Svetska liga 1995.

 

A (ZAPADNA) GRUPA: BRAZIL, KUBA, ŠPANIJA, SAD.

I VIKEND

ŠPANIJA – BRAZIL 0:3 (7:15, 12:15, 9:15), 3:1 (15:10, 15:13, 8:15, 15:13)

SAD – KUBA 3:1 (8:15, 15:11, 15:13, 15:10), 3:0 (15:10, 15:12, 15:6)


II VIKEND

KUBA – SAD 3:1 (14:16, 15:12, 15:4, 15:7), 3:1 (15:2, 8:15, 15:4, 15:13)

BRAZIL – ŠPANIJA 2:3 (14:16, 15:8, 15:9, 9:15, 21:23), 3:0 (15:7, 15:4, 15:7)


III VIKEND

ŠPANIJA – KUBA 1:3 (10:15, 11:15, 15:6, 11:15), 1:3 (15:10, 7:15, 9:15, 3:15)

SAD – BRAZIL 1:3 (14:16, 12:15, 17:16, 2:15), 3:0 (15:10, 15:11, 15:10)


IV VIKEND

KUBA – BRAZIL 1:3 (15:13, 15:17, 5:15, 10:15), 3:2 (12:15, 15:10, 12:15, 16:14, 15:12)

ŠPANIJA – SAD 3:2 (16:14, 16:14, 10:15, 11:15, 19:17), 3:1 (15:6, 10:15, 15:10, 15:3)


V VIKEND

KUBA – ŠPANIJA 3:1 (15:4, 15:8, 11:15, 15:8), 2:3 (14:16, 15:12, 15:6, 14:16, 8:15)

BRAZIL – SAD 3:1 (15:9, 15:12, 8:15, 15:10), 3:1 (15:11, 13:15, 17:15, 15:10)


VI VIKEND

SAD – ŠPANIJA 0:3 (11:15, 9:15, 6:15), 3:1 (15:13, 11:15, 16:14, 15:10)

BRAZIL – KUBA 3:2 (15:5, 6:15, 15:9, 16:17, 15:11), 0:3 (11:15, 4:14, 8:15)


TABELA:

1. BRAZIL 12  7  5   26:21   19
2. KUBA 12  7  5   27:22   19
3. ŠPANIJA 12  6  6   22:26   18
4. SAD 12  6  6   20:26   18

 

B (CENTRALNA) GRUPA: ITALIJA, BUGARSKA, GRČKA, HOLANDIJA.

I VIKEND

ITALIJA – BUGARSKA 3:0 (15:8, 17:15, 15:10), 0:3 (8:15, 12:15, 14:16)

HOLANDIJA – GRČKA 3:0 (15:11, 15:12, 15:8), 3:1 (15:10, 10:15, 15:8, 15:8)


II VIKEND

GRČKA – ITALIJA 0:3 (14:16, 9:15, 8:15), 0:3 (8:15, 7:15, 8:15)

BUGARSKA – HOLANDIJA 3:1 (16:17, 15:10, 15:13, 15:10), 3:0 (15:5, 15:8, 15:6)


III VIKEND

HOLANDIJA –ITALIJA 2:3 (15:10, 10:15, 15:11, 5:15, 12:15), 2:3 (15:13, 11:15, 6:15, 15:12, 12:15)

GRČKA – BUGARSKA 2:3 (12:15, 12:15, 15:13, 15:10, 15:17), 1:3 (15:11, 14:16, 9:15, 9:15)


IV VIKEND

ITALIJA – GRČKA 3:0 (15:5, 15:4, 15:2), 3:0 (15:6, 15:10, 15:6)

HOLANDIJA – BUGARSKA 0:3 (8:15, 10:15, 4:15), 1:3 (12:15, 15:13, 7:15, 13:15)


V VIKEND

BUGARSKA – ITALIJA 3:2 (15:11, 15:17, 16:14, 11:15, 15:8), 1:3 (9:15, 15:13, 14:16, 12:15)

GRČKA – HOLANDIJA 3:2 (15:10, 15:11, 12:15, 13:15, 15:10), 3:1 (15:10, 13:15, 15:7, 15:6)


VI VIKEND

ITALIJA – HOLANDIJA 3:0 (15:8, 15:8, 15:3), 3:1 (15:7, 16:17, 15:6, 15:11)

GRČKA – BUGARSKA 3:1 (15:8, 15:13, 11:15, 15:9), 0:3 (10:15, 13:15, 14:16)


TABELA:

1. ITALIJA 12 10  2  32:12  22
2. BUGARSKA 12  9  3  28:17  21
3. GRCKA 12  3  9  14:30  15
4. HOLANDIJA 12  2 10  16:31  14

 

C (ISTOČNA) GRUPA: RUSIJA, KOREJA, JAPAN, KINA.

I VIKEND

JAPAN – RUSIJA 1:3 (17:16, 5:15, 16:17, 12:15), 1:3 (15:4, 6:15, 10:15, 3:15)

KINA – KOREJA 3:0 (15:5, 17:15, 15:11), 2:3 (8:15, 15:4, 15:10, 12:15, 12:15)


II VIKEND

KOREJA – RUSIJA 1:3 (8:15, 10:15, 15:11, 9:15), 0:3 (9:15, 8:15, 6:15)

KINA – JAPAN 1:3 (15:17, 11:15, 15:12, 11:15), 1:3 (15:6, 11:15, 10:15, 14:16)


III VIKEND

KOREJA – JAPAN 3:0 (15:12, 15:9, 16:14), 3:1 (15:10, 3:15, 15:9, 15:10)

RUSIJA – KINA 3:0 (15:8, 15:7, 15:9), 3:0 (15:11, 15:8, 16:14)


IV VIKEND

KOREJA – KINA 3:0 (15:3, 15:7, 15:6), 1:3 (15:6, 16:17, 6:15, 9:15)

RUSIJA – JAPAN 3:1 (14:16, 15:3, 15:5, 15:7), 3:0 (15:13, 16:14, 15:2)


V VIKEND

RUSIJA – KOREJA 3:1 (15:2, 9:15, 17:15, 15:3), 2:3 (15:12, 14:16, 15:13, 13:15, 9:15)

JAPAN – KINA 1:3 (4:15, 15:17, 15:6, 14:16), 3:1 (13:15, 15:11, 16:14, 15:10)


VI VIKEND

JAPAN – KOREJA 1:3 (4:15, 15:10, 1:15, 8:15), 3:0 (15 :1 3, 15:3, 15:6)

KINA – RUSIJA 1:3 (6:15, 14:16, 17:15, 4:15), 3:2


TABELA:

1. RUSIJA 12  10   2   34:12   22
2. KOREJA 12   6   6    21:24  18
3. JAPAN 12   4   8   18:27   16
4. KINA 12   4   8   18:28   16

 


FINALNI TURNIR – RIO DE ŽANEIRO: 4 KOLA – NISU IGRALE EKIPE KOJE SU BILE U ISTOJ GRUPI:

1. KOLO

ITALIJA – KOREJA 3:1 (15:4, 12:15, 15:7, 15:9)
KUBA – RUSIJA 3:0 (15:9, 15:8, 15:5)
BRAZIL – BUGARSKA 3:0 (15:5, 15:8, 15:13)


2. KOLO

BUGARSKA – KOREJA 3:0 (15:6, 15:4, 15:6)
ITALIJA – KUBA 3:0 (15:13, 15:10, 15:9)
BRAZIL – RUSIJA 3:1 (15:4, 13:15, 15:8, 15:11)


3. KOLO

RUSIJA – BUGARSKA 3:0 (15:10, 15:10, 15:2)
KUBA – KOREJA 3:1 (14:16, 15:6, 15:6, 15:6)
ITALIJA – BRAZIL 3:2 (15:11, 10:15, 15:12, 10:15, 15:11)


4. KOLO

BUGARSKA – KUBA 3:2 (11:15, 10:15, 15:13, 15:8, 25:23)
RUSIJA – ITALIJA 3:1 (5:15, 16:14, 15:13, 15:7)
BRAZIL – KOREJA 3:0 (15:10, 15:5, 15:12)

 

TABELA:

1. BRAZIL 4  3  1  11:4   7
2. ITALIJA 4  3  1  10:6   7
3. KUBA 4  2  2   8:7    6
4. RUSIJA 4  2  2   7:7    6
5. BUGARSKA 4  2  2   6:8    6
6. KOREJA 4  0  4   2:12   4

 

FINALE:

ITALIJA – BRAZIL 3:1 (15:12, 7:15, 15:9, 15:12)


ZA 3. MESTO:

KUBA – RUSIJA 3:2 (15:13, 15:10, 14:16, 11:15, 15:13)


POJEDINAČNE NAGRADE:

PRELIMINARNA FAZA:

MVP: RAFEL PASKVAL (ŠPANIJA)
POENTER: RAFAEL PASKVAL (ŠPANIJA)
NAPADAČ: OSVALDO ERNANDEZ (KUBA)
SMEČER: OSVALDO ERNADNEZ (KUBA)
BLOKER: OLEG ŠATUNOV (RUSIJA)
SERVER: LJUBOMIR GANEV (BUGARSKA)


FINALNI TURNIR:

MVP: DMITRIJ FOMIN (RUSIJA)
POENTER: DMITRIJ FOMIN (RUSIJA)
NAPADAČ: BERNARDO ŽILSON (BRAZIL)
SMEČER: BERNARDO ŽILSON (BRAZIL)
BLOKER: PASKVALE GRAVINA (ITALIJA)
SERVER: BERNARDO ŽILSON (BRAZIL)


KONAČAN PLASMAN:

1. ITALIJA
2. BRAZIL
3. KUBA
4. RUSIJA
5. BUGARSKA
6. KOREJA
7. ŠPANIJA
8. JAPAN
9. GRČKA
10. SAD
11. KINA
12. HOLANDIJA

Pročitano 1157 puta