Srbija za treće mesto sutra od 22,30 (RTS 2)

SENIORI – XXI SVETSKA LIGA 2010. – FINALNI TURNIR

Podmlađena muška seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasirala u finale XXI Svetske lige 2010, pa će sutra od 22,30 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2, igrati u meču za treće mesto protiv poraženog iz duela Brazila i Kube. Rusija je večeras u Kordobi, u prvom polufinalu, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 26:24, 25:15 i 25:20, posle 77 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Orfeo Superdom posmatralo je 4000 gledalaca, a sudili su Umit Sokulu iz Turske i Simone Santi iz Italije.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (2), JANIĆ (6), PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ (6), NIKIĆ (7), MITIĆ (1), DOKIĆ, STAROVIĆ (8), PETROVIĆ (1), PODRAŠČANIN (6), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

RUSIJA: POLTAVSKI, KRASIKOV (1), KTEI (8), GRANKIN (2), KAZAKOV, BIRJUKOV (5), JANUTOV, MUSERSKI (11), VOLKOV (12), MAKAROV, MIHAJLOV (21), KOMAROV. TRENERI: DANIJELE BANJOLI I JAROSLAV ANTONOV.

Senori Srbije nisu uspeli da se treći put uzastopno plasiraju u finale Svetske lige. Istina, ni najveći optimisti nisu tako nešto mogli ni da pretpostavljaju pre početka ovogodišnjeg takmičenja, da će Srbija biti u prilici da se bori za finale. Srbija je već sada, u podmlađenom sastavu, napravila fanatstičan rezultat, a što nije stigla do finala najveći krvici su Rusi, koji su u ovom trenutku kvalitetnija ekipa. Nema se šta zameriti izabranicima Igora Kolakovića, koji se nijednog trenutka nisu predavali, iako je rival bio bolji.

U prvom setu se uglavnom vodila izjednačena borba. Istina, Rusi sun a drugom tehničkom odmoru imali četiri poena prednosti, što je Srbija u finišu sustigla. Igralo se poen za poen, da bi Rusija iskoristila treću set loptu za vođstvo od 1:0.

Drugi set je u potpunosti pripao Rusiji, koja je na prvom tehničkom odmoru imala pet, a na drugom čak osam poena prednosti. Do kraja seta Igor Kolaković je promenio kompletnu postavu, a Rusi su rutinski priveli set kraju za vođstvo od 2:0.

Od početka trećeg seta Srbija je jurila prednost Rusa. Na žalost i pored velike borbenosti, izabranici Igora Kolakovića nisu uspeli da preokrenu rezultat, pa su Rusi zasluženo slavili.

IZJAVA IGORA KOLAKOVIĆA

IZJAVA VLADE PETKOVIĆA

IZJAVA DRAGANA STANKOVIĆA

IZJAVA MARKA PODRAŠČANINA

IZJAVA MILOŠA NIKIĆA

Srbija će sutra od 22,30 časova po našem vremenu, u meču za treće mesto, igrati protiv poraženog iz duela Brazila i Kube, koji će se odigrati od 02,00 časa po našem vremenu.

FINALNI TURNIR XXI SVETSKE LIGE 2010. (21. – 25. JUL) – KORDOBA, ARGENTINA (DVORANA: ORFEO SUPERDOM, 10 000 MESTA) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: