Fantastična pobeda Srbije i dva važna boda protiv Kine u Makau

SENIORKE – XIX GRAND PRIX 2011.

Seniorke Srbije ostvarile su prvu pobedu na debitantskom učešću na Finalnom turniru XIX Grand Prix 2011. u Makau. Srbija je danas, u utakmici 1. kola A grupe, pobedila Kinu sa 3:2, po setovima 20:25, 25:18, 23:25, 25:16 i 18:16, posle 113 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Istočnoazijskih igara posmatralo je 3250 gledalaca, a sudili su Hamid Mohamed Ahmed Alrusi iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i Karin Zahorcova iz Češke.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (22), MALAGURSKI (9), KRSMANOVIĆ (8), MALEŠEVIĆ (7), MOLNAR (12), ANTONIJEVIĆ (1), VESOVIĆ, OGNJENOVIĆ (1), NIKOLIĆ, NINKOVIĆ (6), RAŠIĆ (19), ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

KINA: VANG (20), MI, ĐI. JANG (7), HUI (13), VEI (5), ĐU. JANG (21), ŠAN, KSU (2), ČEN, MA (13), ĆIU, FAN. TRENERI: JUEMIN JU I JAVEN LAI.

U izvanrednoj utakmici, pravom odbojkaškom trileru, Srbija je na startu Finalnog turnira u Makau, savladala domaćina, Kinu, osvojila dva važna boda i najavila trku za plasman u polufinale.

U prvom setu, posle početnog izjednačenja, Kina je na prvom tehničkom tajm – autu imala četiri (8:4), a na drugom tri poena prednosti (16:13). Nastavka je doneo potpuno istu sliku, jer je Srbija uzaludno pokušavala da dostigne prednost Kine, koja je na kraju prvi set rešila u svoju korist sa 25:20.

U drugom setu viđen je mnogo bolji početak Srbije, koja je povela sa 7:4, ali je Kina smanjila na 8:7, a Srbija posle prvog tehničkog odmora osvojila četiri uzastopna poena za 12:7. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:10 za Srbiju. Do kraja se igralo poen za poen, da bi Srbiju u finišu povećala prednost za konačnih 25:18 i 1:1 u setovima.

Srbija je od početka trećeg seta imala minimalnu prednost, da bi Kina na prvi tehnički odmor otišla sa vođstvom 8:7. Vodila je Kina sa 10:9, a Srbija sa dva uzastopna poena preuzela vođstvo i na drugom tehničkom tajm – autu imala prednost od tri poena (16:13). Odmah potom, Srbija stiže i do četiri poena viška (18:14), a posle tajm – auta Kine i do pet poena prednosti (19:14). Serijom od 3:0, Kina se vratila u igru i primorala Zorana Terzića da zatraži tajm – aut. Posle predaha, Srbija je povela sa 22:18 i 23:19, da bi Kina serijom od 3:0 završnicu učinila neizvesnom. Usledio je drugi tajm – aut Srbije, a posle njega izjednačenje na 23:23, a zatim i peti uzastopni poen Kine za prvu set loptu, koju su realizovale za 25:23 i vođstvo od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu viđena je slična slika kao u trećem, kada su se ekipe smenjivale u vođstvu, da bi na drugom tehničkom odmoru bilo 16:14 za Srbiju. Ponovo je Srbija nastavila odlično, kao i u trećem setu, i povela sa 18:14, a posle tajm – auta Kine i sa 20:14, pa 22:16. Asom Ane Antonijević i blokom Tijane Malešević, Srbija je stigla do prve set lopte, koju je realizovala za konačnih 25:16 i 2:2 u setovima.

Povela je Srbija sa 1:0 u petom setu, a Kina sa tri uzastopna poena primorala Zorana Terzića da zatraži tajm – aut. Vodila je Kina sa 4:1, 5:2 i 6:3 i 7:4, da bi Srbija sa dva vezana poena uhvatila rezultatski priključak. Na promenu strana se otišlo sa prednšću Kine od 8:6. Drugo izjednačenje u peto setu usledilo je na 9:9, da bi Kina odmah sa dva uzastopna poena primorala stučni stab Srbije da zatraži i drugi tajm – aut. Sa dva vezana poena Srbija ponovo stiže do izjednačenja (11:11), potom i do drugog vođstva u setu (12:11). Drama je nastavljena i u igri poen za poen Srbija je iskoristila četvrtu meč loptu za konačnih 18:16, 3:2 u setovima i dva važna boda.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA MAJE OGNJENOVIĆ

IZJAVA NAĐE NINKOVIĆ

IZJAVA JOVANE BRAKOČEVIĆ

Seniorke Srbije će sutra, u 2. kolu A grupe, igrati protiv Rusije od 11,00 časova po našem vremenu.

SENIORKE – XIX GRAND PRIX 2011. – FINALNI TURNIR – MAKAO, KINA (24. – 28. AVGUST) – DVORANA ISTOČNOAZIJSKIH IGARA (7000) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: