Svetska liga 2009.

 

B GRUPA:

SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ (PERUĐA, ITALIJA), GORAN MARIĆ (VERONA, ITALIJA), NOVICA BJELICA (KOPRA PJAĆENCA, ITALIJA), BOJAN JANIĆ (GDANJSK, POLJSKA), VLADO PETKOVIĆ (BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA, CRNA GORA), DRAGAN STANKOVIĆ (BUDVANSKA RIVIJERA, CRNA GORA), MARKO SAMARDŽIĆ (GDANJSK, POLJSKA), NIKOLA GRBIĆ (TRENTINO, ITALIJA), MILOŠ NIKIĆ (KNAK RUSELAR, BELGIJA), MIHAJLO MITIĆ (CRVENA ZVEZDA), ANDRIJA GERIĆ (PANATINAIKOS, GRČKA), TOMISLAV DOKIĆ (CRVENA ZVEZDA), IVAN MILJKOVIĆ (OLIMPIJAKOS, GRČKA), SAŠA STAROVIĆ (BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA, CRNA GORA), NEMANJA PETRIĆ (BUDUĆNOST PODGORIČKA BANKA, CRNA GORA), BORISLAV PETROVIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO PODRAŠČANIN (LUBE MAĆERATA, ITALIJA), NIKOLA ROSIĆ (MERSER, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

I VIKEND (12–14. JUN):

PETAK, 12. JUN – NIŠ: SRBIJA – FRANCUSKA 0:3 (22:25, 17:25, 27:29)

NEDELJA, 14. JUN – BEOGRAD: SRBIJA – FRANCUSKA 3:1 (25:19, 25:22, 19:25, 25:23)

SUVON: KOREJA – ARGENTINA 3:2 (20:25, 25:22, 34:36, 25:16, 15:13), 2:3 (25:21, 21:25, 25:19, 20:25, 12:15)

II VIKEND (19–21. JUN):

DŽEONDŽU: KOREJA – SRBIJA  1:3 (25:14, 27:29, 18:25, 18:25), 3:0 (25:22, 28:26, 25:22)

PETAK, 19. JUN – LION: FRANCUSKA – ARGENTINA  2:3 (19:25, 25:19, 25:22, 20:25, 9:15)

NEDELJA, 21. JUN – NICA: FRANCUSKA – ARGENTINA  3:2 (25:21, 26:24, 19:25, 22:25, 15:9)

 III VIKEND (26–28. JUN):

PETAK, 26. JUN – BEOGRAD: SRBIJA – ARGENTINA  2:3 (25:20, 22:25, 25:18, 23:25, 13:15)

NEDELJA, 28. JUN – NOVI SAD: SRBIJA – ARGENTINA  3:0 (25:15, 27:25, 25:19)

PETAK, 26. JUN – MONPELJE: FRANCUSKA – KOREJA  3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 25:21)

NEDELJA, 28. JUN – TULUZ: FRANCUSKA – KOREJA  3:2 (25:23, 24:26, 34:32, 20:25, 15:10)

IV VIKEND (03–05. JUL):

PETAK, 03. JUL – PARIZ: FRANCUSKA – SRBIJA 1:3 (22:25, 21:25, 25:15, 19:25)

NEDELJA, 05. JUL – LIJEVEN: FRANCUSKA – SRBIJA 1:3 (16:25, 14:25, 25:21, 20:25)

BUENOS AIRES: ARGENTINA – KOREJA  2:3 (30:32, 20:25, 25:21, 25:22, 10:15), 3:0 (31:29, 25:20, 25:23)

 V VIKEND (10–12. JUL):

FORMOZA – DVORANA SINKUENTENARIO (6500): ARGENTINA – SRBIJA  3:1 (25:22, 27:25, 21:25, 25:18), 2:3 (25:16, 21:25, 25:21, 20:25, 10:15)

ČEONAN – DVORANA JUGVANSON (5500): KOREJA – FRANCUSKA  0:3 (14:25, 24:26, 20:25), 1:3 (21:25, 25:21, 29:31, 23:25)

VI VIKEND (15–19. JUL):

PETAK, 17. JUL – NIŠ – DVORANA ČAIR: SRBIJA – KOREJA 3:1 (20:25, 25:19, 25:20, 25:22)

SUBOTA, 18. JUL – BEOGRAD: SRBIJA – KOREJA 3:1 (23:25, 25:17, 25:21, 25:22)

SAN HUAN: ARGENTINA – FRANCUSKA  3:1 (28:26, 25:21, 21:25, 25:18), 3:2 (32:30, 22:25, 21:25, 25:18, 15:7)

TABELA (PO PRAVILIMA FIVB, ZA POBEDE OD 3:0 I 3:1 DOBIJAJU SE TRI BODA, ZA POBEDU OD 3:2, POBEDNIK DOBIJA DVA, A PORAŽENI JEDAN BOD. PLASMAN EKIPA SA ISTIM BROJEM BODOVA ODREĐUJE SE PRVO NA OSNOVU POEN KOLIČNIKA):

1. SRBIJA

2. ARGENTINA

3. FRANCUSKA

4. KOREJA

12  8  4  27:20  24 (1079:1028) 1,050

12  7  5  29:25  21 (1193:1186) 1,006

12  6  6  26:24  18 (1117:1125) 0,993

12  3  9  18:31   9 (1101:1151) 0,957

 A GRUPA:
 I VIKEND (12–14. JUN):

VERONA: ITALIJA – KINA  3:0 (25:16, 25:12, 25:16), 0:3 (21:25, 23:25, 32:34)

ROTERDAM: HOLANDIJA – SAD 3:0 (25:22, 25:19, 26:24), 2:3 (16:25, 32:30, 17:25, 25:20, 6:15)

II VIKEND (19–21. JUN):

FIRENCA: ITALIJA – SAD 1:3 (21:25, 28:30, 25:21, 21:25)
KATANIJA: ITALIJA – SAD 1:3 (19:25, 25:18, 22:25, 20:25)

AJNDHOVEN: HOLANDIJA – KINA 3:0 (26:24, 28:26, 25:20), 3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

III VIKEND (26–28. JUN):

SAN HOZE (KALIFORNIJA): SAD – KINA  3:0 (25:20, 25:19, 25:21), 3:0 (25:20, 25:23, 25:22)

AJNDHOVEN:HOLANDIJA – ITALIJA  2:3 (25:21, 25:23, 19:25, 15:25, 9:15), 0:3 (23:25, 15:25, 20:25)

 IV VIKEND (03–05. JUL):

MANTOVA: ITALIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)
MODENA:   ITALIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

NANĐING: KINA – SAD  3:2 (25:19, 27:29, 18:25, 26:24, 15:12), 1:3 (18:25, 25:20, 21:25, 12:25)

 V VIKEND (10–12. JUL):

HOFMAN ESTEJTS, ILINOIS:SAD – ITALIJA  1:3 (25:20, 20:25, 22:25, 24:26), 3:1 (25:19, 18:25, 25:22, 25:21)

NANĐING: KINA – HOLANDIJA  2:3 (18:25, 25:19, 27:29, 25:11, 24:22), 3:0 (25:21, 25:20, 25:23)

VI VIKEND (15–19. JUL):

NANĐING: KINA – ITALIJA  0:3 (23:25, 18:25, 17:25), 2:3 (26:28, 25:21, 25:17, 21:25, 13:15)

VIČITA, KANZAS: SAD – HOLANDIJA  3:0 (25:21, 32:30, 31:29), 3:0 (25:19, 25:18, 26:24)

TABELA (PO PRAVILIMA FIVB, ZA POBEDE OD 3:0 I 3:1 DOBIJAJU SE TRI BODA, ZA POBEDU OD 3:2, POBEDNIK DOBIJA DVA, A PORAŽENI JEDAN BOD. PLASMAN EKIPA SA ISTIM BROJEM BODOVA ODREĐUJE SE PRVO NA OSNOVU POEN KOLIČNIKA):

1. SAD

2. ITALIJA 

3. HOLANDIJA 

4. KINA

12  9  3  30:15  27 (1076:989)  1,088

12  8  4  27:17  22 (1030:951)  1,083

12  4  8  16:26  13 (916:993)   0,922

12  3  9  14:29  10 (923:1012)  0,912

 C GRUPA:
 I VIKEND (12–14. JUN):

HAVANA: KUBA – BUGARSKA  3:1 (24:26, 29:27, 25:18, 25:22), 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:20)

TOKOROZAVA: JAPAN – RUSIJA  0:3 (22:25, 23:25, 16:25), 1:3 (22:25, 22:25, 25:22, 12:25)

 II VIKEND (19–21. JUN):

HAVANA: KUBA – RUSIJA  3:2 (25:18, 24:26, 22:25, 25:23, 15:11), 2:3 (21:25, 25:!9, 25:18, 20:25, 13:15)

VARNA: BUGARSKA – JAPAN  3:1 (26:24, 19:25, 25:21, 25:22), 1:3 (16:25, 25:14, 26:24, 25:21)

III VIKEND (26–28. JUN):

TOJAMA: JAPAN – KUBA  0:3 (22:25, 19:25, 25:27), 0:3 (22:25, 21:25, 18:25)

HABAROVSK: RUSIJA – BUGARSKA  1:3 (29:31, 25:16, 23:25, 20:25), 3:0 (25:22, 25:18, 25:22)

IV VIKEND (03–05. JUL):

TOKIO: JAPAN – BUGARSKA  1:3 (23:25, 25:23, 29:31, 26:28), 3:2 (26:24, 13:25, 21:25, 25:23, 15:13)

HABAROVSK: RUSIJA – KUBA  3:2 (25:14, 24:26, 19:25, 25:23, 25:23), 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)

V VIKEND (10–12. JUL):

SURGUT: RUSIJA – JAPAN  3:0 (25:19, 25:12, 25:22), 1:3 (23:25, 23:25, 25:22, 21:25)

VARNA: BUGARSKA – KUBA  3:2 (13:25, 23:25, 25:23, 26:24, 15:10), 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

VI VIKEND (15–19. JUL):

VARNA: BUGARSKA – RUSIJA 0:3 (21:25, 27:29, 24:26), 0:3 (21:25, 22:25, 21:25)

HAVANA: KUBA – JAPAN  3:0 (25:19, 25:13, 25:21), 3:1 (25:17, 27:25, 22:25, 25:19)

TABELA (PO PRAVILIMA FIVB, ZA POBEDE OD 3:0 I 3:1 DOBIJAJU SE TRI BODA, ZA POBEDU OD 3:2, POBEDNIK DOBIJA DVA, A PORAŽENI JEDAN BOD. PLASMAN EKIPA SA ISTIM BROJEM BODOVA ODREĐUJE SE PRVO NA OSNOVU POEN KOLIČNIKA):

1. KUBA

2. RUSIJA

3. BUGARSKA

4. JAPAN

12  8  4  30:17  26 (1099:1001)  1,098

12  8  4  28:17  23 (1046:988)    1,059

12  5  7  20:26  15 (1048:1084)   0,967

12  3  9  13:31   8  (943:1063)    0,887

 D GRUPA:
 I VIKEND (12–14. JUN):

KARAKAS: VENECUELA – FINSKA  3:0 (27:25, 25:21, 25:22), 1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 23:25)

SAO PAULO: BRAZIL – POLJSKA  3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:19), 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

 II VIKEND (19–21. JUN):

BRAZILIJA: BRAZIL – FINSKA   3:2 (25:22, 26:28, 25:16, 23:25, 15:9), 3:0 (25:17, 25:19, 25:20)

KARAKAS: VENECUELA – POLJSKA  2:3 (25:21, 19:25, 25:20, 25:27, 11:15), 0:3 (21:25, 11:25, 18:25)

III VIKEND (26–28. JUN):

TAMPERE: FINSKA – VENECUELA  3:2 (19:25, 26:24, 24:26, 25:13, 27:25), 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

LOĐ: POLJSKA – BRAZIL  0:3 (23:25, 22:25, 10:25), 0:3 (19:25, 21:25, 20:25)

 IV VIKEND (03–05. JUL):

TAMPERE: FINSKA – BRAZIL  0:3 (19:25, 15:25, 23:25), 3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:22, 17:15)

VROCLAV: POLJSKA – VENECUELA  3:0 (25:15, 25:22, 25:20), 3:1 (27:29, 25:14, 25:21, 25:22)

 V VIKEND (10–12. JUL):

TAMPERE: FINSKA – POLJSKA  3:1 (25:21, 25:18, 22:25, 28:26), 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

KARAKAS: VENECUELA – BRAZIL  0:3 (15:25, 12:25, 17:25), 0:3 (23:25, 32:34, 19:25)

VI VIKEND (15–19. JUL):

BIDGOŠĆ: POLJSKA – FINSKA  1:3 (16:25, 25:21, 20:25, 23:25), 3:2 (29:27, 20:25, 25:16, 22:25, 15:9)

BELO HORIZONTE: BRAZIL – VENECUELA  3:0 (28:26, 25:18, 25:13), 3:0 (25:20,V 25:22, 25:15)

TABELA (PO PRAVILIMA FIVB, ZA POBEDE OD 3:0 I 3:1 DOBIJAJU SE TRI BODA, ZA POBEDU OD 3:2, POBEDNIK DOBIJA DVA, A PORAŽENI JEDAN BOD. PLASMAN EKIPA SA ISTIM BROJEM BODOVA ODREĐUJE SE PRVO NA OSNOVU POEN KOLIČNIKA):

1. BRAZIL

2. FINSKA

3. POLJSKA

4. VENECUELA

12   11   1   35:6    33 (1008:809)   1,246

12    7   5   25:22   21 (1059:1066)  0,993

12    5   7   18:26   13 (959:994)    0,965

12    1  11    9:33    5 (876:1033)   0,848

 

XX FINALNI TURNIR SVETSKE LIGE 2009. - BEOGRAD, SRBIJA (22–26. JUL)

E GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 22. JUL:

SRBIJA – SAD 3:0 (25:20, 25:23, 25:22)

2. KOLO – ČETVRTAK, 23. JUL:

RUSIJA – SAD 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

3. KOLO – PETAK, 24. JUL:

SRBIJA – RUSIJA 3:1 (25:23, 25:23, 23:25, 25:21)


TABELA:

1. SRB          2  2  0  6:1  6 (173:157) 1,102

2. RUS          2  1  1  4:3  3 (167:165) 1,012

3. USA          2  0  2  0:6  0 (132:150) 0,880


F GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 22. JUL:

KUBA – ARGENTINA 3:1 (25:22, 22:25, 26:24, 26:24)

2. KOLO – ČETVRTAK, 23. JUL:

BRAZIL – KUBA 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:19)

3. KOLO – PETAK, 24. JUL:

BRAZIL – ARGENTINA 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)


TABELA:

1. BRA          2  2  0  6:1  6 (173:141) 1,227

2. CUB          2  1  1  4:4  3 (178:193) 0,922

3. ARG          2  0  2  1:6  0 (157:174) 0,902


SUBOTA, 25. JUL – POLUFINALE:

SRBIJA – KUBA 3:1 (18:25, 25:13, 25:21, 27:25)

BRAZIL – RUSIJA 3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

NEDELJA, 26. JUL:


FINALE:

SRBIJA – BRAZIL 2:3 (25:22, 23:25, 22:25, 25:23, 12:15)


MEČ ZA TREĆE MESTO:

RUSIJA – KUBA 3:0 (25:13, 26:24, 25:16)


POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: SERŽO DUTRA SANTOS (BRAZIL)

POENTER: IVAN MILJKOVIĆ (SRBIJA)

TEHNIČAR: NIKOLA GRBIĆ (SRBIJA)

SMEČER: ROBELANDI SIMON (KUBA)

BLOKER: ROBELANDI SIMON (KUBA)

SERVER: VILFREDO LEON (KUBA)

LIBERO: ALEKSEJ VERBOV (RUSIJA)


KONAČAN PLASMAN:

1. BRAZIL

2. SRBIJA

3. RUSIJA

4. KUBA

5. ARGENTINA

6. SAD

7. ITALIJA

7. FINSKA

9. BUGARSKA

9. FRANCUSKA

9. HOLANDIJA

9. POLJSKA

13. KINA

13. JAPAN

13. KOREJA

13. VENECUELA


SASTAVI TIMOVA:

SRBIJA: KOVAČEVIĆ, MARIĆ, BJELICA, JANIĆ, PETKOVIĆ, STANKOVIĆ, SAMARDŽIĆ, GRBIĆ, NIKIĆ, GERIĆ, MILJKOVIĆ, STAROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

SAD: RUNI, PATAK, LI, LAMBURN, LOTMAN, SUDŽO, HAJN, SMIT, HOF, STENLI, HANSEN, JABLONSKI, TUZINSKI, REFT. TRENERI: ALAN NAJP I GERI SATO.

RUSIJA: POLTAVSKIJ, SIVOŽELEZ, GRANKIN, KAZAKOV, TETJUHIN, BEREŽKO, SAMSONIČEV, KALINJIN, ASTAŠENKOV, VOLKOV, VERBOV, MIHAJLOV, KULEŠOV, JANUTOV. TRENERI: DANIJELE BANJOLI I BORIS KOLČINS.

KUBA: LEON, ALVARES, LEAL, DALMAU, GUTIJERES, KAMEHO, SEPEDA, SANČES, BEL, SIMON, JERESUELO, DOMINIKO, DIJAS. TRENERI: ORLANDO SAMJUELS BLEKVUD I IDALBER PEDRO VALDES.

ARGENTINA: AROJO, FILARDI, OKAMPO, URIJARTE, ŠOLTIS, PORPORATO, KIROGA, SPAJIĆ, KONTE, GARSIJA, DE ČEKO, GONSALES, MEANA, ČAVES. TRENERI: HAVIJER VEBER I FLAVIO LEONI.

BRAZIL: BRUNO, EDER, SIDNEJ, VISOTO, ŽIBA, MURILJO, SERŽO, TIJAGO, ŽOAO PAULO, RODRIGAO, PINTO, LUKAS, MARION, MARIO. TRENERI: BERNARDO REZENDE I LEONALDO ROBERLEJ.


Na Finalnom turniru Svetske lige 2009. sudili su: Kun Tae Kim iz Koreje, Rolando Ugo Čolakijan iz Argentine, Osamu Sakaide iz Japana, Bela Hobor iz Mađarske, Umit Sokulu iz Turske, Frans Loderus iz Holandije i Dejan Jovanović iz Srbije.
Pročitano 1371 puta