Briljantna Srbija pobedila SAD sa 3:1

SENIORKE – XIX GRAND PRIX 2011.

Seniorke Srbije ostvarile su drugu pobedu na turniru H grupe XIX Grand Prix 2011. u Komakiju. Srbija je jutros, u utakmici 3. kola, savladala SAD sa 3:1, po setovima 25:12, 17:25, 25:23 i 25:15, posle 89 minuta igre.

Utakmicu u Park Areni Komaki posmatralo je 2900 gledalaca, a sudili su Magdi Ali Hafez iz Egipta i Taufik Budaja iz Tunisa.

SRBIJA: LAZAREVIĆ, BRAKOČEVIĆ (22), MALAGURSKI (14), KRSMANOVIĆ (10), MALEŠEVIĆ, MOLNAR (6), ANTONIJEVIĆ, VESOVIĆ, OGNJENOVIĆ (1), NINKOVIĆ, RAŠIĆ (13), ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

SAD: BERG (4), DEJVIS, BOUN (6), A. GLAS, TAMAS, K. GLAS, LARSON (6), METKALF, TOM (9), AKINRADEVO (12), HODŽ (11), HUKER (10). TRENERI: HJU MEKAČON I ČARLS KIRALJI.

Briljantnom igrom izabranice Zorana Terzića savladale su aktuelnog pobednika Grand Prix, SAD, u utakmici, u kojoj su Amerikanke bile potpuno nadigrane.

Prvi set je doneo izvanrednu igru Srbije, koja je povela sa 1:0, prepustivši Amerikankama samo 12 poena.

U drugom setu je usledio odgovor SAD, pa je već sredinom seta bilo izvesno da će rezultat u setovima izjednačen.

Najveća borba se vodila u trećem setu. Rezulatska neizvesnost je trajala finiša, kada je Srbija posle drugog tehničkog odmora napravila razliku i potom stigla do četiri vezane set lopte. Iskoristila je Srbija tek četvrtu za vođstvo od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu na terenu je postojao samo jedan tim – Srbija. Sve je izabranicama Zorana Terzića polazilo za rukom, igrale su gotovo bez greške, izuzetno motivisane i na kraju su kao nagradu dobile trijumf protiv SAD od 3:1 i tri boda veoma važna u trci za Finalni turnir.