BPS gensp

Pobeda Srbije nad Amerikom u taj brejku

XXV GRAN PRI 2017.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Finalnom turniru XX Gran Prija 2017. u Nanđingu. U okviru K grupe Srbija je savladala Ameriku sa 3:2 po setovima 25:22, 25:17, 23:25, 18:25 i 15:11 posle 128 minuta igre.

Utakmicu u olimpijskom sportskom centru Nanđing posmatralo je 2000 gledalaca, a sudili su Liu Đang iz Kine i Rogerio Espikalski iz Brazila.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA MILENE RAŠIĆ

IZJAVA TIJANE MALEŠEVIĆ

IZJAVA JOVANE STEVANOVIĆ

Srbija je silovito otvorila meč. Povele su naše devojka sa 4:2 ali na prvi tehnički tajm aut ipak je SAD otišao sa poen prednosti (7:8). Uz sjajne napade Mihajlovićeve Srbija stiže na 15:15 a posle bloka kapitena Rašićeve i na 18:17. Milena Rašić je iz prvog tempa osvijila 23:21 za Srbiju a odlična Tijana Bošković završila je set 25:22.

U drugom setu bilo je neizvesno od samog starta. Na prvom obaveznom predahu Srpkinje su imale 8:7 ali sa tri vezana asa Gibermajer SAD je poveo 12:8. Selektor Terzić je zatražio tajm aut posle čege se Srbija vratila na pravi kolosek. Tandem Rašić-Mihajlović doneo je izjednačenje 12:12, dobro je radio i blok Ane Antonijević pa su naše devojke imale prednost od 18:16. Amerika je osvojila naredni poen a onda je usledila dominacija Srbije. Na servis Bijanke Buše Srbija je vezala seriju od 7:0 za konačnih 25:17.

U trećem setu Srbije je nastavila silovito, povela 6:2 i 14:7 a onda su se protivnice probudile, dobile snagu i izjednačile na 16:16. Igra poen za poen trajala je do 21:21 a zatim je servis pogrešila Bošković za vođstvo SAD 21:23. Dikson je osvojila set loptu, Srbija smanjila opet na poen razlike ali Bertš završava set 23:25.

U nastavku meča Srbija nije ličila na sebe. Protrivnice su preuzele igru u svoje ruke a rezultat od 17:9 govori koliko naše devojke nisu uspevale da se vrate u ritam. Set je završen 25:18 za SAD.

Peti i odlučujući set počeo je igrom poen za poen. Srbija je dominirala u bloku ali Amerikanke su svaki poen vratile. Sa dva vezana poena Tijane Bošković a zatim i Brankice Mihajlović Srpkinje stiži do 8:6 na promeni strana a zatim i 11:7. Zatražio je Kiralji tajm aut i SAD je smanjio na 11:9. Kada je Bertš osvojila poen za 12:11 Terziće je zatražio video čelendž i bio je upravu. Srbija je povela 13:10 a zatim napadom Bošković i 14:10. Mihajlović pravi servis grešku ali odmah i ispravlja za 15:11 i pobedu od 3:2.

Srbija će biti slobodna u 2. kolu, 3. avgusta, a u poslednjem, 3. kolu, 4. avgusta, igraće protiv Italije od 9.00 časova po našem vremenu.

Sve utakmice Srbije iz Nanđinga direktno će prenositi TV Arena Sport 1.

FINALNI TURNIR XXV GRAN PRIJA 2017. – NANĐING, KINA (2 – 6. AVGUST):