUSIJA 2:3 (29:31, 25:16, 25:18, 23:25, 14:16), 1:3 (25:22, 19:25, 22:25, 21:25)

II VIKEND (20–22. JUN):

KUBA – RUSIJA 1:3 (25:21, 21:25, 20:25, 21:25), 0:3 (17:25, 21:25, 22:25)

KOREJA – ITALIJA 2:3 (25:23, 21:25, 25:22, 17:25, 11:15), 2:3 (25:23, 25:22, 15:25, 19:25, 9:15)

 III VIKEND (27–29. JUN):

KUBA – KOREJA 3:1 (25:13, 23:25, 25:22, 25:15), 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

ITALIJA – RUSIJA 3:1 (27:25, 25:23, 24:26, 25:21), 1:3 (24:26, 25:19, 22:25, 20:25)

 IV VIKEND (04–06. JUL):

RUSIJA – KUBA 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 25:22), 3:1 (25:17, 18:25, 25:20, 25:20)

ITALIJA – KOREJA 3:1 (22:25, 28:26, 25:20, 25:23), 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:22)

V VIKEND (11–13. JUL):

RUSIJA – ITALIJA 3:1 (25:27, 25:21, 25:22, 25:20), 3:2 (25:20, 24:26, 27:29, 25:22, 15:12)

KOREJA – KUBA 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 19:25), 2:3 (16:25, 25:22, 25:22, 20:25, 12:15)

 VI VIKEND (18–20. JUL):

RUSIJA – KOREJA 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 26:24), 2:3 (25:20, 25:17, 19:25, 23:25, 13:15)

ITALIJA – KUBA 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:21), 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:23)

 TABELA:
1. RUSIJA
12    10     2     33:17   22 (1173:1110) 1,057
2. ITALIJA 
12      8     4     30:22   20 (1220:1177) 1,037
3. KUBA
12      5     7     21:27  17 (1093:1094) 0,999
4. KOREJA
12      1    11    17:35   13 (1097:1202) 0,913
 C GRUPA:

I VIKEND (13–15. JUN):

BUGARSKA – ŠPANIJA 3:0 (33:31, 25:19, 25:17), 3:1 (19:25, 25:18, 25:22, 25:13)

FINSKA – SAD 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 20:25), 0:3 (20:25, 19:25, 16:25)

II VIKEND (20–22. JUN):

SAD – BUGARSKA 3:0 (25:23, 25:16, 25:16), 2:3 (25:12, 16:25, 20:25, 25:12, 13:15)

ŠPANIJA – FINSKA 3:2 (21:25, 19:25, 25:19, 25:20, 15:10), 3:1 (25:18, 26:24, 21:25, 25:22)

III VIKEND (27–29. JUN):

SAD – FINSKA 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:20), 3:1 (25:17, 22:25, 25:18, 25:18)

ŠPANIJA – BUGARSKA 3:1 (25:16, 18:25, 25:21, 25:16), 2:3 (25:17, 27:29, 25:15, 23:25, 10:15)

IV VIKEND (04–06. JUL):

ŠPANIJA – SAD 2:3 (23:25, 22:25, 31:29, 25:20, 16:18), 0:3 (19:25, 19:25, 23:25)

FINSKA – BUGARSKA 0:3 (26:28, 28:30, 19:25), 3:2 (22:25, 17:25, 25:22, 25:21, 17:15)

V VIKEND (11–13. JUL):

SAD – ŠPANIJA 3:0 (25:19, 25:23, 27:25), 3:1 (24:26, 25:22, 25:13, 25:18)

BUGARSKA – FINSKA 2:3 (28:30, 25:18, 23:25, 29:27, 15:17), 3:1 (26:24, 25:19, 18:25, 25:22)

VI VIKEND (1820. JUL):

BUGARSKA – SAD 3:2 (25:22, 24:26, 25:16, 23:25, 15:10), 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 35:33)

FINSKA – ŠPANIJA 3:2 (25:21, 23:25, 23:25, 25:23, 15:11), 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

 TABELA:
1. SAD    12    9    3   32:15    21 (1105:982)  1,12
2. BUGARSKA
12     8   4    29:21   20 (1122:1105) 1,015
3. FINSKA  
12    4    8   19:30   16 (1057:1129) 0,936
4. ŠPANIJA 
12     3   9    17:31   15 (1030:1098) 0,938
D GRUPA:

I VIKEND (13–15. JUN):

KINA – JAPAN 2:3 (31:29, 22:25, 20:25, 31:29, 9:15), 3:2 (22:25, 25:16, 25:19, 22:25, 15:12)

EGIPAT – POLJSKA 3:2 (25:19, 14:25, 22:25, 25:22, 15:12), 1:3 (20:25, 25:13, 17:25, 21:25)

II VIKEND (20–22. JUN):

KINA – POLJSKA 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:18), 2:3 (26:24, 15:25, 25:22, 19:25, 12:15)

EGIPAT – JAPAN 3:1 (30:32, 25:21, 25:22, 25:21), 3:1 (21:25, 26:24, 25:18, 25:21)

III VIKEND (27–29. JUN):

JAPAN – POLJSKA 0:3 (14:25, 12:25, 22:25), 3:2 (29:31, 18:25, 25:19, 25:21, 15:11)

KINA – EGIPAT 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:23), 3:0 (25:21, 26:24, 25:19)

IV VIKEND (04–06. JUL):

POLJSKA – KINA 3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:23), 3:1 (25:22, 19:25, 25:21, 25:23)

JAPAN – EGIPAT 3:2 (25:19, 25:22, 27:29, 24:26, 15:10), 3:1 (26:24, 20:25, 25:20, 25:20)

 V VIKEND (11–13. JUL):

POLJSKA – JAPAN 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:18), 3:1 (25:14, 25:23, 19:25, 25:17)

EGIPAT – KINA 0:3 (18:25, 21:25, 23:25), 3:0 (25:15, 25:22, 25:17)

VI VIKEND (18–20. JUL):

POLJSKA – EGIPAT 3:0 (25:21, 25:21, 25:16), 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:23)

JAPAN – KINA 3:0 (26:24, 25:20, 25:13), 1:3 (20:25, 21:25, 29:27, 23:25)

 TABELA:
1. POLJSKA 
12    9    3    32:17    21 (1124:1033) 1,088
2. KINA 
12    6    6    24:23    18 (1058:1067) 0,992
3. JAPAN
12    5    7    22:28    17 (1108:1150) 0,963
4. EGIPAT
12    4    8    18:28    16 (1020:1060) 0,962
 
 FINALNI TURNIR XIX SVETSKE LIGE 2008.  - RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL  (DVORANA MARAKANAZINJO – 12 105 MESTA)


F GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 23. JUL:

SRBIJA – SAD  3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

POLJSKA SLOBODNA.


2. KOLO – ČETVRTAK, 24. JUL:

SRBIJA SLOBODNA.

SAD – POLJSKA  3:2 (25:18, 23:25, 27:25, 18:25, 16:14)


3. KOLO – PETAK, 25. JUL:

SRBIJA – POLJSKA  3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

SAD SLOBODNE.


TABELA:

1. SRBIJA           2  2  0  6:0  4 (150:114) 1,316

2. SAD               2  1  1  3:5  3 (168:182) 0,923

3. POLJSKA         2  0  2  2:6  2 (162:184) 0,880

Plasman u polufinale izborili su Srbija i SAD.


E GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 23. JUL:

BRAZIL – RUSIJA  3:0 (25:23, 25:18, 25:15)

JAPAN SLOBODAN.


2. KOLO – ČETVRTAK, 24. JUL:

RUSIJA – JAPAN  3:0 (25:14, 26:24, 25:18)

BRAZIL SLOBODAN.


3. KOLO – PETAK, 25. JUL:

BRAZIL – JAPAN  3:0 (25:16, 25:23, 25:15)

RUSIJA SLOBODNA.


TABELA:

1. BRAZIL           2  2  0  6:0  4 (150:110) 1,364

2. RUSIJA           2  1  1  3:3  3 (132:131) 1,008

3. JAPAN            2  0  2  0:6  2 (110:151) 0,728

Plasman u polufinale izborili su Brazil i Rusija.


POLUFINALE – SUBOTA, 26. JUL:

SRBIJA – RUSIJA  3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

SAD – BRAZIL  3:0 (25:23, 25:22, 27:25)


NEDELJA, 27. JUL:

FINALE:

SRBIJA – SAD  1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 22:25)


MEČ ZA TREĆE MESTO:

RUSIJA – BRAZIL  3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 25:19)


POJEDINAČNE NAGRADE
:

MVP: LOJ BOL (SAD)

POENTER: IVAN MILJKOVIĆ (SRBIJA)

BLOKER: MARKO PODRAŠČANIN (SRBIJA)

SMEČER: DANTE AMARAL GIMARAEŠ (BRAZIL)

SERVER: ŽILBERTO GODOJ FILJO ŽIBA (BRAZIL)

TEHNIČAR: LOJ BOL (SAD)

LIBERO: RIČARD LAMBURN (SAD)


KONAČAN PLASMAN
:

1. SAD

2. SRBIJA

3. RUSIJA

4. BRAZIL

5. POLJSKA

6. JAPAN

7. BUGARSKA

KINA

ITALIJA

10. KUBA

FINSKA

FRANCUSKA

13. EGIPAT

KOREJA

ŠPANIJA

VENECUELA

Pročitano 1330 puta