Svetska liga 1997.

 

B GRUPA: JUGOSLAVIJA, ITALIJA, ŠPANIJA, KINA.

I VIKEND

RIM, 17. MAJ: ITALIJA – JUGOSLAVIJA 3:1 (13:15, 15:8, 16:14, 15:6)

PEZARO, 18. MAJ: ITALIJA – JUGOSLAVIJA 3:0 (15:7, 15:6, 15:8)

ŠPANIJA – KINA 3:2 (15:2, 10:15, 13:15, 15:5, 15:8), 3:0 (15:5, 15:8, 15:10).

 

II VIKEND

BEOGRAD, 23. MAJ (HALA PIONIR): JUGOSLAVIJA – KINA 3:0 (15:8, 15:8, 15:6)

BEOGRAD, 24. MAJ (HALA PIONIR): JUGOSLAVIJA – KINA 3:0 (15:5, 15:3, 15:3)


ITALIJA – ŠPANIJA 3:1 (14:16, 15:8, 15:11, 15:5), 3:1 (15:4, 15:10, 10:15, 15:2).

 

III VIKEND

HIHON, 30. MAJ: ŠPANIJA – JUGOSLAVIJA 1:3 (12:15, 15:9, 7:15, 11:15)

HIHON, 01. JUN: ŠPANIJA – JUGOSLAVIJA 3:2 (15:13, 6:15, 13:15, 15:13, 15:10)

KINA – ITALIJA 0:3 (6:15, 6:15, 6:15) i 0:3 (11:15, 15:17, 6:15)

 

IV VIKEND

TJENCIN, 07. JUN: KINA – JUGOSLAVIJA 0:3 (5:15, 7:15, 10:15)

TJENCIN, 08. JUN: KINA – JUGOSLAVIJA 0:3 (2:15, 2:15, 6:15)

ŠPANIJA – ITALIJA 2:3 (12:15, 15:8, 17:15, 11:15, 12:15), 3:2 (15:13, 15:8, 1:15, 8:15, 15:11)

 

V VIKEND

NOVI SAD, 13. JUN: JUGOSLAVIJA – ŠPANIJA 3:0 (15:13, 15:7, 15:5)

NOVI SAD, 14. JUN: JUGOSLAVIJA – ŠPANIJA 3:0 (15:13, 15:13, 15:10)

ITALIJA – KINA 3:0 (15:8, 15:7, 15:3) i 3:0 (15:6, 15:3, 15:3)

 

VI VIKEND

BEOGRAD, 20. JUN: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 2:3 (15:10, 15:2, 12:15, 13:15, 10:15)

BEOGRAD, 21. JUN: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 3:2 (15:13, 15:10, 9:15, 10:15, 15:12)

KINA – ŠPANIJA 3:1 (15:5, 15:11, 10:15, 15:9), 3:0 (15:11, 15:12, 15:6)

 

TABELA:

1. ITALIJA 12  10   2   34:13   20
2. JUGOSLAVIJA 12   8   4   29:15   16
3. ŠPANIJA 12   4   8   18:30    8
4. KINA 12   2  10   8:31     4

 

A GRUPA: BRAZIL, BUGARSKA, ARGENTINA, JAPAN

I VIKEND

BUGARSKA – BRAZIL 2:3 (14:16, 15:10, 14:16, 15:7, 13:15), 0:3 (7:15, 14:16, 14:16)

ARGENTINA – JAPAN 3:0 (15:3, 15:7, 15:8), 3:0 (15:11, 15:2, 15:12)


II VIKEND

BUGARSKA – JAPAN 3:0 (15:6, 15:5, 15:8), 3:0 (15:5, 15:8, 15:2)

ARGENTINA – BRAZIL 1:3 (16:14, 13:15, 13:15, 8:15), 0:3 (5:15, 10:15, 6:15)


III VIKEND

BUGARSKA – ARGENTINA 3:1 (13:15, 17:16, 15:10, 15:6), 3:1 (15:11, 2:15, 15:9, 15:10)

JAPAN – BRAZIL 0:3 (9:15, 8:15, 5:15), 0:3 (3:15, 12:15, 5:15)


IV VIKEND

BRAZIL – ARGENTINA 3:1 (15:17, 15:4, 15:8, 15:8), 3:1 (16:17, 15:4, 15:3, 15:9)

JAPAN – BUGARSKA 1:3 (15:8, 6:15, 12:15, 12:15), 0:3 (8:15, 14:16, 3:15)


V VIKEND

BRAZIL – BUGARSKA 1:3 (15:12, 12:15, 12:15, 5:15), 3:0 (15:4, 15:3, 15:7)

JAPAN – ARGENTINA 0:3 (12:15, 10:15, 16:17), 1:3 (13:15, 15:9, 13:15, 11:15)


VI VIKEND

BRAZIL – JAPAN 3:0 (15:2, 15:6, 15:12), 3:1 (15:6, 15:13, 9:15, 15:6)

ARGENTINA – BUGARSKA 1:3 (12:15, 15:12, 7:15, 5:15), 2:3 (15:13, 10:15, 15:8, 11:15, 12:15)


TABELA:

1. BRAZIL 12  11   1   34: 9   22
2. BUGARSKA 12   9   3   29:16  18
3. ARGENTINA 12   4   8   20:25   8
4. JAPAN 12   0  12   3:36    0

 

C GRUPA: RUSIJA, KUBA, HOLANDIJA, KOREJA

I VIKEND

KUBA – RUSIJA 3:0 (15:6, 15:12, 15:8), 3:0 (15:2, 15:9, 15:11)

HOLANDIJA – KOREJA 3:1 (13:15, 15:7, 15:13, 15:7), 3:0 (15:4, 15:10, 15:10)


II VIKEND

RUSIJA – HOLANDIJA 1:3 (5:15, 15:17, 15:4, 8:15), 2:3 (15:10, 13:15, 15:9, 6:15, 12:15)

KOREJA – KUBA 0:3 (14:16, 6:15, 8:15), 0:3 (12:15, 7:15, 6:15)


III VIKEND

HOLANDIJA – KUBA 0:3 (8:15, 5:15, 11:15), 0:3 (14:16, 3:15, 12:15)

KOREJA - RUSIJA 3:1 (15:12, 6:15, 15:9, 15:5), 3:1 (15:7, 10:15, 16:14, 15:12)


IV VIKEND

KUBA – KOREJA 3:0 (15:8, 15:1, 15:5), 3:0 (15:3, 15:2, 15:1)

HOLANDIJA – RUSIJA 3:0 (15:13, 15:10, 15:7), 3:1 (15:10, 12:15, 15:13, 15:12)


V VIKEND

RUSIJA – KUBA 1:3 (9:15, 15:13, 11:15, 12:15), 1:3 (9:15, 16:14, 6:15, 4:15)

KOREJA – HOLANDIJA 1:3 (15:9, 12:15, 5:15, 11:15), 0:3 (8:15, 6:15, 9:15)


VI VIKEND

RUSIJA – KOREJA 3:0 (15:10, 15:8, 15:2), 3:0 (15:7, 15:8, 15:4)

KUBA – HOLANDIJA 3:1 (15:8, 15:12, 15:17, 15:8), 2:3 (15:10, 12:15, 15:13, 4:15, 10:15)


TABELA:

1. KUBA 12   11   1   35:6     22
2. HOLANDIJA 12    9   3    28:17  18
3. RUSIJA 12    2  10   14:30   4
4. KOREJA 12    2  10    8:32    4

 

 

FINALNI TURNIR – MOSKVA, RUSIJA (30. JUN – 05. JUL)

1. KOLO:

HOLANDIJA – ITALIJA 3:1 (15:11, 15:13, 8:15, 15:10)
KUBA – BRAZIL 3:0 (15:11, 15:11, 15:9)
RUSIJA – BUGARSKA 3:2 (15:9, 11:15, 15:3, 11:15, 15:7)

 

2. KOLO:

HOLANDIJA – RUSIJA 3:2 (17:15, 3:15, 4:15, 15:11, 15:13)
ITALIJA – BRAZIL 3:0 (15:12, 15:8, 15:12)
KUBA – BUGARSKA 3:2 (15:4, 11:15, 15:12, 9:15, 15:13)


3. KOLO:

BRAZIL – HOLANDIJA 3:0 (15:13, 15:8, 15:2)
ITALIJA – BUGARSKA 3:0 (15:11, 15:5, 15:9)
KUBA – RUSIJA 3:0 (15:11, 15:7, 15:5)


4. KOLO:

ITALIJA – KUBA 3:1 (14:16, 15:11, 15:12, 15:8)
HOLANDIJA – BUGARSKA 3:2 (15:9, 15:13, 13:15, 7:15, 15:12)
RUSIJA – BRAZIL 3:0 ( 15:11, 16:14, 15:8)


TABELA:

1. ITALIJA 4  3  1  10: 4  7
2. KUBA 4  3  1  10: 5  7
3. HOLANDIJA 4  3  1   9: 8   7
4. RUSIJA 4  2  2   8: 8   6
5. BRAZIL 4  1  3   3: 9   5
6. BUGARSKA 4  0  4   6:12   4

 


FINALE:

ITALIJA – KUBA 3:0 (15:8, 15:5, 15:10)


ZA TREĆE MESTO:

RUSIJA – HOLANDIJA 3:0 (15:8, 15:12, 15:8)


POJEDINAČNE NAGRADE:

POENTER: GVIDO GERCEN (HOLANDIJA)
SMEČER: BAS VAN DE GOR (HOLANDIJA)
BLOKER: JOSVANI ERNANDEZ (KUBA)
SERVER: RAMON GATO (KUBA)


KONAČAN PLASMAN:

1. ITALIJA
2. KUBA
3. RUSIJA
4. HOLANDIJA
5. BRAZIL
6. BUGARSKA
7. JUGOSLAVIJA
8. ARGENTINA
9. ŠPANIJA
10. KINA
11. KOREJA
12. JAPAN

Pročitano 1308 puta