Svetska liga 1999.

 

A GRUPA: POLJSKA, RUSIJA, AUSTRALIJA, ITALIJA

I VIKEND

POLJSKA – RUSIJA 0:3 (22:25, 15:25, 16:25), 1:3 (19:25, 25:22, 23:25, 19:25)

AUSTRALIJA – ITALIJA 0:3 (20:25, 16:25, 18:25), 0:3 (11:25, 22:25, 20:25)


II VIKEND

RUSIJA – POLJSKA 3:0 (25:18, 28:26, 25:23), 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:23, 15:8)

ITALIJA – AUSTRALIJA 3:0 (25:17, 25:21, 25:20), 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)


III VIKEND

RUSIJA – AUSTRALIJA 3:0 (25:19, 25:20, 27:25), 3:0 (25:17, 33:31, 25:23)

ITALIJA – POLJSKA 2:3 (27:29, 24:26, 25:14, 25:19, 13:15), 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 25:18)


IV VIKEND

RUSIJA – ITALIJA 3:1 (29:27, 25:21, 27:29, 25:20), 1:3 (22:25, 18:25, 25:20, 21:25)

POLJSKA – AUSTRALIJA 3:1 (28:30, 29:27, 25:23, 25:18), 3:0 (25:20, 25:15, 25:18)


V VIKEND

AUSTRALIJA – POLJSKA 0:3 (21:25, 23:25, 26:28), 1:3 (25:16, 17:25, 23:25, 18:25)

ITALIJA – RUSIJA 1:3 (18:25, 21:25, 25:16, 24:26), 3:1 (25:18, 25:14, 22:25, 25:21)


VI VIKEND

POLJSKA – ITALIJA 2:3 (18:25, 31:29, 25:21, 17:25, 12:15), 0:3 (24:26, 21:25, 16:25)

AUSTRALIJA – RUSIJA 2:3 (25:18, 23:25, 25:20, 22:25, 7:15), 1:3 (18:25, 24:26, 25:22, 23:25)


TABELA:

1. RUSIJA 12  10   2   32:14   22
2. ITALIJA 12   9   3    31:14   21
3. POLJSKA 12   5   7    21:25   17
4. AUSTRALIJA 12   0  12    5:36    12

 

B GRUPA: KANADA, BRAZIL, ŠPANIJA, HOLANDIJA

I VIKEND

KANADA – BRAZIL 1:3 (23:25, 25:22, 21:25, 17:25), 3:2 (26:24, 42:44, 25:18, 16:25, 19:17)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 1:3 (24:26, 25:22, 21:25, 19:25), 3:2 (25:27, 14:25, 25:22, 30:28, 15:11)


II VIKEND

ŠPANIJA – BRAZIL 3:2 (25:21, 33:31, 19:25, 19:25, 15:11), 1:3 (25:21, 22:25, 19:25, 23:25)

KANADA – HOLANDIJA 3:0 (25:23, 25:22, 25:19), 3:0 (25:20, 30:28, 25:20)


III VIKEND

KANADA – ŠPANIJA 3:2 (25:19, 18:25, 19:25, 26:24, 15:10), 1:3 (19:25, 23:25, 25:18, 19:25)


HOLANDIJA – BRAZIL 2:3 (25:20, 22:25, 18:25, 25:22, 11:15), 2:3 (27:29, 25:22, 23:25, 25:23, 11:15)


IV VIKEND

ŠPANIJA – HOLANDIJA 3:2 (22:25, 25:16, 23:25, 25:21, 15:12), 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

BRAZIL – KANADA 3:0 (25:18, 25:20, 25:20), 3:0 (25:18, 25:21, 25:13)


V VIKEND

BRAZIL – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 25:19, 25:12), 3:0 (25:22, 25:15, 25:19)

HOLANDIJA – KANADA 3:0 (25:19, 28:26, 25:20), 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)


VI VIKEND

ŠPANIJA – KANADA 3:2 (23:25, 25:22, 26:28, 26:24, 16:14), 3:0 (26:24, 25:19, 25:18)

BRAZIL – HOLANDIJA 3:1 (25:15, 27:25, 22:25, 25:20), 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:19)


TABELA:

1. BRAZIL 12  10   2   34:14   22
2. ŠPANIJA 12   7   5    26:23   19
3. KANADA 12   5   7    19:25   17
4. HOLANDIJA 12   2  10    15:32  14

 

C GRUPA: FRANCUSKA, PORTUGALIJA, ARGENTINA, KUBA

I VIKEND

FRANCUSKA – PORTUGALIJA 2:3 (24:26, 23:25, 25:23, 25:16, 9:15), 3:1 (28:26, 22:25, 25:17, 25:18)

ARGENTINA – KUBA 1:3 (20:25, 19:25, 25:22, 22:25), 0:3 (26:28, 22:25, 28:30)


II VIKEND

KUBA – PORTUGALIJA 3:1 (25:23, 22:25, 26:24, 25:20), 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

ARGENTINA – FRANCUSKA 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 22:25, 19:17), 1:3 (23:25, 23:25, 25:13, 22:25)


III VIKEND

KUBA – FRANCUSKA 3:2 (26:28, 20:25, 25:23, 25:20, 17:15), 3:2 (22:25, 25:16, 23:25, 25:21, 16:14)

ARGENTINA – PORTUGALIJA 2:3 (25:21, 21:25, 25:23, 24:26, 15:17), 3:0 (25:22, 26:24, 25:18)


IV VIKEND

FRANCUSKA – KUBA 1:3 (22:25, 34:32, 22:25, 22:25), 1:3 (25:20, 17:25, 19:25, 13:25)

PORTUGALIJA – ARGENTINA 3:1 (25:27, 25:13, 25:16, 25:17), 3:1 (25:21, 25:22, 26:28, 25:22)


V VIKEND

FRANCUSKA – ARGENTINA 3:2 (25:23, 22:25, 22:25, 25:19, 15:12), 0:3 (21:25, 19:25, 22:25)

PORTUGALIJA – KUBA 2:3 (19:25, 25:23, 25:23, 21:25, 10:15), 0:3 (19:25, 18:25, 25:27)


VI VIKEND

PORTUGALIJA – FRANCUSKA 0:3 (15:25, 16:25, 23:25), 1:3 (20:25, 25:23, 20:25, 20:25)

KUBA – ARGENTINA 3:2 (16:25, 25:22, 25:21, 21:25, 15:7), 0:3 (16:25, 24:26, 21:25)


TABELA:

1. KUBA 12  11  1   33:15   23
2. FRANCUSKA 12   5  7   25:26   17
3. ARGENTINA
12   4  8   22:26   16
4. PORTUGALIJA 12   4  8   17:30   16

 

 

FINALNI TURNIR – MAR DEL PLATA, ARGENTINA (12–14. JUL)

I GRUPA

KUBA – ŠPANIJA 3:0 (25:17, 25:19, 25:17)
RUSIJA – KUBA 3:2 (25:23, 16:25, 25:20, 23:25, 15:11)
RUSIJA – ŠPANIJA 3:2 (25:17, 24:26, 26:28, 25:20, 15:12)


TABELA:

1. RUSIJA     2  2  0  6:4  4
2. KUBA       2  1  1  5:3  3
3. ŠPANIJA   2  0  2  2:6  2

 

II GRUPA

BRAZIL – ARGENTINA 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)
BRAZIL – ITALIJA 3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 18:25, 15:13)
ITALIJA – ARGENTINA 3:1 (25:22, 25:18, 18:25, 25:23)


TABELA:

1. BRAZIL           2  2  0  6:2  4
2. ITALIJA           2  1  1  5:4  3
3. ARGENTINA   2  0  2  1:6  2

 

POLUFINALE - 16. JUL:

ITALIJA – RUSIJA 3:1 (18:25, 25:19, 26:24, 25:20)
KUBA – BRAZIL 3:0 (25:20, 27:25, 25:19)


FINALE - 17. JUL:

ITALIJA – KUBA 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 26:24)


ZA TRECE MESTO:

BRAZIL – RUSIJA 3:1 (17:25, 25:23, 25:20, 25:19)


NAJBOLJI IGRAČI:

MVP: OSVLADO HERNANDEZ (KUBA)
NAPADAČ: DAGLAS KJAROTI (BRAZIL)
U POLJU: MIRKO KORSANO (ITALIJA)
BLOKER: PAVEL PIMIENTA (KUBA)
TEHNIČAR: RAUL DIJAGO (KUBA)
SERVER : LUIÐI MASTRANÐELO (ITALIJA)
PRIMAČ : ENRIKE SANTOS DE LA FUENTE (ŠPANIJA)


KONAČAN PLASMAN:

1. ITALIJA
2. KUBA
3. BRAZIL
4. RUSIJA
5. ŠPANIJA
6. ARGENTINA
7. FRANCUSKA
8. KANADA
8. POLJSKA
10. HOLANDIJA
10. PORTUGALIJA
10. AUSTRALIJA

Pročitano 983 puta