BPS gensp

Pobeda Japana – Srbija u petak protiv Italije (22,15)

XXIV GRAN PRI 2016.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je na startu turnira B grupe I vikenda I divizije XXIV Gran Prija 2016. Japan je večeras u Rio de žaneiru, u 1. kolu pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 31:29, 25:18 i 28:26, posle 84 minuta igre.

Utakmicu u Karioka Areni 1 posmatralo je 1500 gledalaca, a sudili su Luis Herardo Masijas iz Meksika i Karina Noemi Rene iz Argentine.

Poražena je Srbija od Japana, u meču u kome je rezulat mogao biti i drugačiji. Nije Srbija imala dovoljno mirnoće u završnicama prvog i trećeg seta, što je moglo drugačije da odredi tok meča.

Meč je počela postava Živković, Brakočević, Stevanović, Mina Popović, Đerisilo, Buša i libero Silvija Popović.

Povele su Japanke sa 2:0, ali je Srbija odmah izjednačila. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:7 za Japan, a zatim 12:10 za Srbiju. Imponovala je odlična igra Srbije u odbrani. Izjednačio je Japan na 13:13, pa poveo sa 16:15. Serijom 3:0, Srbija stiže do 18:16, pa 20:17, kada je Japan iskoristio oba tajm – auta. Tri greške Srbije pomogle su Japanu da izjednači, pa je Vladisavljev zatražio tajm – aut. Posle predaha Srbija je povela sa 22:20, ali je Japan odmah uzvratio na isti način i poravnao rezultat – 22:22. Brakočevićeva je donela prednost od 23:22, a Japan sa dva poena potom stigao do set lopte – 24:23. Buša je izjednačila na 24:24, a posle odličnog servisa Buše i greške Japana, Srbija je povela sa 25:24. Izjednačio je Japan, a zatim je Stevanovićeva blokom donela Srbiji drugu set loptu – 26:25. Nije Srbija iskoristila ni drugu šansu, a Japan je sa dva vezana poena stigao dao druge set lopte (27:26), koju je anulirala Đerisilo, a zatim još jednim sjajnim napadom donela Srbiji treću set loptu – 28:27. Pogrešila je Živkovićeva na servisu, a Japanke se revanširale na isti način – 29:28. Ebata je poravnala, a Mina Popović pogrešila na smeču za 30:29 za Japan. Japanke su izblokirale Bušu za konačnih 31:29.

Srbija je bolje počela drugi set i povela sa 5:3, da bi Japan sa četiri uzastopna poena stigle do 7:5, odnosno 8:6 na prvom tehničkom tajm – autu. Poveo je zatim Japan sa 10:7, pa 13:9 i 16:10 na drugom tehničkom odmoru. U nastavku Srbija je smanjila na 18:14, ali je Japan odmah povećao na 20:14. Sa dva uzastopna poena Srbija smanjuje na 20:16, ali je Japan u finišu uspešno održavao razliku. Na kraju je bilo 25:18 za Japan i 2:0 u setovima.

Na početku trećeg seta Japanke su povele sa 4:1, a Srbija prvo smanjila na 4:3, a zatim povela sa 8:6 na prvom tehničkom odmoru. Posle odmora Japan je preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo sa 12:10. Uzvratila je Srbija preokretom za vođstvo od 15:13, odnosno 16:14 na drugom tehničkom tajm - autu. Izjedančio je Japan na 16:16, pa poveo sa 18:17, kada je Vladisavljev tražio tajm – aut. Nastavile su Japanke sa dobrom igrom, povele sa 21:18, pa je Vladisavljev zatražio i drugi tajm – aut u trećem setu. Smanjila je Srbija na 21:20, pa je Manabe morao da zatraži 30 sekundi predaha. Posle odlične odbrane celog tima, Đerisilo je poravnala na 21:21, a zatim i dovela Srbiju u vođstvo od 22:21. Mina Popović je blokom donela Srbiji 23. poen, a posle još jednog izjednačenja poentirala je ponovo Mina Popović za 24:23 za Srbiju. Japan je sa dva vezana poena stigao do prve meč lopte – 25:24, ali je Brakočevićeva izjednačila. Nije Japan iskoristio ni drugu meč loptu, da bi potom realizovao treću za konačnih 28:26, za pobedu od 3:0.

IZJAVA ALEKSANDRA VLADISAVLJEVA

IZJAVA SILVIJE POPOVIĆ

IZJAVA JOVANE STEVANOVIĆ

Srbija će sutra (petak, 10. jun), u 2. kolu, igrati protiv Italije od 22,15 časova.

Posle slobodnog dana u subotu, Srbija će u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 12. juna od 15,05 časova igrati protiv Brazila.

Sve utakmice Srbije iz Rio de Žaneira direktno će prenositi TV Arena Sport i FIVB (http://worldgrandprix.2016.fivb.com/en/watchlive).

XXIV GRAN PRI 2016. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (10. – 12. JUN):

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO (KARIOKA ARENA 1), BRAZIL (9. – 12. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 9. JUN:

SRBIJA – JAPAN            0:3 (29:31, 18:25, 26:28)

BRAZIL – ITALIJA          3:1 (23:25, 25:15, 25:15, 27:25)

ITALIJA – JAPAN           12,35 (17,35)

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.