Rezultati seniora na Evropskim prvenstvima

 

1951. PARIZ - 5. MESTO 
JUGOSLAVIJA: MIHAJLO MARKOVIĆ, SLOBODAN MILOSAVLJEVIĆ, VOJISLAV MILANOVIĆ, VITOMIR KRIVOKAPIĆ, ZLATKO KOVAČEVIĆ, IVAN TRINAESTIĆ, MIODRAG POPOVIĆ, DANILO SOLDATOVIĆ, GAVRA BUDIŠIN, MILOŠ KOSEC, ZDENKO MIKINA, VLADO SKERBINJEK. SELEKTOR: BRATISLAV MARKOVIĆ.
05.11. JUGOSLAVIJA – PORTUGAL
16.11. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
17.11. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
18.11. JUGOSLAVIJA – SSSR
19.11. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
20.11. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
21.11. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
22.11. JUGOSLAVIJA – BELGIJA
3:0 (15:12, 15:7, 16:14)
1:3 (10:15, 8:15, 16:14, 13:15)
3:0 (15:3, 15:8, 15:12)
0:3 (12:15, 2:15, 11:15)
3:2 (11:15, 15:9, 5:15, 15:10, 17:15)
0:3 (5:15, 6:15, 8:15)
2:3 (15:7, 6:15, 12:15, 15:12, 10:15)
3:0 (16:14, 15:11, 15:6)
   
1955. BUKUREŠT - 5. MESTO 
JUGOSLAVIJA: SLOBODAN MILOSAVLJEVIĆ, IVAN POPOVIĆ, VLADO SKERBINJEK, BRANKO STEFANOVIĆ, BOGOLJUB STOJIMIROVIĆ, ZDENKO MIKINA, ZORAN ŽIVKOVIĆ, BORIS BAŽDAR, NIKOLA ĐORĐEVIĆ, PETAR BOJIĆ, ANTON ŠTITIĆ, DRAŠKO SALOPEK. SELEKTOR: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ.
15.06. JUGOSLAVIJA – EGIPAT
16.06. JUGOSLAVIJA – ČSSR
17.06. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
19.06. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
20.06. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
21.06. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
22.06. JUGOSLAVIJA – SSSR
24.06. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
25.06. JUGOSLAVIJA – ČSSR
26.06. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
3:0 (15:3, 15:3, 15:5)
0:3 (13:15, 1:15, 4:15)
3:0 (15:6, 15:2, 15:7)
3:2 (15:11, 5:15, 15:10, 11:15, 17:15)
2:3 (12:15, 11:15, 15:2, 15:12, 13:15)
2:3 (15:10, 15:12, 6:15, 10:15, 5:15)
3:1 (15:11, 15:10, 15:17, 18:16)
3:1 (9:15, 15:3, 15:10, 15:9)
1:3 (16:14, 15:17, 8:15, 7:15)
1:3 (15:10, 13:15, 5:15, 14:16)
   
1958. PRAG - 7. MESTO 
JUGOSLAVIJA: PETAR BOJIĆ, JOSIP KREŠIĆ, BRANKO LUŽANIN, BRANKO STEFANOVIĆ, VLADO SKERBINJEK, ZDENKO MIKINA, ZORAN ŽIVKOVIĆ, ZORAN PETROVIĆ, MILAN ŠKRBIĆ, NIKOLA ĐORĐEVIĆ, GORDAN JANKOVIĆ. SAVEZNI KAPITEN: MIHAJLO MARKOVIĆ. TRENERI: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ I BRATISLAV MARKOVIĆ.
 Pardubice:
30.08. JUGOSLAVIJA – TURSKA
31.08. JUGOSLAVIJA – SSSR
02.09. JUGOSLAVIJA – ALBANIJA
03.09. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
Prag:
05.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
06.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
07.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
08.09. JUGOSLAVIJA – ČSSR
09.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
10.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
11.09. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA


3:0 (15:8, 15:3, 15:13)
2:3 (10:15, 15:5, 7:15, 15:8, 8:15)
3:0 (15:4, 15:10, 15:9)
3:0 (15:1, 15:1, 15:6)

0:3 (9:15, 5:15, 15:17)
2:3 (4:15, 15:11, 15:10, 11:15, 7:15)
0:3 (4:15, 1:15, 5:15)
0:3 (5:15, 4:15, 11:15)
3:1 (15:11, 15:2, 11:15, 15:11)
2:3 (2:15, 15:13, 10:15, 15:11, 6:15)
3:2 (15:8, 10:15, 15:7, 11:15, 15:10)

   
1963. BUKUREŠT - 7. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ADOLF URNAUT, BRANISLAV BULATOVIĆ, UROŠ RIBARIĆ, NIKOLA MIKOVIĆ, PETAR BOJIĆ, DRAGAN RAJAČIĆ, ZORAN ŽIVKOVIĆ, ZORAN PETROVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, BRANKO LUŽANIN, GORDAN JANKOVIĆ, MLADEN KOS. SELEKTOR: DRAGOSLAV SIROTANANOVIĆ.
Kluž:
22.10. JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA
23.10. JUGOSLAVIJA – SSSR
24.10. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
Bukurešt:
26.10. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
27.10. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
28.10. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
31.10. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
01.11. JUGOSLAVIJA – ČSSR
02.11. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA


3:1 (15:13, 15:12, 11:15, 15:7)
2:3 (8:15, 9:15, 15:10, 15:9, 11:15)
3:0 (15:3, 15:1, 15:0

0:3 (6:15, 11:15, 8:15
0:3 (7:15, 6:15, 13:15)
1:3 (12:15, 9:15, 15:7, 12:15)
1:3 (9:15, 7:15, 15:9, 7:15)
0:3 (4:15, 12:15, 14:16)
3:2 (15:8, 12:15, 10:15, 15:13, 15:6

   
1967. ISTANBUL - 7. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ADOLF URNAUT, VLADIMIR BOŠNJAK, DUŠAN MARKOVIĆ, NIKOLA MIKOVIĆ, PETAR BOJIĆ, MILOŠ GRBIĆ, MIODRAG GVOZDENOVIĆ, ZORAN PETROVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, MATE PILJIĆ, MILOVAN SIMIĆ, MLADEN KOS. SAVEZNI KAPITEN: ZLATKO KOVAČEVIĆ. TRENER: SAVA GROZDANOVIĆ.
Izmir:
26.10. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
27.10. JUGOSLAVIJA – GRČKA
28.10. JUGOSLAVIJA – BELGIJA
29.10. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
Istanbul:
02.11. JUGOSLAVIJA – ČSSR
03.11. JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA  
04.11. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
06.11. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
07.11. JUGOSLAVIJA – SSSR
08.11. JUGOSLAVIJA – ITALIJA


3:1 (7:15, 15:10, 17:15, 15:12)
3:0 (15:5, 15:6, 15:7)
3:0 (15:3, 15:6, 15:5)
1:3 (15:13, 12:15, 10:15, 14:16)

0:3 (12:15, 2:15, 14:16)
1:3 (15:9, 13:15, 11:15, 10:15)
0:3 (11:15, 6:15, 14:16)
0:3 (7:15, 13:15, 12:15)
0:3 (1:15, 9:15, 8:15)
3:0 (15:12, 15:7, 15:11)

   
1971. MILANO - 11. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ADOLF URNAUT, ARPAD SEKER, MILOŠ GRBIĆ, DUŠAN MARKOVIĆ, SINIŠA BAKAREC, MATE PILJIĆ, MEHMEDALIJA ŽILIĆ, DUŠAN RADELJEVIĆ, VLADIMIR JANKOVIĆ, ZVONIMIR BROZIĆ, MIODRAG GVOZDENOVIĆ, MLADEN KOS. SAVEZNI SELEKTORI: BOJAN STRANIĆ I DRAGOLJUB BABIĆ. TRENER: JOSIP TOMLJENOVIĆ.
Modena:
23.09. JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA
24.09. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
25.09. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
Bolonja:
27.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
28.09. JUGOSLAVIJA – BELGIJA
29.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
30.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
01.10. JUGOSLAVIJA – IZRAEL


3:0 (15:13, 15:3, 15:8)
1:3 (5:15, 6:15, 15:13, 9:15)
3:0 (15:9, 15:1, 15:3)

1:3 (15:7, 9:15, 10:15, 11:15)
1:3 (15:12, 8:15, 8:15, 8:15)
1:3 (8:15, 9:15, 15:3, 6:15)
1:3 (9:15, 14:16, 15:10, 13:15)
3:0 (15:2, 15:6, 15:6)

   
1975. BEOGRAD - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, ALEKSANDAR BORIČIĆ, NIKOLA MATIJAŠEVIĆ, SLOBODAN LOZANČIĆ, ŽIVOJIN VRAČARIĆ, VLADIMIR BOŠNJAK, LASLO LUKAČ, IVICA JELIĆ, MIRSAD ELEZOVIĆ, MILOŠ GRBIĆ, VINKO DOBRIĆ, MIODRAG GVOZDENOVIĆ. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVIĆ. TRENER: VIKTOR KREVSEL.
Skoplje:
18.10. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
19.10. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
20.10 JUGOSLAVIJA – POLJSKA
Beograd:
22.10. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
23.10. JUGOSLAVIJA – ČSSR
24.10. JUGOSLAVIJA – SSSR
25.10. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA


3:1 (12:15, 15:3, 15:10, 15:12)
3:1 (15:3, 11:15, 15:10, 15:7)
0:3 (7:15, 8:15, 8:15)

3:2 (11:15, 15:10, 15:13, 8:15, 15:9)
3:2 (15:6, 11:15, 12:15, 15:9, 15:13)
2:3 (15:13, 15:7, 0:15, 5:15, 8:15)
3:0 (16:14, 16:14, 17:15)

   
1977. HELSINKI - 7. MESTO 
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, NIKOLA MATIJAŠEVIĆ, ALEKSANDAR TASEVSKI, ŽIVOJIN VRAČARIĆ, ZDRAVKO KULJIĆ, LASLO LUKAČ, IVICA JELIĆ, BORO JOVIĆ, DRAGUTIN ŠUKER, SINIŠA KISIĆ, LJUBOMIR TRAVICA. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVIĆ. TRENER: VIKTOR KREVSEL.
Helsinki:
25.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
26.09. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
28.09. JUGOSLAVIJA – FINSKA
29.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
Oulu:
01.10. JUGOSLAVIJA – ČSSR
02.10. JUGOSLAVIJA – ITALIJA


3:1 (14:16, 15:10, 15:4, 15:7)
0:3 (7:15, 14:16, 6:15)
1:3 (13:15, 16:14, 10:15, 4:15)
3:0 (15:13, 15:6, 15:13)
0:3 (15:8, 15:4, 15:6)

0:3 (5:15, 14:16, 14:16)
3:0 (15:11, 15:13, 15:10)

   
1979. PARIZ - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, DRAGAN NIŠIĆ, ALEKSANDAR TASEVSKI, ZDRAVKO KULJIĆ, GORAN SRBINOVSKI, SLOBODAN LOZANČIĆ, VINKO DOBRIĆ, BORO JOVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, MIODRAG MITIĆ, LJUBOMIR TRAVICA. SELEKTOR: DRAGO TOMIĆ. TRENER: TAKI DŽIKOV.
Nant:
05.10. JUGOSLAVIJA - SSSR
06.10. JUGOSLAVIJA - GRČKA
07.10. JUGOSLAVIJA - MAĐARSKA
Pariz:
10.10. JUGOSLAVIJA - ČSSR
11.10. JUGOSLAVIJA - FRANCUSKA
12.10. JUGOSLAVIJA - ITALIJA
13.10. JUGOSLAVIJA - POLJSKA


2:3 (6:15, 15:11, 14:16, 15:10, 13:15)
3:1 (15:9, 16:18, 15:10, 15:12)
3:0 (15:12, 15:9, 15:3)

3:1 (15:10, 7:15, 15:7, 15:13)
3:0 (15:4, 15:11, 15:10)
3:2 (15:13, 7:15, 14:16, 15:9, 15:3)
0:3 (8:15, 6:15, 8:15)

   
1981. VARNA - 10. MESTO 
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, BRANISLAV MATIJAŠEVIĆ, ORHAN ARSLANAGIĆ, GORAN JANKOV, GORAN SRBINOVSKI, SLOBODAN LOZANČIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ, DARKO LEČNIK, RADOVAN MALEVIĆ, MIODRAG MITIĆ, GORAN JANOŠEVIĆ. TRENER: UROŠ RIBARIĆ. SELEKTOR: DRAGO TOMIĆ.
Varna:
19.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
20.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
21.09. JUGOSLAVIJA – FINSKA
Pazardžik:
24.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
25.09. JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA
26.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – ŠPANIJA


2:3 (9:15, 15:8, 6:15, 15:12, 10:15)
2:3 (15:5, 15:13, 13:15, 9:15, 14:16)
0:3 (14:16, 13:15, 5:15)

0:3 (6:15, 9:15, 5:15)
3:0 (15:9, 17:15, 15:6)
0:3 (11:15, 3:15, 11:15)
3:0 (15:3, 15:5, 15:3)

   
1985. AMSTERDAM - 11. MESTO 
JUGOSLAVIJA: GORAN JANOŠEVIĆ, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ, VELJKO BAŠIĆ, VEDAD GLINAC, ĐURO BAŠIĆ, SLOBODAN LOZANČIĆ, IVICA JELIĆ, BORO JOVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, MILAN ĐURIĆ, MLADEN KAŠIĆ. SELEKTOR: ZVONIMIR ŠEMPER. TRENERI: LAZAR GROZDANOVIĆ I HU DI HUA.
Den Boš:
29.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
30.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
01.10. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
Groningen:
03.10. JUGOSLAVIJA – ŠVEDSKA
04.10. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
05.10. JUGOSLAVIJA – ŠPANIJA
06.10. JUGOSLAVIJA – GRČKA


1:3 (14:16, 10:15, 15:13, 12:15)
0:3 (9:15, 7:15, 4:15)
1:3 (9:15, 14:16, 15:9, 13:15)

0:3 (8:15, 7:15, 7:15)
0:3 (4:15, 7:15, 1:15)
3:1 (17:15, 15:13, 13:15, 15:10)
0:3 (12:15, 7:15, 5:15)

   
1987. GENT - 8. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ANDREJ URNAUT, ŽARKO PETROVIĆ, VELIBOR IVANOVIĆ, VELJKO BAŠIĆ, VEDAD GLINAC, DEJAN BRĐOVIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ, MIRKO ČULIĆ, NENAD ĐORĐEVIĆ, ORHAN ARSLANAGIĆ, MILAN ĐURIĆ, RADOVAN DABIĆ. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVIĆ. TRENER: VLADIMIR BOGOEVSKI.
Ordegem:
25.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
26.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
29.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
30.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
Genk:
02.10. JUGOSLAVIJA – ČSSR
03.10. JUGOSLAVIJA – BELGIJA


0:3 (6:15, 10:15, 1:15)
0:3 (3:15, 11:15, 11:15)
0:3 (6:15, 7:15, 6:15)
3:0 (15:6, 15:9, 15:9)
3:2 (7:15, 15:12, 17:15, 14:16, 15:13)

2:3 (11:15, 15:10, 4:15, 15:4, 13:15)
0:3 (2:15, 13:15, 13:15)

   
1989. STOKHOLM - 8. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ANDREJ URNAUT, ŽARKO PETROVIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, VEDAD GLINAC, DEJAN BRĐOVIĆ, VELIBOR IVANOVIĆ, MIRKO ČULIĆ, SLOBODAN KOVAČ, LJUBIŠA RISTIĆ, MILAN ĐURIĆ, EKREM LAGUMDŽIJA. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVIĆ.
Erebro:
23.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
24.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
25.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
28.09. JUGOSLAVIJA – GRČKA
Stokholm:
30.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
01.10. JUGOSLAVIJA – POLJSKA


3:2 (13:15, 15:12, 5:15, 15:11, 15:6)
1:3 (15:9, 13:15, 14:16, 6:15)
1:3 (16:14, 6:15, 11:15, 8:15)
3:1 (2:15, 15:13, 15:12, 15:10)
3:2 (8:15, 15:10, 10:15, 15:12, 16:14)

0:3 (7:15, 7:15, 11:15)
1:3 (5:15, 16:14, 6:15, 3:15)

   
1991. BERLIN - 6. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ANDREJ URNAUT, ŽARKO PETROVIĆ, VELIBOR IVANOVIĆ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, VLADIMIR MLADENOVIĆ, MIRKO ČULIĆ, SLOBODAN KOVAČ, LJUBIŠA RISTIĆ, BOJAN MILIĆ, EKREM LAGUMDŽIJA, GORAN VUJEVIĆ. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVIĆ. TRENER: VLADIMIR BOGOEVSKI.
Hamburg:
07.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
08.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
09.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
11.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
12.09. JUGOSLAVIJA – ČSSR
Berlin:
14.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
15.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA


1:3 (16:14, 15:17, 16:17, 13:15)
2:3 (15:9, 15:8, 7:15, 13:15, 9:15)
3:1 (15:8, 15:9, 9:15, 15:11)
1:3 (17:15, 6:15, 15:17, 10:15)
3:1 (15:13, 7:15, 15:10, 15:6)

3:1 (6:15, 16:14, 16:14, 15:3)
1:3 (10:15, 15:4, 6:15, 9:15)

   
1995. ATINA - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ĐORĐE ĐURIĆ, ŽARKO PETROVIĆ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, DEJAN BRĐOVIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, SLOBODAN KOVAČ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, RAJKO JOKANOVIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ I DR BOGDAN SRETENOVIĆ.
08.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
09.09. JUGOSLAVIJA – UKRAJINA
10.09. JUGOSLAVIJA – GRČKA
12.09. JUGOSLAVIJA – LETONIJA
13.09. JUGOSLAVIJA – NEMAČKA
15.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
16.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
0:3 (5:15, 2:15, 9:15)
3:0 (15:4, 15:13, 15:6)
3:1 (16:14, 15:10, 7:15, 15:7)
3:0 (17:15, 15:9, 15:4)
3:0 (15:2, 15:4, 15:7)
1:3 (11:15, 15:10, 6:15, 9:15)
3:0 (15:4, 15:4, 15:6)
   
1997. AJNDHOVEN - 2. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ĐORĐE ĐURIĆ, VLADIMIR BATEZ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, SLOBODAN KOVAČ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, RAJKO JOKANOVIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IGOR VUŠUROVIĆ. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ I JOVICA CVETKOVIĆ.
Den Boš:
06.09. JUGOSLAVIJA – RUSIJA
07.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
08.09. JUGOSLAVIJA – GRČKA
10.09. JUGOSLAVIJA – SLOVAČKA
11.09. JUGOSLAVIJA – NEMAČKA
13.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
14.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA

0:3 (14:16, 11:15, 13:15)
3:0 (15:13, 15:9, 15:5)
3:1 (15:5, 14:16, 15:6, 15:6)
3:0 (15:7, 15:4, 15:8)
3:0 (15:8, 16:14, 15:7)
3:0 (15:6, 17:15, 15:11)
1:3 (11:15, 15:10, 10:15, 9:15)
POJEDINAČNE NAGRADE >> NAJBOLJI TEHNIČAR: NIKOLA GRBIĆ
   
1999. BEČ - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ĐORĐE ĐURIĆ, VLADIMIR BATEZ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, VASA MIJIĆ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, VELJKO PETKOVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ, JOVICA CVETKOVIĆ I DR BOGDAN SRETENOVIĆ.
07.09. JUGOSLAVIJA – ČEŠKA
08.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
09.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
11.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
12.09. JUGOSLAVIJA – ČEŠKA
3:1 (25:20, 25:14, 24:26, 25:22)
3:1 (25:12, 25:17, 25:27, 25:17)
1:3 (25:17, 21:25, 21:25, 22:25)
1:3 (17:25, 22:25, 26:24, 22:25)
3:0 (25:17, 25:19, 25:23)
   
2001. OSTRAVA - 1. MESTO 
JUGOSLAVIJA: RAJKO JOKANOVIĆ, GORAN MARIĆ, EDIN ŠKORIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, VASA MIJIĆ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, IGOR VUŠUROVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ I DR BOGDAN SRETENOVIĆ.
08.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
09.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
10.09. JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA
12.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
13.09. JUGOSLAVIJA – NEMAČKA
15.09. JUGOSLAVIJA – RUSIJA
16.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
3:2 (25:18, 25:21, 25:27, 23:25, 15:13)
3:0 (25:19, 25:14, 25:22)
3:1 (27:29, 25:18, 25:17, 25:19)
3:0 (25:21, 25:23, 27:25)
2:3 (25:19, 21:25, 25:17, 23:25, 12:15)
3:0 (25:20, 25:17, 29:27)
3:0 (25:21, 25:18, 25:20)
POJEDINAČNE NAGRADE >> MVP: IVAN MILJKOVIĆ
NAJBOLJI POENTER: IVAN MILJKOVIĆ
NAJBOLJI U POLJU: VASA MIJIĆ
NAJBOLJI TEHNIČAR: NIKOLA GRBIĆ
   
2003. BERLIN - 4. MESTO 
SRBIJA I CRNA GORA: RAJKO JOKANOVIĆ, MILAN VASIĆ, BOJAN JANIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, VASA MIJIĆ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, IGOR VUŠUROVIĆ. TRENERI: LJUBOMIR TRAVICA I IGOR KOLAKOVIĆ.
Lajpcig:
05.09. SCG – HOLANDIJA
06.09. SCG – BUGARSKA
07.09. SCG - RUSIJA
Karlsrue:
10.09. SCG – GRČKA
11.09. SCG – POLJSKA
Berlin:
13.09. SCG – FRANCUSKA
14.09. SCG – RUSIJA


3:1 (30:28, 21:25, 25:22, 25:18)
3:0 (25:22, 25:19, 25:18)
3:1 (25:21, 21:25, 25:22, 25:15)

3:0 (25:15, 25:20, 25:15)
2:3 (22:25, 25:22, 28:26, 19:25, 13:15)

2:3 (22:25, 25:19, 20:25, 25:22, 14:16)
1:3 (11:25, 26:24, 19:25, 23:25)

POJEDINAČNE NAGRADE >> NAJBOLJI TEHNIČAR: NIKOLA GRBIĆ
   
2005. BEOGRAD I RIM – 3. MESTO 
SRBIJA I CRNA GORA: DEJAN BOJOVIĆ, BOJAN JANIĆ, ALEKSANDAR MITROVIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, DRAGAN STANKOVIĆ, MARKO SAMARDŽIĆ, NIKOLA GRBIĆ, NOVICA BJELICA, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, IVAN ILIĆ. TRENERI: LJUBA TRAVICA I IGOR KOLAKOVIĆ.

Beograd:
02.09. SCG – ŠPANIJA
03.09. SCG – ČEŠKA
04.09. SCG – GRČKA
06.09. SCG – HOLANDIJA
07.09. SCG – FRANCUSKA

Rim:
POLUFINALE:
10.09. SCG – ITALIJA

MEČ ZA BRONZANU MEDALJU:
11.09. SCG – ŠPANIJA


3:0 (25:22, 25:17, 25:15)
3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:22)
3:0 (25:20, 25:15, 29:27)
3:0 (25:20, 25:18, 25:19)
3:2 (25:16, 20:25, 23:25, 25:19, 15:9)

 

2:3 (15:25, 25:19, 19:25, 25:23, 8:15)

 

3:0 (25:18, 25:21, 25:22

POJEDINAČNE NAGRADE >> NAJBOLJI TEHNIČAR: NIKOLA GRBIĆ
  NAJBOLJI SERVER: IVAN MILJKOVIĆ
   
2007. St. PETERBURG I MOSKVA - 3. MESTO 
SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, BOJAN JANIĆ, VLADO PETKOVIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, DRAGAN STANKOVIĆ, MARKO SAMARDŽIĆ, NIKOLA GRBIĆ, MILOŠ NIKIĆ, ANDRIJA NEMAČKA GERIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, SAŠA STAROVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

St.Peterburg:
06.09. SRBIJA – HOLANDIJA
07.09. SRBIJA – NEMAČKA
09.09. SRBIJA – GRČKA
11.09. SRBIJA – FRANCUSKA
12.09. SRBIJA – SLOVAČKA
13.09 SRBIJA – ŠPANIJA

Moskva:     
POLUFINALE:
15.09. SRBIJA – RUSIJA

MEČ ZA BRONZANU MEDALJU:
16.09. SRBIJA – FINSKA


3:0 (25:23, 25:21, 25:18)
1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 17:25)
3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:22)
3:2 (25:23, 22:25, 25:23, 33:35, 15:12)
3:0 (25:18, 25:23, 25:23)
2:3 (24:26, 19:25, 26:24, 25:22, 10:15)

 

0:3 (25:27, 22:25, 15:25)


3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:16)

POJEDINAČNE NAGRADE >> NAJBOLJI POENTER: IVAN MILJKOVIĆ
   
2009. ISTANBUL I IZMIR - 5. MESTO 
SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, BOJAN JANIĆ, VLADO PETKOVIĆ, MILOŠ TERZIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, MARKO SAMARDŽIĆ, NIKOLA GRBIĆ, MILOŠ NIKIĆ, NIKOLA ROSIĆ, ANDRIJA GERIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, SAŠA STAROVIĆ, NEMANJA PETRIĆ, MARKO PODRAŠČANIN. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.
Istanbul:
03.09. SRBIJA – BUGARSKA
04.09. SRBIJA – ČEŠKA  
06.09. SRBIJA – ITALIJA  
08.09. SRBIJA – RUSIJA
09.09. SRBIJA – FINSKA 
10.09. SRBIJA – HOLANDIJA

2:3 (25:21, 17:25, 25:19, 22:25, 11:15)
3:0 (25:22, 26:24, 25:14)
3:1 (25:23, 19:25, 25:12, 25:21)
1:3 (15:25, 25:17, 21:25, 19:25)
3:0 (25:20, 25:14, 25:22)
3:1 (25:20, 25:23, 21:25, 25:23)
   
2011. PRAG I BEČ - 1. MESTO 
SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, UROŠ KOVAČEVIĆ, VLADO PETKOVIĆ, MILOŠ TERZIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, FILIP VUJIĆ, MILOŠ NIKIĆ, MIHAJLO MITIĆ, MILAN RAŠIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, SAŠA STAROVIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, NIKOLA ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

Beč:

10.09. SRBIJA – TURSKA
11.09. SRBIJA – SLOVENIJA
12.09. SRBIJA – AUSTRIJA
15.09. SRBIJA – FRANCUSKA
17.09. SRBIJA – RUSIJA
18.09. SRBIJA – ITALIJA              

 

3:0 (25:16, 25:18, 25:20)
3:1 (25:9, 25:23, 23:25, 25:23)
3:0 (25:16, 25:19, 25:16)
3:1 (32:30, 25:20, 23:25, 26:24)
3:2 (25:23, 17:25, 22:25, 33:31, 15:13)
3:1 (17:25, 25:20, 25:23, 26:24)

   
2013. DANSKA I POLJSKA - 3. MESTO
SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, MARKO IVOVIĆ, NEMANJA PETRIĆ, VLADO PETKOVIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, NIKOLA JOVOVIĆ, MILOŠ NIKIĆ, MILAN RAŠIĆ, SAŠA STAROVIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, NIKOLA ROSIĆ, SREĆKO LISINAC, FILIP VUJIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I STRAHINJA KOZIĆ.
Herning:
20.09. SRBIJA – SLOVENIJA
21.09. SRBIJA – HOLANDIJA
22.09. SRBIJA – FINSKA
Orhus - 1/8 i 1/4 finala:
24.09. SRBIJA – DANSKA
25.09. SRBIJA – BELGIJA
Kopenhagen:
28.09. SRBIJA – RUSIJA
29.09. SRBIJA - BUGARSKA

1:3 (25:20, 23:25, 22:25, 19:25)
3:2 (19:25, 18:25, 25:15, 25:17, 15:12)
3:0 (25:20, 25:23, 25:15)

3:0 (25:17, 25:17, 25:22)
3:1 (25:22, 22:25, 30:28, 25:18)

1:3 (19:25, 26:24, 23:25, 15:25)
3:0 (25:22, 32:30, 27:25)
   
2015. ITALIJA I BUGARSKA - 7. MESTO
SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, UROŠ KOVAČEVIĆ, MARKO IVOVIĆ, NEMANJA PETRIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, NIKOLA JOVOVIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ, SAŠA STAROVIĆ, ALEKSA BRĐOVIĆ, NEVEN MAJSTOROVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, NIKOLA ROSIĆ, SREĆKO LISINAC, ALEKSANDAR OKOLIĆ. TRENERI: NIKOLA GRBIĆ I KAMILO PLAĆI.
BUSTO ARSICIO:
09.10. SRBIJA – SLOVAČKA
10.10. SRBIJA – FINSKA
11.10. SRBIJA – RUSIJA

3:2 (25:22, 22:25, 30:28, 24:26, 15:9)
3:0 (25:19, 25:15, 25:21)
1:3 (23:25, 25:21, 18:25, 20:25)
OSMINA FINALA
13.10. SRBIJA – ESTONIJA
ČETVRFINALE
14.10. SRBIJA – FRANCUSKA


3:2 (21:25, 14:25, 25:8, 25:22, 15:13)

1:3 (22:25, 23:25, 25:14, 20:25)

   
2017. POLJSKA - 3. MESTO
SRBIJA: ALEKSANDAR OKOLIĆ, UROŠ KOVAČEVIĆ, MILAN KATIĆ, NEMANJA PETRIĆ, GORAN ŠKUNDRIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, NIKOLA JOVOVIĆ, MAKSIM BUCULJEVIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ, DRAŽEN LUBURIĆ, NEVEN MAJSTOROVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, NIKOLA ROSIĆ, SREĆKO LISINAC. TRENERI: NIKOLA GRBIĆ, NEDŽAD OSMANKAČ I DUŠKO NIKOLIĆ.

24. AVGUST, OTVARANJE
VARŠAVA – NACIONALNI FUDBALSKI STADION: SRBIJA – POLJSKA 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

GDANJSK:
26.08. SRBIJA – ESTONIJA 3:2 (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12)
28.08. SRBIJA – FINSKA 3:0 (25:20, 25:18, 34:32)

ČETVRTFINALE - KRAKOV, 31.08. SRBIJA – BUGARSKA 3:0 (25:21, 25:22, 28:26)

POLUFINALE - KRAKOV, 02.09. SRBIJA – NEMAČKA 2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15)

MEČ ZA TREĆE MESTO, 03.09. SRBIJA – BELGIJA 3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12)

POJEDINAČNE NAGRADE >>  SREĆKO LISINAC (BLOKER)
   
2019. FRANCUSKA, BELGIJA, SLOVENIJA, HOLANDIJA - 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA
SRBIJA: ALEKSANDAR OKOLIĆ (PAOK SOLUN, GRČKA), UROŠ KOVAČEVIĆ (TRENTINO, ITALIJA), NEMANJA PETRIĆ (BELOGORJE BELGOROD, RUSIJA), LAZAR ĆIROVIĆ (PADOVA, ITALIJA), NIKOLA PEKOVIĆ (PARTIZAN), PETAR KRSMANOVIĆ (GAZPROM JUGRA SURGUT, RUSIJA), MARKO IVOVIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), NIKOLA JOVOVIĆ (ZIRAT BANKAŠI ANKARA, TURSKA), ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (PERUĐA, ITALIJA), DRAŽEN LUBURIĆ (HALKBANK ANKARA, TURSKA), NEVEN MAJSTOROVIĆ (KRAJOVA, RUMUNIJA), MARKO PODRAŠČANIN (PERUĐA, ITALIJA), SREĆKO LISINAC (TRENTINO, ITALIJA), VUK TODOROVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD). TRENERI: SLOBODAN KOVAČ I LJUBIŠA RISTIĆ.

B GRUPA – BELGIJA (BRISEL (dvorana 12) I ANTVERPEN (Loto Arena)):

BRISEL – PETAK, 13. SEPTEMBAR: SRBIJA – NEMAČKA  3:0 (25:21, 25:17, 25:15)
ANTVERPEN – NEDELJA, 15. SEPTEMBAR: SRBIJA – SLOVAČKA  3:0 (25:19, 25:20, 25:21)
ANTVERPEN – PONEDELJAK, 16. SEPTEMBAR: SRBIJA – ŠPANIJA  3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:20)
ANTVERPEN – SREDA, 18. SEPTEMBAR: SRBIJA – BELGIJA  3:0 (25:19, 25:21, 25:19)
ANTVERPEN – ČETVRTAK, 19. SEPTEMBAR: SRBIJA – AUSTRIJA  3:0 (25:16, 25:22, 25:20)1.

SRB 5 5 0 15:1 15

OSMINA FINALA – ANTVERPEN (PALATA SPORTOVA) – SUBOTA, 21. SEPTEMBAR: SRBIJA – ČEŠKA  3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

ČETVRTFINALE – UTORAK, 24. SEPTEMBAR – ANTVERPEN, BELGIJA: SRBIJA – UKRAJINA  3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9)

POLUFINALE – PARIZ (AKOR HOTELS ARENA) – PETAK, 27. SEPTEMBAR: SRBIJA – FRANCUSKA 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7)

PARIZ (AKOR HOTELS ARENA) – NEDELJA, 29 SEPTEMBAR –FINALE: SRBIJA – SLOVENIJA 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20)

UKUPNO 9 9 0 27:6

POJEDINAČNE NAGRADE >>>

MVP: UROŠ KOVAČEVIĆ (SRBIJA)
PRIMAČ: UROŠ KOVAČEVIĆ (SRBIJA)
KOREKTOR: ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (SRBIJA)
BLOKER: SREĆKO LISINAC (SRBIJA)

Pročitano 4672 puta