BPS gensp

U fantastičnoj atmosferi Srbija nanela prvi poraz Brazilu

XXVII SVETSKA LIGA 2016.

Sjajna Srbija je jedina neporažena u XXVII Svetskoj ligi 2016. Srbija je večeras u Beogradu, u fantastičnoj atmosferi, u 1. kolu F grupe II vikenda I divizije, savladala Brazil sa 3:1, po setovima 19:25, 25:15, 25:21 i 25:22, posle 142 minuta igre.

Utakmicu u u dvorani “Aleksandar Nikolić” posmatralo je 8000 gledalaca, a sudili su Simone Santi iz Italije i Pedro Fabijan Konsija iz Argentine.

Srbija je lider Svetske lige i to potpuno zasluženo. Izabranici Nikole Grbića su, u duelu do večeras neporaženih ekipa, slavili posle velike borbe i izvanredne odbojkaške predstace. Ono što su najavljivali na konferenciji za novinare – spektakl, to su i priuštili ljubiteljima odbojke koji su ispunili dvoranu “Aleksandar Nikolić”. Fantastične odbrane, sjajne kombimancije u napadu i siloviti servisi viđeni su na obe strane terena u izvođenju vrhunskih majstora odbojke. Nije se Srbija predala nakon prvog izgubljenog seta u Svetskoj ligi, već je uzvratila toliko silovito da je Brazilu trebalo više od jednog seta da se vrati u meč. Četvrti sete je priča za sebe, jer je svima delovalo da će meč otići u peti set, ali tako nisu mislili odbojkaši Srbije, koji su sjajnom završnicom naneli prvi poraz Brazilu.

Brazil je u prvom setu, posle izjednačene borbe na početku, kontrolisao igru i rezultat od sredine seta. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:11, a zatim 20:14 i na kraju 25:19.

Srbija je mnogo bolje počela drugi set i posle sjajne igre stigla do 16:9 na drugom tehničkom tajm – autu. Povela je Srbija sa 18:10, pa 20:11 i 23:13. Srbija je drugi set dobila sa 25:15 i izjednačila na 1:1.

Nastavila je Srbija sa dobrom igrom i u trećem setu i povela sa 8:6, pa 13:8, a Brazil je smanjio na 14:11. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:12 za Srbiju, a zatim i 18:12, pa je Rezende zatražio tajm – aut. Smanjio je Brazil na 19:14, a Srbija potom povećala na 21:14. Serijom 3:0, Brazil je smanjio na 21:17, a Grbić je tada zatražio 30 sekundi predaha. Nakon tajm – auta, Brazil je smanjio na 21:19, a Lisinac odličnim napadom prekinuo seriju Brazila, a zatim as servisom povećao na 23:19. Podraščanin je bio uspešan za 24:20, a tačku na treći set stavio je Ivović za konačnih 25:21, za vođstvo Srbije od 2:1.

Izabranici Nikole Grbića su i u četvrtom setu pokazali zašto su prvi na tabeli Svetske lige. Sjajna igra donela im je vođstvo od 8:5, na prvom tehničkom odmoru, pa 15:8, odnosno 16:11 na drugom tehničkom tajm – autu. Vodila je Srbija sa 18:13, a Brazil, na servis Lukarelija, napravio fantastičnu seriju od sedam uzastopnih poena za prednost od 20:18, pa 22:19. Iako su mnogi pomislili da se Srbija predala, nije bilo tako. Lisinac je stao na servis liniju i Srbija je povela sa 24:22, a posle greške Leandra nastupilo je veliko slavlje – 25:22 i 3:1 za Srbiju, jedinu neporaženu selekciju u Svetskoj ligi.

IZJAVA SREĆKA LISINCA

IZJAVA BRUNA REZENDEA

IZJAVA NIKOLE GRBIĆA

IZJAVA BERNARDA REZENDEA

Seniori Srbije će sutra, u 2. kolu, igrati protiv Bugarske od 19,00 časova.

XXVII SVETSKA LIGA 2016. – I DIVIZIJA:

II VIKEND (23. – 25. JUN):

F GRUPA – BEOGRAD (DVORANA “ALEKSANDAR NIKOLIĆ”), SRBIJA:

1. KOLO – ČETVRTAK, 23. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          3:1 (19:25, 25:15, 25:21, 25:22)

IRAN – BUGARSKA        3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:20)

BUGARSKA – BRAZIL    16,00

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.