Seniorke Srbije osvojile bod protiv Olimpijskog prvaka, Brazila

SENIORKE – XX GRAND PRIX 2012.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je u 2. kolu D grupe XX Gran Prija 2012. Brazil je danas u Lođu pobedio Srbiju sa 3:2, po setovima 21:25, 25:18, 25:23, 23:25 i 15:5, posle 118 minuta igre.

Utakmicu u Atlas Areni posmatralo je 2200 gledalaca, a sudili su Jorgos Jorguleas iz Grčke i Jakobus Nederhud iz Holandije.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (17), ŽIVKOVIĆ (2), KRSMANOVIĆ (9), MALEŠEVIĆ (7), VESOVIĆ (6), OGNJENOVIĆ (1), VELJKOVIĆ (15), RAŠIĆ, ĆEBIĆ, STAROVIĆ (9), BLAGOJEVIĆ, MIHAJLOVIĆ (8). TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

BRAZIL: ŽUSIJELI (11), DANI LINS, PAULA (22), ADENIZIJA (12), MARI (2), FERNANDA (1), TANDARA (14), DŽOJS (1), FE GARAJ (22), KAMILA, NATAŠA (1), GABI (1). TRENERI: ŽOZE ROBERTO GIMARAEŠ “ZE ROBERTO” I KLAUDIO PINJEIRO.

Oslabljena ženska seniorska reprezentacija Srbije pružila je dostojan otpor akutelnom Olimpijskom prvaku, Brazilu i posle pet setova osvojila vredan bod. Utakmicu su obeležila uzbuđenja u trećem i četvrtom setu, pošto su prethodno Srbija, pa Brazil, odlično odigrali u prvom i drugom za nerešen ishod posle dva seta. Na žalost, u petom setu je Brazil bio mnogo bolji i superiorno okončao meč. Izabranice Zorana Terzića su pružile dobru igru, ali to je ovoga puta bilo dovoljno samo za bod protiv Brazila.

Povela je Srbija sa 4:1, 7:3 i 8:4, a zatim i 11:4, da bi Brazil posle tajm – auta Ze Roberta smanjio na 11:8. Vodila je Srbija sa 14:10, a Brazil izjednačio, da bi na drugom tehničkom odmoru bilo 16:14 za Srbiju. U nastavku se igralo poen za poen do 20:19, kada je Srbija serijom 5:0 stigla do pet set lopti, iskoristila treću za konačnih 25:21 i 1:0 u setovima.

Na startu drugog seta Brazil je poveo sa 2:0, a Srbija izjednačila na 4:4. Ipak, na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:4 za Brazil, a odmah potom 10:6 i 12:8. Vodio je Brazil sa 14:9, a Srbija se približila na 15:13. Na drugom tehničkom tajm – autu Brazil je vodio sa 16:13, a zatim sa dva vezana poena stigao do 18:13. Smanjila je Srbija na 18:15, ali je Brazil sigurnom igrom priveo set kraju, 25:18 i 1:1 u setovima.

Brazilu je pripao početak trećeg seta. Vodile su Brazilke sa 3:1 i 5:3, da bi Srbija serijom 3:0 povela sa 6:5. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:6 za Brazil. Usledilo je izjednačenje na 8:8, pa vođstvo Brazila od 10:8, pa 14:10 i 16:12 na drugom tehničkom tajm – autu. Vodio je Brazil sa 20:14, a Srbija smanjila na 20:16, pa zatim sa 23:18, a Srbija smanjila na 23:21. Imao je Brazil tri vezane set lopte, ali je Srbija dve anulirala, da bi Brazil realizovao treću za konačnih 25:23 i vođstvo od 2:1 u setovima.

Srbija je povela na početku četvrtog seta sa 2:1, a Brazil serijom 4:0 stigao do prednosti od 5:2. Srbija je prvo smanjila na 5:3, a zatim i izjednačila na 7:7. Vodio je Brazil sa 8:7, a Srbija sa pet uzastopnih poena stekla četiri poena viška, 12:8. Na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:11. Brazil je smanjio na 16:13, a Srbija povela sa 19:14. Brazilke su izjdenačile na 19:19, a zatim povele sa 21:20. Usledio je odgovor Srbije, koja je na servis Bojane Živković osvojila četiri vezana poena za 24:22. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za konačnih 25:23 i izjednačenje na 2:2 u setovima.

Peti set je počeo vođstvom Brazila od 5:0. Nije pomogao ni tajm – aut Zorana Terzića, pa se na promenu strana otislo sa vođstvom Brazila od 8:2. Na kraju, bilo je 15:5 i 3:2 za Brazil.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA SUZANE ĆEBIĆ

IZJAVA SANJE STAROVIĆ

IZJAVA JELENE BLAGOJEVIĆ

IZJAVA BRANKICE MIHAJLOVIĆ

Srbija će sutra, u polsednjem, 3. kolu D grupe, igrati protiv Italije od 17,30 časova, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.

SENIORKE – XX GRAND PRIX 2012. –REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

I VIKEND (08. – 10. JUN):

D GRUPA – LOĐ, POLJSKA (ATLAS ARENA: 12 100):

SUPERVIZOR: VILI BRUNINKS (BELGIJA). SUDIJSKI DELEGAT: ŽAN KLOD BAKUS (BELGIJA). SUDIJE: KARIN ZAHORCOVA (ČEŠKA), ANĐELA GRAS (BRAZIL), JORGOS JORGULEAS (GRČKA), JAKOBUS NEDERHUD (HOLANDIJA), KATARINA SOKOL (POLJSKA).