Treća bronza za Srbiju – fantastičan uspeh podmlađenih seniora

SENIORI – XXI SVETSKA LIGA 2010. – FINALNI TURNIR

Podmlađena muška seniorska reprezentacija Srbije napravila je fantastičan uspeh osvajanjem treće bronzane medalje u Svetskoj ligi. Srbija je večeras u Kordobi, u meču za treće mesto na Finalnom turniru XXI Svetske lige 2010, savladala Kubu sa 3:2, po setovima 28:30, 25:20, 22:25, 25:22 i 15:12, posle 111 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Orfeo Superdom posmatralo je 3500 gledalaca, a sudili su Osamu Sakaide iz Japana i Bela Hobor iz Mađarske.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (25), JANIĆ (12), PETKOVIĆ (1), TERZIĆ, STANKOVIĆ (12), NIKIĆ, MITIĆ (1), DOKIĆ, STAROVIĆ (21), PETROVIĆ, PODRAŠČANIN (18), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KUBA: LEON (20), LEIVA, LEAL (17), GUTIJERES, KAMEHO (8), SEPEDA, BEL, SIMON (12), JERESUELO (4), MESA, DIJAS, ERNANDES (16). TRENERI: ORNALDO SAMJUELS BLEKVUD I IDALBERTO VALDES PEDRO.

Fanatstična utakmica, u kojoj su izabranici Igora Kolakovića uspeli da anuliraju dvostruku prednost Kube, od 1:0 i 2:1 i da mimo svih očekivanja stignu do pobedničkog postolja u XXI Svetskoj ligi 2010. Izvanredan uspeh su napravili mladi igrači Srbije i zato svi, zajedno sa stručnim štabom, zaslužuju sve čestitke za postignuti rezultat.

U prvom setu je Srbije nekoliko puta imala prednost od tri poena, ali je svaki put Kuba stizala tu razliku. Imali smo tri set lopte koje nismo iskoristili, a Kubanci su realizovali svoju četvrtu za vođstvo od 1:0.

U drugom setu Srbija je od početka zaigrala agresivnije i naročito u finišu sigurnom igrom stigla do izjednačenja.

U trećem setu, izabranici Igora Kolakovića su, posle početnog perioda izjedanačene igre, bili u rezultatskom minusu. Jurili su prednost i uspeli da izjednače na 21:21, ali je završnica pripala Kubi, koja je povela sa 2:1 u setovima.

Četvrti set je počeo izjednačenom borbom, a od drugog tehničkog odmora se nastavio sa prednošću Srbije. Uspeli su plavi da povećaju razliku i sigurnom igrom stignu do izjednačenja na 2:2.

Od početka odlučujućeg seta igralo se poen za poen, s tim što je Srbija povela, a Kuba preokrenula rezultat, da bi se na promenu strana ipak otišlo sa poenom prednosti za Srbiju. Natavio je Stanković sa odličnim servisima, Podraščanin sa blokovima, a Kovačević sa egzekucijom i vrlo brzo je bilo 12:7, odnosno 13:8 za Srbiju. Vratili su se Kubanci na servis Leala i smanjili na 13:11, ali je finiš pripao Srbiji za veliku radost i novu, sedmu medalju u Svetskoj ligi.

Seniori Srbije se iz Argentine vraćaju u utorak u 23,30 časova letovima iz Kordobe preko Buenos Airesa i Frankfurta.

FINALNI TURNIR XXI SVETSKE LIGE 2010. (21–25. JUL) – KORDOBA, ARGENTINA (DVORANA: ORFEO SUPERDOM, 10 000 MESTA) – REZULTATI: