Bod za Srbiju protiv Poljske

SENIORKE – XX GRAND PRIX 2012.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je u 1. kolu D grupe XX Gran Prija 2012. Poljska je večeras u Lođu pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 24:26, 25:22, 20:25, 25:16 i 15:10, posle 117 minuta igre.

Utakmicu u Atlas Areni posmatralo je 2600 gledalaca, a sudili su Jakobus Nederhud iz Holandije i Anđela Gras iz Brazila.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (21), ŽIVKOVIĆ, KRSMANOVIĆ (8), MALEŠEVIĆ (14), VESOVIĆ (10), OGNJENOVIĆ (2), VELJKOVIĆ, RAŠIĆ (17), ĆEBIĆ, STAROVIĆ (5), BLAGOJEVIĆ, MIHAJLOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

POLJSKA: STRAŠ, KOSEK (3), OKUNJEVSKA (14), BEDNAREK – KAŠA (10), KAČOR (2), SKORUPA (1), KASPRČAK (12), ZEBROVSKA (14), MAJ, VOLOŠ, SKOVRONSKA – DOLATA (23), TOKARSKA. TRENERI: ALOJZ ŠVIDEREK I VJESLAV POPIK.

Izgubila je Srbija od Poljske u Lođu, u meču u kome je vodila sa 2:1 i propustila prilika da osvoji više od jednog boda. Završnice četvrtog i petog seta pripale su Poljskoj posle mnogo bolje igre.

Povela je Srbija u prvom setu, posle izjednačene igre, sa 7:4, ali je Poljska izjednačila na 7:7, a zatim i na 10:10. Prvi put su Poljakinje povele sa 12:11, a na drugom tehničkom tajm – autu je bilo 16:15 za Srbiju. Preokrenula je Poljska rezultat i povela sa 18:17, pa 20:17, da bi Srbija smanjilan na 20:19. Imala je Poljska tri poena prednosti pri rezultatu 22:19, ali je tada došao red za preokret Srbije. Izabranice Zorana Terzića su izjednačile, a zatim i prve stigle do set lopte, 24:23. Nije Srbija iskoristila prvu, ali jeste drugu za 26:24 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Furiozno je Poljska počela drug set i povela sa 8:1 i 10:2, ali je Srbija uspela da se vrati u igru serijom 5:1 i smanji prednost domaćina na 11:7. Novom serijom, 5:1, Srbija stiže na jedan poen zaostatka, bilo je 13:12 za Poljsku, ali je na drugom tehničkom tajm – autu Poljska vodila sa 16:12. Nastavak je doneo bolju igru Poljakinja, koje su povele sa 20:14, pa 23:17, a Srbija je uspela samo da smanji razliku. Na kraju je bilo 25:22 za Poljsku i 1:1 u setovima.

Posle desetominutne pauze, na početku trećeg seta, Poljska je povela sa 2:1, a Srbija serijom 5:0 povela sa 6:2. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:4 za Srbiju. U period između dva tehnička odmora, Srbija je vodila sa 13:6, 14:7, a na drugom tehničkom tajm – autu sa 16:11. Smanjila je Poljska na 16:13, a Srbija ponovo stigla do šest poena prednosti, 20:14. Održavala je Srbija razliku do finiša, kada je Poljska uspela samo da ublaži razliku do konačnih 25:20 za Srbiju i vođstvo od 2:1 u setovima.

Kao u drugom setu, Poljska je silovito startovala i u četvrtom setu i povela sa 5:1. Smanjila je Srbija na 7:5, a na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:5 za Poljsku. Vodile su Poljakinje sa 10:6, 12:6 i 13:7, ali je Srbija uspela da smanji na 14:11. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:11 za Poljsku. Povela je Poljska sa 19:11, a Srbija smanjila na 19:13. Do kraja, Poljska je znalački čuvala prednost do konačnih 25:16 i 2:2 u setovima.

Peti set je počeo igrom poen za poen, da bi Poljska prva napravila mini brejk i povela sa 4:2 i tu prednost održavala do 6:4, kada je Srbija sa dva vezana poena izjednačila na 6:6. Na promenu strana se otišlo sa rezultatom 8:6 za Poljsku. Ponovo je Srbija izjednačila, na 8:8, pa 9:9, kada je Poljska serijom 5:0 stvorila nedostižnu razliku, 14:9. Iskoristile su Poljakinje drugu meč loptu za konačnih 15:10 i 3:2 u setovima.

IZJAVA JOVANE BRAKOČEVIĆ

IZJAVA TIJANE MALEŠEVIĆ

Srbija će sutra, u 2. kolu, igrati protiv Brazila od 12,30 časova, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.

SENIORKE – XX GRAND PRIX 2012. –REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

I VIKEND (08. – 10. JUN):

D GRUPA – LOĐ, POLJSKA (ATLAS ARENA: 12 100):

SUPERVIZOR: VILI BRUNINKS (BELGIJA). SUDIJSKI DELEGAT: ŽAN KLOD BAKUS (BELGIJA). SUDIJE: KARIN ZAHORCOVA (ČEŠKA), ANĐELA GRAS (BRAZIL), JORGOS JORGULEAS (GRČKA), JAKOBUS NEDERHUD (HOLANDIJA), KATARINA SOKOL (POLJSKA).