Pobeda Finske

SENIORI – XXII SVETSKA LIGA 2011.

Seniori Srbije pretrpeli su drugi poraz u C grupi Svetske lige 2011. Finska je večeras u Beogradu, u prvoj utakmici II vikenda, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:27, 26:24, 25:20 i 27:25, posle 113 minuta igre.

Utakmica je odigrana u dvorani Pionir u prisustvu 1120 gledalaca, a sudili su Abdulah Alenezi iz Kuvajta i Vengšeng Luo iz Kine.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (12), JANIĆ, VL. PETKOVIĆ (4), TERZIĆ (5), STANKOVIĆ (7), NIKIĆ (9), DOKIĆ (4), STAROVIĆ (21), VE. PETKOVIĆ, PETROVIĆ (1), PODRAŠČANIN (10), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

FINSKA: SINKONEN, TERVAPORTI, ESKO (2), SILTALA (14), SAMELVUO (1), HIJETANEN (15), TUOMINEN, SIVULA (1), MI. OIVANEN (26), ŠUMOV (7), LEHTONEN (9), KORHONEN. TRENERI: DANIJEL KASTELANI I JUSI HEINO.

Pre početka utakmice tradicionalno su dodeljene nagrade Udruženja odbojkaških trenera Srbije najboljim trenerima u protekloj sezoni. Lazar Grozdanović, doajen među odbojkaškim stručnjacima, predao je nagrade Ratku Pavličeviću, treneru seniorki Crvene zvezde, najboljem treneru protekle sezone u konkurenciji odbojkašica i Milanu Žarković, treneru seniora Partizana Termoelektra, najboljem treneru protekle sezone u konkurenciji odbojkaša.

Finska je iznenadila Srbiju u dvorani Pionir i najviše zahvaljujući odličnoj igri u odbrani i bloku zasluženo osvojila sva tri boda.

U prvom setu se vodila izjednačena borba do finiša, kada je Srbija stigla do četiri vezane set lopte. Uspeli su Finci to da anuliraju, ali je Srbija ipak realizovala sedmu set loptu za vođstvo od 1:0.

U drugom setu je nastavljena rezultatska neizvesnost, takođe do finiša. Finska je iskoristila drugu set loptu (26:24) za izjednačenje u setovima (1:1).

Treći set je u potpunosti pripao izabranicima Danijela Kastelanija, koji su rutinski održavali prednost stečenu posle drugog tehničkog tajm – auta za 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, ponovo je Finska vodila od starta i tu prednost je Srbija konstantno pokušavala da dostigne. U finišu, smireniji Finci, uspešno su okončali set sa 27:25 za konačan trijumf.

IZJAVA BOJANA JANIĆA

IZJAVA TUOMASA SAMELVUOA

IZJAVA IGORA KOLAKOVIĆA

IZJAVA DANIJELA KASTELANIJA

Srbija i Finska će drugu utakmicu II vikenda C grupe Svetske lige odigrati sutra od 20,00 časova u dvorani Pionir u Beogradu.

XXII SVETSKA LIGA 2011. – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

C GRUPA:

I VIKEND (27. – 29. MAJ):

SUBOTA, 28. MAJ – ROSARIO:

ARGENTINA – SRBIJA         0:3 (14:25, 21:25, 22:25)

NEDELJA, 29. MAJ – ROSARIO:

ARGENTINA – SRBIJA         3:0 (25:21, 26:24, 25:20)

SUBOTA, 28. MAJ – POVOA DO VARZIM:

PORTUGALIJA – FINSKA      3:2 (23:25, 27:25, 25:21, 24:26, 15:13)

NEDELJA, 29. MAJ – POVOA DO VARZIM:

PORTUGALIJA – FINSKA      3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:23)

SRBIJA – FINSKA                20,00

SUDIJE: ABDULAH ALENEZI (KUVAJT) I VENŠENG LUO (KINA). FIVB SUPERVIZOR: LUBOR HALANDA (SLOVAČKA).

PETAK, 03. JUN – POVOA DO VARZIM:

PORTUGALIJA – ARGENTINA           0:3 (21:25, 20:25, 19:25)

DRUGA UTAKMICA: SUBOTA, 04. JUN U 16,00 (17,00).

SUDIJE: PETER BAJČI (SLOVAČKA) I PAVEL ANDERSON (RUSIJA). FIVB SUPERVIZOR: HARALD ROTER (AUSTRIJA).