BPS gensp

Brazil u finalu, Srbija za treće mesto

XXV GRAN PRI 2017.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće za treće mesto na Finalnom turniru XXV Gran Prija 2017, pošto je danas u polufinalu pretrpela poraz od Brazila 1:3 po setovima 25:20, 23:25, 14:25 i 23:25 posle 110 minuta igre.

Meč izmedju Srbije i Brazila posmatarlo je 4000 gledalaca a sudili su Juraj Mokri iz Slovačke i Suzana Marija Rodrigez Hativa iz Španije.

Motivisano je Srbija ušla u meč, dominirala je Tijana Bošković koja je bukvalno sama odigrala ceo prvi set. Srbija je njenim napadima povela 1:0 u setovima, preciznije 25:20 je zavšrila taj period igre posle bloka Rašićeve.

U nastavku meča Brazil je preuzeo stvari u svoje ruke. Borile su se Srpkinje ali tandem Tandara-Drusila potpomognute blokerima Adenizijom i Anom Beatris prosto je bio nezaustavljiv. Brazilke su se odvojile na 24:21, Srbija je prišla na poen zaostatka ali Drusila završava set 25:23.

Treći set je protekao u potpunoj dominaciji rivala. Rezultat 23:13 i na kraju 25:14 to potvrđuje.

Četvrti period igre je bio neizvestan do samog kraja. Povele su Srpkinje 5:3 ali su Brazilke ubrzo izjednačile pa je usledila igra poen za poen. Na drugi obavezni predah protivnice su otišle sa prednošću od 16:13 a tek u samoj završnici Srbije je stigla rivala. Na kraju Brazil završava set blokom nad Tijanom Bošković za 25:23 i 3:1 u setovima. Srpski korektor zabeležila je 31 poena u ovom susretu.