XXIII GRAN PRI 2015.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije sutra (utorak, 30. jun) putuje u Bangkok, u Tajland, gde će igrati utakmice I vikenda A grupe I divizije XXIII Gran Prija 2015. Zoran Terzić, prvi trener seniorki Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati u Bangkoku.
Na spisku su:
TEHNIČARI: DANICA RADENKOVIĆ (FAKRO MUŠINJANKA, POLJSKA) I SLAĐANA MIRKOVIĆ (VIZURA).
KOREKTORI: ANA BJELICA (HEMIK POLICE, POLJSKA), MARTA DRPA (NIS SPARTAK, SUBOTICA) I ADELA HELIĆ (CRVENA ZVEZDA).
LIBERO: SUZANA ĆEBIĆ (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA).
BLOKERI: JOVANA STEVANOVIĆ (POMI KAZALMAĐORE, ITALIJA), MAJA SAVIĆ (VIZURA) I MINA POPOVIĆ (CRVENA ZVEZDA).
PRIMAČI: BRIŽITKA MOLNAR (BOKAI TIANĐIN, KINA), TIJANA MALEŠEVIĆ (SERIJER ISTANBUL, TURSKA) I BJANKA BUŠA (VIZURA).
Seniorke Srbije će u Bangkoku sa klupe predvoditi Branko Kovačević, drugi trener seniorki Srbije, pošto će Zoran Terzić ostati u Beogradu, gde će nastaviti treninge sa igračicama koje nisu otputovale u Bangkok.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće peti put u FIVB Gran Priju. Seniorke Srbije su do sada osvojile dve bronzane medalje, 2011. i 2013. Srbija će u XXIII Gran Priju igrati u Bangkoku (sa Tajlandom, Brazilom i Japanom), Kalinjingradu (sa Rusijom, Turskom i SAD) i Štutgartu (sa Nemačkom, Turskom i Dominikanskom Republikom).
Srbija će u I diviziji XXIII Gran Prija 2015. igrati Bangkoku, Kalinjingradu i Štutgartu.
Seniorke Srbije će tokom I vikenda (3. – 5. jul) igrati u A grupi u Bangkoku, u Tajlandu, sa domaćinom, Brazilom i Japanom. Prvi meč seniorke Srbije će odigrati protiv Tajlanda, a zatim protiv Brazila i u poslednjem kolu protiv Japana.
U okviru II vikenda (10. – 12. jul), Srbija će igrati u Kalinjingradu, u Rusiji u F grupi. Prvi rival seniorkama Srbije biće Turska, a potom Rusija i SAD.
III vikend (17. – 19. jul) će seniorkama Srbije doneti gostovanje u Štutgartu, u Nemačkoj, a rivali Srbiji u I (i) grupi biće Turska, pa Dominikanska Republika i na kraju Nemačka.
Finalni turnir XXIII Gran Prija 2015. odigraće se od 22. – 26. jula u Omahi, u SAD.
Na Finalnom turniru će igrati šest ekipa. Pored domaćina, SAD, plasman će izboriti pet najuspešnijih selekcija iz Interkontinentalnog dela takmičenja.
Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.
XXIII GRAN PRI 2015. – RASPORED:
I DIVIZIJA:
I VIKEND (3. – 5. JUL):
A GRUPA – BANGKOK, TAJLAND (DVORANA HUAMARK):
1. KOLO – 3. JUL:
SRBIJA – TAJLAND 16,00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 11,00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU
BRAZIL – JAPAN 18,30 (13,30)
2. KOLO – 4. JUL:
SRBIJA – BRAZIL 14,00 (9,00)
TAJLAND – JAPAN 16,30 (11,30)
3. KOLO – 5. JUL:
SRBIJA – JAPAN 14,00 (9,00)
BRAZIL – TAJLAND 16,30 (11,30)
Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.
B GRUPA – NINGBO, KINA (DVORANA BEILUN):
1. KOLO – 3. JUL:
NEMAČKA – RUSIJA 16,00 (10,00)
KINA – DOMINKANSKA REPUBLIKA 19,30 (13,30)
2. KOLO – 4. JUL:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – RUSIJA 16,00 (10,00)
KINA – NEMAČKA 19,30 (13,30)
3. KOLO – 5. JUL:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NEMAČKA 16,00 (10,00)
KINA – RUSIJA 19,30 (13,30)
C GRUPA – ANKARA, TURSKA (DVORANA BAŠKENT):
1. KOLO – 3. JUL:
SAD – ITALIJA 16,00 (15,00)
TURSKA – BELGIJA 19,00 (18,00)
2. KOLO – 4. JUL:
ITALIJA – BELGIJA 16,00 (15,00)
TURSKA – SAD 19,00 (18,00)
3. KOLO – 5. JUL:
SAD – BELGIJA 16,00 (15,00)
TURSKA – ITALIJA 19,00 (18,00)
II VIKEND (10. – 12. JUL):
F GRUPA – KALINJINGRAD, RUSIJA (DVORANA JANTARNJI):
1. KOLO – 10. JUL:
SRBIJA – TURSKA 16,40
RUSIJA – SAD 19,10
2. KOLO – 11. JUL:
SRBIJA – RUSIJA 19,10
SAD – TURSKA 16,40
3. KOLO – 12. JUL:
SRBIJA – SAD 16,40
RUSIJA – TURSKA 19,10
D GRUPA – SAO PAULO, BRAZIL (DVORANA IBIRAPUERA):
1. KOLO – 10. JUL:
BRAZIL – BELGIJA 14,00 (19,00)
NEMAČKA – TAJLAND 16,00 (21,00)
2. KOLO – 11. JUL:
BRAZIL – TAJLAND 10,00 (15,00)
BELGIJA – NEMAČKA 12,00 (17,00)
3. KOLO – 12. JUL:
BRAZIL – NEMAČKA10,00 (15,00)
TAJLAND – BELGIJA 12,00 (17,00)
E GRUPA – SAITAMA, JAPAN (GRADSKA MEMORIJALNA DVORANA):
1. KOLO – 10. JUL:
KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 16,10 (9,10)
JAPAN – ITALIJA 19,10 (12,10)
2. KOLO – 11. JUL:
KINA – ITALIJA 15,10 (8,10)
JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 18,10 (11,10)
3. KOLO – 12. JUL:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ITALIJA 15,10 (8,10)
JAPAN – KINA 18,10 (12,10)
III VIKEND (17. – 19. JUL):
I (i) GRUPA – ŠTUTGART,NEMAČKA (PORŠE ARENA):
1. KOLO – 16. JUL:
SRBIJA – TURSKA 17,05
NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 20,05
2. KOLO – 17. JUL:
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 21,05
NEMAČKA – TURSKA 18,05
3. KOLO – 18. JUL:
SRBIJA – NEMAČKA 18,05
TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 15,05
G GRUPA – KATANIJA, ITALIJA (DVORANA PALA KATANIJA):
1. KOLO – 16. JUL:
RUSIJA – BRAZIL 17,10
ITALIJA – BELGIJA 20,10
2. KOLO – 17. JUL:
BRAZIL – BELGIJA 17,10
ITALIJA – RUSIJA 20,25
3. KOLO – 18. JUL:
RUSIJA – BELGIJA 17,10
ITALIJA – BRAZIL 20,10
H GRUPA – HONG KONG, KINA (DVORANA KOLOSEUM):
1. KOLO – 16. JUL:
JAPAN – SAD 18,30 (12,30)
KINA – TAJLAND 20,30 (14,30)
2. KOLO – 17. JUL:
SAD – TAJLAND 18,30 (12,30)
KINA – JAPAN 20,30 (14,30)
3. KOLO – 18. JUL:
JAPAN – TAJLAND 17,30 (11,30)
KINA – SAD 19,30 (13,30)
Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.
Finalni turnir XXIII Gran Prija 2015. odigraće se od 22. – 26. jula u Omahi, u SAD.
Na Finalnom turniru će igrati šest ekipa. Pored domaćina, SAD, plasman će izboriti pet najuspešnijih selekcija iz Interkontinentalnog dela takmičenja.
II DIVIZIJA:
I VIKEND (3. – 5. JUL):
J GRUPA – POREČ, HRVATSKA (DVORANA ZATIKA):
1. KOLO – 3. JUL:
HOLANDIJA – ČEŠKA 17,00
HRVATSKA – ARGENTINA 20,00
2. KOLO – 4. JUL:
HOLANDIJA – ARGENTINA 17,00
ČEŠKA – HRVATSKA 20,00
3. KOLO – 5. JUL:
ČEŠKA – ARGENTINA 17,00
HRVATSKA – HOLANDIJA 20,00
K GRUPA – KAROLINA, PORTORIKO (DVORANA GILJERMO ANGULO):
1. KOLO – 3. JUL:
BUGARSKA – POLJSKA 17,10 (23,10)
PORTORIKO – KANADA 20,10 (2,10)
2. KOLO – 4. JUL:
BUGARSKA – KANADA 17,10 (23,10)
POLJSKA – PORTORIKO 20,10 (2,10)
3. KOLO – 5. JUL:
POLJSKA – KANADA 16,10 (22,10)
BUGARSKA – PORTORIKO 19,10 (1,10)
II VIKEND (10. – 12. JUL):
L GRUPA – FORMOSA, ARGENTINA:
1. KOLO – 10. JUL:
POLJSKA – HOLANDIJA 19,10 (0,10)
ARGENTINA – KANADA 22,10 (3,10)
2. KOLO – 11. JUL:
POLJSKA – KANADA 19,10 (0,10)
HOLANDIJA – ARGENTINA 22,10 (3,10)
3. KOLO – 12. JUL:
HOLANDIJA – KANADA 19,10 (0,10)
POLJSKA – ARGENTINA 22,10 (3,10)
M GRUPA – SAMOKOV, BUGARSKA (ARENA SAMOKOV):
1. KOLO – 10. JUL:
ČEŠKA – PORTORIKO 16,10 (15,10)
BUGARSKA – HRVATSKA 18,40 (17,40)
2. KOLO – 11. JUL:
HRVATSKA – PORTORIKO 14,10 (13,10)
BUGARSKA – ČEŠKA 16,40 (15,40)
3. KOLO – 12. JUL:
HRVATSKA – ČEŠKA 14,10 (13,10)
BUGARSKA – PORTORIKO 16,40 (15,40)
Finalni turnir II divizije odigraće se 1. i 2. avgusta u Lublinu, u Poljskoj. Na Finalnom turniru će, pored Poljske, igrati tri najuspešnije reprezentacije posle dva odigrana vikenda.
III DIVIZIJA:
I VIKEND (26. – 28. JUN):
N GRUPA – TALDIKORGAN, KAZAHSTAN (DVORANA ŽASTAR):
1. KOLO – 26. JUN:
KUBA – AUSTRALIJA 3:0 (25:22, 25:12, 25:16)
KAZAHSTAN – ALŽIR 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)
2. KOLO – 27. JUN:
KUBA – ALŽIR 3:0 (25:19, 25:18, 25:16)
KAZAHSTAN – AUSTRALIJA 3:0 (25:20, 25:21, 25:8)
3. KOLO – 28. JUN:
ALŽIR – AUSTRALIJA 3:0 (25:19, 25:22, 25:13)
KAZAHSTAN – KUBA 3:2 (25:16, 12:25, 26:24, 21:25, 15:13)
TABELA:
1. KAZ 3 3 0 9:2 8
2. CUB 3 2 1 8:3 7
3. ALG 3 1 2 3:6 3
4. AUS 3 0 3 0:9 0
O GRUPA – MONTEREJ, MEKSIKO (ARENA KORDOBA):
1. KOLO – 26. JUN:
PERU – KENIJA 3:0 (25:18, 25:12, 25:23)
KOLUMBIJA – MEKSIKO 3:0 (25:18, 25:16, 25:18)
2. KOLO – 27. JUN:
PERU – KOLUMBIJA 3:1 (25:19, 19:25, 25:21, 25:19)
KENIJA – MEKSIKO 3:2 (16:25, 25:20, 25:21, 17:25, 9:15)
3. KOLO – 28. JUN:
KOLUMBIJA – KENIJA 3:0 (25:21, 25:14, 25:20)
PERU – MEKSIKO 3:0 (25:16, 25:17, 25:12)
TABELA:
1. PER 3 3 0 9:1 9
2. COL 3 2 1 7:3 6
3. KEN 3 1 2 3:8 2
4. MEX 3 0 3 2:9 1
II VIKEND (3. – 5. JUL):
P GRUPA – TRUHILJO, PERU:
1. KOLO – 3. JUL:
KUBA – KAZAHSTAN 16,30 (23,30)
PERU – KOLUMBIJA 19,00 (2,00)
2. KOLO – 4. JUL:
KAZAHSTAN – KOLUMBIJA 14,30 (21,30)
PERU – KUBA 17,00 (0,00)
3. KOLO – 5. JUL:
KUBA – KOLUMBIJA 15,30 (22,30)
PERU – KAZAHSTAN 18,00 (1,00)
Q GRUPA – ŠERAGA, ALŽIR:
1. KOLO – 3. JUL:
MEKSIKO – KENIJA 17,10 (18,10)
AUSTRALIJA – ALŽIR 22,10 (23,10)
2. KOLO – 4. JUL:
AUSTRALIJA – KENIJA 17,10 (18,10)
MEKSIKO – ALŽIR 22,10 (23,10)
3. KOLO – 5. JUL:
AUSTRALIJA – MEKSIKO 17,10 (18,10)
ALŽIR – KENIJA 22,10 (23,10)
Finalni turnir III divizije odigraće se 11. i 12. jula u Kanberi, u Australiji. Na Finalnom turniru će, pored Australije, igrati tri najuspešnije reprezentacije posle dva odigrana vikenda.