Rezultati seniorki na Evropskim prvenstvima

 

1951. PARIZ - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ŠTEFANIJA MILOŠEV, NATAŠA LUKOVIĆ, GORDANA TKAČUK, BRANKA POPOVIĆ, DESA KONČAR, DANA GLUMAC, LIZA VALENTAN, ANICA FLIS, TILKA GAJŠEK, ANČKA MAGUŠAR. TRENER: BRANISLAV MARKOVIĆ.
15.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
17.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
18.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
19.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
21.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
1:3 (15:13, 12:15, 5:15, 10:15)
3:0 (15:0, 15:7, 15:11)
0:3 (1:15, 4:15, 0:15)
0:3 (15:17, 9:15, 9:15)
3:0 (15:8, 15:8, 17:15)
   
1958. PRAG - 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: SLAVICA MUDRINJAK, OLGA CARAN, VIDOSAVA POPOVIĆ – NIKOLOVIĆ, MIROSLAVA DESPOTOVIĆ, NATAŠA LUKOVIĆ, MIRJANA NIKOLIĆ, RADOJKA GROZDANOVIĆ, RUŽICA ŠABAN, MILICA STOJADINOVIĆ, BRANKA TRKULJA, LJILJANA NINKOVIĆ. TRENERI: SAVA GROZDANOVIĆ, ZLATKO SABLJAK.
Češke Buđeovice:
30.08. JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA
31.08. JUGOSLAVIJA – SSSR
Prag:

03.09. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
04.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
06.09. JUGOSLAVIJA – ČSSR
07.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
08.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
09.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
10.09. JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA


3:0 (15:6, 15:3, 15:1)
0:3 (3:15, 8:15, 2:15)

3:1 (15:2, 15:12, 10:15, 18:16)
1:3 (15:13, 3:15, 5:15, 2:15)
0:3 (4:15, 8:15, 5:15)
1:3 (6:15, 16:18, 15:13, 11:15)
0:3 (1:15, 11:15, 1:15)
2:3 (5:15, 15:10, 15:13, 10:15, 9:15)
1:3 (12:15, 15:11, 13:15, 10:15)

   
1963. KONSTANCA - 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: MILICA STOJADINOVIĆ, RADOJKA GROZDANOVIĆ, MIROSLAVA DESPOTOVIĆ, LJUBICA ZDELAR, PAULA HLEDE, MIRJANA RAJAČIĆ, MARIJA PAVLOVIĆ, BRANISLAVA DŽAKOVIĆ, OLGA ŽIVADINOVIĆ, NATALIJA ILIĆ, ZORICA ILIĆ, LJUBINKA GLIŠIN. TRENERI: LJUBOMIR AĆIMOVIĆ, SAVA GROZDANOVIĆ.
Konstanca:
23.10. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
24.10. JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA
26.10. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
27.10. JUGOSLAVIJA – SSSR
28.10. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
31.10. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
01.11. JUGOSLAVIJA – ČSSR
02.11. JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA


0:3 (10:15, 7:15, 8:15)
3:1 (16:14, 15:2, 13:15, 15:11)
2:3 (12:15, 15:13, 10:15, 16:14, 8:15)
0:3 (5:15, 5:15, 6:15)
1:3 (15:12, 0:15, 5:15, 11:15)
0:3 (7:15, 12:15, 11:15)
0:3 (2:15, 9:15, 7:15)
0:3 (11:15, 10:15, 16:18)

   
1971. REĐO EMILIJA - 14. MESTO
JUGOSLAVIJA: MILKA MANDIĆ, SLOBODANKA MILETIĆ, SLAVICA JANIĆIJEVIĆ, VLASTA PESARESI, JELENA PUAČA, SLAVICA BIBER, SNJEŽANA KARAS, SEVLIDA ČENGIĆ, NATALIJA KOJOVIĆ, LJILJANA GUŽVICA, RUŽICA PERKOVIĆ, NADA ZRILIĆ. TRENER: ZVONIMIR ŠEMPER.
Ređo Emilija:
23.09. JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA
24.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
27.09. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
28.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
29.09. JUGOSLAVIJA – ENGLESKA
30.09. JUGOSLAVIJA – ŠVEDSKA
01.10.JUGOSLAVIJA – DANSKA


0:3 (6:15, 7:15, 1:15)
0:3 (2:15, 7:15, 1:15)
3:0 (15:6, 15:0, 15:8)
2:3 (6:15, 15:11, 13:15, 15:7, 12:15)
3:0 (15:1, 15:5, 15:1)
3:0 (15:9, 15:4, 15:3)
3:0 (15:12, 15:2, 15:11)

   
1975. BEOGRAD - 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: MAJDA NOVAK, VESNA KOMNENIĆ, NEVENA JOVANOVIĆ, VLASTA PESARESI, ANA JOKANOVIĆ, LJILJANA ŽIVALJEVIĆ, DUŠICA MILETIĆ, MARIJETA PUČKO, VESNA TULIČIĆ, CVIJETA STAKIĆ, GORDANA GRČIĆ, NADA ZRILIĆ. TRENERI: ALJI TARAKU, ZVONKO ŠEMPER.
Rijeka:
18.10. JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA
19.10. JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA
20.10. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
Beograd:
22.10. JUGOSLAVIJA – BELGIJA
23.10. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
24.10. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
25.10. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA


3:1 (15:11, 10:15, 15:10, 15:7)
0:3 (10:15, 8:15, 7:15)
0:3 (13:15, 4:15, 2:15)

3:0 (15:13, 15:9, 15:10)
3:2 (15:7, 12:15, 7:15, 15:13, 15:9)
3:0 (16:14, 15:10, 15:9)
0:3 (8:15, 9:15, 15:17)

   
1977. TAMPERE - 9. MESTO
JUGOSLAVIJA: NADA GAŠEVIĆ, SONJA MARKOVIĆ, MAJDA NOVAK, JUGANA KRIŽANOVIĆ, ANA JOKANOVIĆ, LJILJANA STOJIMIROVIĆ, STOJANA GAVRILOVIĆ, JELENA RELJIN, ALISA GADŽO, CVIJETA STAKIĆ, GORDANA GRČIĆ, NADA ZRILIĆ. TRENERIS: ALJI TARAKU, ZVONIMIR ŠEMPER.
Turku:
25.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
26.09. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
28.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
29.09. JUGOSLAVIJA – ČSSR
Lahti:
01.10. JUGOSLAVIJA – FINSKA
02.10. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA


2:3 (17:15, 8:15, 1:15, 18:16, 9:15)
0:3 (9:15, 4:15, 6:15)
0:3 (0:15, 8:15, 2:15)
3:2 (12:15, 15:8, 15:1, 6:15, 15:10)
0:3 (13:15, 4:15, 14:16)

3:2 (16:18, 15:11, 2:15, 15:11, 15:8)
3:0 (15:9, 15:13, 15:2)

   
1979. LION - 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: NADA GAŠEVIĆ, VESNA KOMNENIĆ, JADRANKA ROKNIĆ, JOVANKA MARKOVIĆ, CVIJETA STAKIĆ, LJILJANA STOJIMIROVIĆ, STOJANA GAVRILOVIĆ, MAJDA NOVAK, JELENA RELJIN, SNJEŽANA AZENIĆ, VERA KRAMARIĆ, NADA ZRILIĆ. TRENERI: ALJI TARAKU, ZVONIMIR ŠEMPER.
Evre:
05.10. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
06.10. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
07.10. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
Kan:
10.10. JUGOSLAVIJA – ČSSR
11.10. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
12.10. JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA
13.10. JUGOSLAVIJA – BELGIJA


1:3 (15:8, 3:15, 3:15, 12:15)
3:1 (15:4, 15:5, 9:15, 15:6)
1:3 (3:15, 15:8, 8:15, 8:15)

0:3 (11:15, 14:16, 6:15)
0:3 (11:15, 10:15, 6:15)
1:3 (11:15, 15:5, 11:15, 8:15)
3:0 (15:9, 15:7, 15:11)

   
1981. SOFIJA - 11. MESTO
JUGOSLAVIJA: NADA GAŠEVIĆ, LJILJANA PEŠIĆ, MILEVA BORINČEVIĆ, BISERKA HORVAT, CVIJETA STAKIĆ, MIRJANA KOVAČEVIĆ, MILENA JOVANOVIĆ, MAJDA NOVAK, JOVANKA MARKOVIĆ, KSENIJA PREGL, MIRJANA GRČIĆ, JADRANKA MRVIĆ. TRENER: ALEKSANDAR BORIČIĆ.
Pernik:
19.09. JUGOSLAVIJA– RUMUNIJA
20.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
21.09. JUGOSLAVIJA – ČSSR
24.09. JUGOSLAVIJA – TURSKA
25.09. JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA
26.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
27.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA


0:3 (6:15, 4:15, 13:15)
0:3 (3:15, 4:15, 3:15)
0:3 (15:17, 12:15, 9:15)
3:0 (19:17, 15:10, 15:2)
2:3 (16:14, 11:15, 15:13, 8:15, 7:15)
0:3 (9:15, 2:15, 7:15)
1:3 (3:15, 15:13, 6:15, 6:15)

   
1989. ŠTUTGART - 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: BARBARA KISLINGER, MARIJA OMAZIĆ, JASMINA REDŽOVIĆ, DANIJELA BILBIJA, ALENKA LEŠNIK, TATJANA BILBIJA, MIRJANA JELOVČIĆ, SNJEŽANA UŠIĆ, BILJANA VLADISAVLJEV, SLAVICA KUZMANIĆ, MELINA DRAGANIĆ, MOJCA VOH. TRENERI: VINKO DOBRIĆ, SLOBODAN MILOŠEVIĆ.
Hamburg:
02.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
03.09. JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA
04.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
06.09. JUGOSLAVIJA – TURSKA
07.09. JUGOSLAVIJA – FINSKA
Štutgart:
09.09. JUGOSLAVIJA – ČSSR
10.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA


0:3 (4:15, 4:15, 14:16)
0:3 (3:15, 5:15, 3:15)
0:3 (12:15, 16:17, 8:15)
3:0 (15:5, 16:14, 15:12)
3:0 (15:10, 15:7, 15:3)

1:3 (4:15, 12:15, 17:16, 9:15)
0:3 (11:15, 9:15, 3:15)

   
1991. RIM - 9. MESTO
JUGOSLAVIJA: DRAGANA DUKIĆ, RADA TOŠIĆ, BRANKA SEKULIĆ, JASMINA MAZALICA, RATKA KOSTIĆ, JASMINA GUSEVA, BILJANA VLADISAVLJEV, BILJANA RUŽIĆ, DAJANA REPAC, OLIVERA DRAGAŠ, IVANKA MARINKOVIĆ, DANIJELA CVIJETIĆ. TRENERI: BRANISLAV MORO, RADOSLAV SVIRČEV.
Bari:
28.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
29.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
30.09. JUGOSLAVIJA – NEMAČKA
02.10. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
03.10. JUGOSLAVIJA – ČSSR


2:3 (15:13, 15:11, 4:15, 7:15, 5:15)
0:3 (9:15, 7:15, 2:15)
0:3 (6:15, 2:15, 1:15)
0:3 (4:15, 4:15, 1:15)
0:3 (3:15, 6:15, 2:15)

   
2003. ANKARA - 9. MESTO
SRBIJA I CRNA GORA: SANJA STAROVIĆ, ALEKSANDRA RANKOVIĆ, IVANA ĐERISILO, VESNA TOMAŠEVIĆ, SVETLANA ILIĆ, IVANA KRDŽIĆ, MIRA GOLUBOVIĆ, ALEKSANDRA MILOSAVLJEVIĆ, JELENA NIKOLIĆ, MAJA SIMANIĆ, ANJA SPASOJEVIĆ, MAJA ILIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ, MIROSLAV AKSENTIJEVIĆ.
Ankara:
20.09. SCG – RUSIJA
21.09. SCG – TURSKA
22.09. SCG – NEMAČKA
24.09. SCG – RUMUNIJA
25.09. SCG – SLOVAČKA


1:3 (13:25, 25:18, 17:25, 18:25)
0:3 (23:25, 20:25, 20:25)
0:3 (15:25, 22:25, 22:25)
1:3 (11:25, 21:25, 25:23, 22:25)
3:0 (28:26, 25:12, 27:25)

   
2005. ZAGREB – 7. MESTO
SRBIJA I CRNA GORA: SANJA STAROVIĆ, IVANA ĐERISILO, NATAŠA KRSMANOVIĆ, ALEKSANDRA RANKOVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, MAJA OGNJENOVIĆ, VESNA ČITAKOVIĆ – ĐURIŠIĆ, MAJA SIMANIĆ, ALEKSNDRA AVRAMOVIĆ, JELENA NIKOLIĆ, ANJA SPASOJEVIĆ, MARINA VUJOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ, NEBOJŠA PROTIĆ.

17.09. SCG – NEMAČKA
18.09. SCG – HRVATSKA
19.09. SCG – RUMUNIJA
21.09. SCG – AZERBEJDŽAN
22.09. SCG – POLJSKA
24.09. SCG – HOLANDIJA
25.09. SCG – HRVATSKA

3:1 (25:22, 17:25, 25:13, 25:16)
1:3 (25:16, 19:25, 23:25, 16:25)
3:2 (25:15, 19:25, 25:14, 24:26, 15:13)
1:3 (25:18, 19:25, 20:25, 26:28)
1:3 (14:25, 23:25, 25:23, 21:25)
0:3 (15:25, 11:25, 21:25)
3:0 (25:22, 25:21, 25:14)

   
2007. BELGIJA I LUKSEMBURG - 2. MESTO
SRBIJA: JELENA NIKOLIĆ, JASNA MAJSTOROVIĆ, NATAŠA KRSMANOVIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, VESNA ČITAKOVIĆ – ĐURIŠIĆ, IVANA ISAILOVIĆ, MAJA SIMANIĆ, ANJA SPASOJEVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

Haselt:
20.09. SRBIJA – SLOVAČKA
22.09. SRBIJA – HOLANDIJA
23.09. SRBIJA – BELGIJA
25.09. SRBIJA – POLJSKA
26.09. SRBIJA – BUGARSKA
27.09 SRBIJA – ČEŠKA

Luksemburg:     
POLUFINALE:
29.09. SRBIJA – POLJSKA

FINALE:
30.09. SRBIJA – ITALIJA


2:3 (25:14, 21:25, 20:25, 25:21, 11:15)
3:2 (25:18, 17:25, 25:14, 30:32, 15:13)
3:2 (22:25, 25:20, 27:29, 25:17, 15:5)
0:3 (18:25, 20:25, 14:25)
3:1 (20:25, 25:16, 25:19, 30:28)
3:0 (25:18, 25:21, 25:17)

 

3:0 (27:25, 25:21, 25:21)


0:3 (24:26, 18:25, 21:25)

POJEDINAČNE NAGRADE >> NAJBOLJI TEHNIČAR: M. OGNJENOVIĆ
  NAJBOLJI SERVER: J. BRAKOČEVIĆ
   
2009. LOĐ, KATOVICE, VROCLAV, BIDGOŠĆ -
SRBIJA: JELENA NIKOLIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, IVANA ĐERISILO, NATAŠA KRSMANOVIĆ, JASNA MAJSTOROVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, ANA ANTONIJEVIĆ, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, ALEKSANDRA PETROVIĆ, MILENA RAŠIĆ, SILVIJA POPOVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.
Katovice:
25.09. SRBIJA – AZERBEJDŽAN
26.09. SRBIJA – ČEŠKA  
27.09. SRBIJA – SLOVAČKA
29.09. SRBIJA – TURSKA
30.09. SRBIJA – NEMAČKA
01.10. SRBIJA – ITALIJA

3:0 (25:12, 25:21, 25:19)
3:0 (25:19, 25:21, 25:18)
3:0 (25:19, 25:15, 25:16)
1:3 (26:24, 16:25, 23:25, 19:25)
2:3 (9:25, 25:23, 27:25, 17:25, 8:15)
0:3 (19:25, 18:25, 22:25)
   
2011. BEOGRAD - 1. MESTO 
SRBIJA: ANA LAZAREVIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, SANJA MALAGURSKI, NATAŠA KRSMANOVIĆ, TIJANA MALEŠEVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, ANA ANTONIJEVIĆ, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, JELENA NIKOLIĆ, NAĐA NINKOVIĆ, MILENA RAŠIĆ, SUZANA ĆEBIĆ, SILVIJA POPOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

SRBIJA – FRANCUSKA
SRBIJA – UKRAJINA
SRBIJA – NEMAČKA
SRBIJA – RUMUNIJA
SRBIJA – POLJSKA
SRBIJA – TURSKA
SRBIJA – NEMAČKA

3:1 (20:25, 25:15, 25:11, 25:19)
3:0 (25:18, 25:18, 25:14)
1:3 (22:25, 15:25, 25:20, 17:25)
3:0 (25:19, 25:15, 25:20)
3:0 (25:14, 25:20, 26:24)
3:2 (25:10, 25:22, 23:25, 23:25, 15:12)
3:2 (16:25, 25:20, 19:25, 25:20, 15:9)

   
2013. NEMAČKA I ŠVAJCARSKA - 4. MESTO
SRBIJA: JOVANA BRAKOČEVIĆ, BOJANA ŽIVKOVIĆ, SANJA MALAGURSKI, NATAŠA KRSMANOVIĆ, TIJANA MALEŠEVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, ANA BJELICA, STEFANA VELJKOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, JELENA NIKOLIĆ, JASNA MAJSTOROVIĆ, MILENA RAŠIĆ, BRANKICA MIHAJLOVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.
Šverin:
06.09. SRBIJA – BUGARSKA
07.09. SRBIJA – ČEŠKA R.
08.09. SRBIJA – POLJSKA
Cirih:
11.09. SRBIJA – ITALIJA
Berlin:
13.09. SRBIJA – RUSIJA
14.09. SRBIJA – BELGIJA

2:3 (25:23, 25:13, 22:25, 28:30, 13:15)
3:0 (25:21, 26:24, 25:23)
3:1 (25:18, 25:18, 22:25, 25:21)

3:0 (25:14, 28:26, 25:18)

0:3 (23:25, 19:25, 12:25)
2:3 (25:23, 21:25, 26:28, 25:21, 11:15)
   
2015. BELGIJA I HOLANDIJA - 3. MESTO, BRONZANA MEDALJA
SRBIJA: BJANKA BUŠA, BOJANA ŽIVKOVIĆ, MINA POPOVIĆ, TIJANA MALEŠEVIĆ, BRANKICA MIHAJLOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, JELENA NIKOLIĆ, ANA BJELICA, JOVANA STEVANOVIĆ, MILENA RAŠIĆ, SILVIJA POPOVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ, TIJANA BOŠKOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I ALEKSANDAR VLADISAVLJEV.

AJNDHOVEN:
26.09. SRBIJA – NEMAČKA 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)
27.09. SRBIJA – ČEŠKA 3:0 (25:20, 25:23, 25:18)
28.09. SRBIJA – RUMUNIJA 3:0 (25:20, 25:14, 25:15)

ANTVERPEN 
ČETVRFINALE: 01.10. SRBIJA – BELGIJA 3:1 (19:25, 29:27, 25:11, 25:18)

ROTERDAM
POLUFINALE: 03.10. SRBIJA – RUSIJA 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 22:25)

MEČ ZA TREĆE MESTO:
04.10. SRBIJA – TURSKA 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

POJEDNINAČNE NAGRADE >> MAJA OGNJENOVIĆ (TEHNIČAR)
   
2017. AZERNEJDŽAN I GRUZIJA - 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA
SRBIJA: BJANKA BUŠA, BOJANA ŽIVKOVIĆ, MINA POPOVIĆ, TIJANA MALEŠEVIĆ, BRANKICA MIHAJLOVIĆ, SLAĐANA MIRKOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, TEODORA PUŠIĆ, ANA BJELICA, JOVANA STEVANOVIĆ, MILENA RAŠIĆ, TIJANA BOŠKOVIĆ, BOJANA MILENKOVIĆ, JELENA BLAGOJEVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I ALEKSANDAR VLADISAVLJEV.

D GRUPA – GENDŽA, AZERBEJDŽAN:
22.09. SRBIJA – ČEŠKA 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)
23.09. SRBIJA – HOLANDIJA 3:0 (29:27, 25:17, 25:23)
24.09. SRBIJA – BELGIJA 3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:21)

BAKU
ČETVRTFINALE : 28.09. SRBIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:19, 25:12, 25:14)

POLUFINALE: 20.09. SRBIJA – TURSKA 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)

FINALE: 01.10. SRBIJA – HOLANDIJA 3:1 (25:20, 25:22, 18:25, 25:18)

POJEDINAČNE NAGRADE >> TIJANA BOŠKOVIĆ (MVP)
  BRANKICA MIHAJLOVIĆ (PRIMAČ)
  STEFANA VELJKOVIĆ (BLOKER)
   
2019. TURSKA, POLJSKA, MAĐARSKA I SLOVAČKA - 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA
SRBIJA: BJANKA BUŠA (HEMIK POLICE, POLJSKA), KATARINA LAZOVIĆ (VIZURA), MINA POPOVIĆ (FIRENCA, ITALIJA), SLAĐANA MIRKOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), BRANKICA MIHAJLOVIĆ (JT MARVELUS NIŠINOMIJA, JAPAN), MAJA OGNJENOVIĆ (DINAMO MOSKVA, RUSIJA), STEFANA VELJKOVIĆ (NOVARA, ITALIJA), TEODORA PUŠIĆ (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA), ANA BJELICA (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), MAJA ALEKSIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), SILVIJA POPOVIĆ (ALTAJ, KAZAHSTAN), TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), BOJANA MILENKOVIĆ (SKANDIĆI, ITALIJA), JELENA BLAGOJEVIĆ (ŽEŠUV, POLJSKA). TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

A GRUPA – ANKARA (dvorana Ankara), TURSKA:

PETAK, 23. AVGUST: SRBIJA – FINSKA  3:0 (25:17, 25:15, 25:17)
NEDELJA, 25. AVGUST: SRBIJA – BUGARSKA  3:1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:16)
PONEDELJAK, 26. AVGUST: SRBIJA – FRANCUSKA 3:1 (25:19, 25:13, 17:25, 25:23)
SREDA, 28. AVGUST: SRBIJA – GRČKA  3:0 (25:21, 25:17, 25:21)
ČETVRTAK, 29. AVGUST: SRBIJA – TURSKA  3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:22)

1. SRB 5 5 0 15:3 15

OSMINA FINALA – NEDELJA, 1. SEPTEMBAR: ANKARA (dvorana Ankara), TURSKA: SRBIJA – RUMUNIJA  3:0 (25:20, 25:17, 25:23)

ČETVRTFINALE – SREDA, 4. SEPTEMBAR: ANKARA (dvorana Ankara), TURSKA: SRBIJA – BUGARSKA  3:0 (25:19, 25:18, 28:26)

POLUFINALE – SUBOTA, 7. SEPTEMBAR: SRBIJA – ITALIJA  3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:20)

FINALE: SRBIJA – TURSKA  3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13)

UKUPNO 9 9 0 27:6

POJEDINAČNE NAGRADE >>>

MVP: TIJANA BOŠKOVIĆ (SRBIJA)
TEHNIČAR: MAJA OGNJENOVIĆ (SRBIJA)
KOREKTOR: TIJANA BOŠKOVIĆ (SRBIJA)
PRIMAČ: BRANKICA MIHAJLOVIĆ (SRBIJA)

Pročitano 2353 puta