Trijumf Bugarske

SENIORI – PRIPREME ZA XXII SVETSKU LIGU 2011.

Seniori Srbije i Bugarske odigrali su večeras u Beogradu drugu prijateljsku utakmice u okviru priprema za Svetsku ligu 2011. Bugarska je pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 17:25, 15:25, 25:19, 25:20 i 15:9, posle 101 minuta igre.

Utakmicu u dvorani SC Šumice posmatralo je 400 gledalaca, a sudili su Nenad Davidović i Dejan Rogić.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (3), JANIĆ (10), VL. PETKOVIĆ (2), TERZIĆ, ČUPKOVIĆ (12), SAMARDŽIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, RAŠIĆ (14), DOKIĆ (15), STAROVIĆ (1), VE. PETKOVIĆ, PETROVIĆ (9),ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

BUGARSKA: ŽEKOV (4), IVANOV, MITEV, JORDANOV (25), ANANIJEV (9), JOSIFOV (9), BOŽILOV, TODOROV (11), ALEKSIJEV (20), GADŽANOV, GRADINAROV (2), MILUŠEV, SKRIMOV. TRENER: MIROSLAV ŽIVKOV.

U zanimljivoj i rezultatski neizvesnoj utakmici, Bugarska se revanširala Srbiji za poraz u Požarevcu.

U prvom setu je Bugarska imala prednost do sredine seta, kada je Srbija uspela da izjednači, a potom i povede sa 13:12. Igralo se od tada poen za poen do drugog tehničkog tajm – auta, kada je Bugarska serijom poena uspela da se odvoji i prvi set reši u svoju korist sa 25:17.

Početak drugog seta takođe je pripao Bugarskoj, koja je povela sa 8:1. Na drugom tehničkom odmoru, Bugari su imali čak 11 poena viška (16:5). Do kraja, Srbija je uspela da smanji razliku, pa je Bugarska dobila drugi set sa 25:15 za 2:0 u setovima.

U trećem setu, Srbija je od početka stekla prednost koju je uvećavala, da bi Bugarska na kraju ipak osvojila 19 poena, za 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, Bugari su vodili do sredine seta, kada je Srbija preokrenula rezultat i povela sa 12:11. Posle drugog tehničkog odmora Srbija je uvećala prednost i u finišu rutinski stigla do 25:20, odnosno 2:2 u setovima.

Početak petog seta pripao je Bugarskoj, koja je povela sa 6:3, a sa 8:5 otišla na promenu strana. Poveli su potom Bugari sa 12:6, ali Bugarska nije dozvolila iznenađenje, pa je set završila sa 15:9 i pobedom od 3:2.