Srbiji bod – Brazil u polufinalu

SENIORI – XXI SVETSKA LIGA 2010. – FINALNI TURNIR

Ni odlična partija, ni vođstvo od 2:1 u setovima nisu bili dovoljni seniorima Srbije za trijumf protiv Brazila u 2. kolu E grupe Finalnog turnira Svetske lige. Brazil je rano jutros po našem vremenu, u Kordobi, pobedio Srbiju sa 3:2, po setovima 21:25, 25:22, 18:25, 25:20 i 16:14, posle 120 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Orfeo Superdom posmatralo je 6500 gledalaca, a sudili su Kun Tae Kim iz Koreje i Frans Loderus iz Holandije.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, JANIĆ (14), PETKOVIĆ (4), TERZIĆ (1), STANKOVIĆ (12), NIKIĆ (14), MITIĆ, DOKIĆ, STAROVIĆ (16), PETROVIĆ, PODRAŠČANIN (15), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

BRAZIL: BRUNO, SIDAO (14), VISOTO (20), ŽIBA (8), MURILJO (13), TEO (2), TIJAGO, RODRIGAO (6), LUKAŠ (1), MARLON (1), DANTE (7), MARIO. TRENERI: BERNARDO REZENDE I ROBERLEJ LEONALDO.

Izgarali su izabranici Igora Kolakovića za svaku loptu i, čini se, zaslužili trijumf protiv Brazila. Početak meča pripao je kariokama, ali samo dok Srbija nije konsolidovala redove, zaigrala kako ume i povela sa 1:0. U drugom setu smo konstantno jurili prednost Brazilaca, ali nismo uspeli da je stignemo. Zato je u trećem setu viđena možda i najbolja igra Srbije u ovom meču, pogotovo u završnici, kada se lomio rezultat. U četvrtom setu, ista slika kao u drugom, pa je pobednik odlučen u taj – breku. Vodio je Brazil od početka i imao prednost od 11:8, kada je usledilo izjednačenje. Igralo se poen za poen, a Brazil je ipak, iskoristio drugu meč loptu za pobedu i plasman u polufinale.

IZJAVA IGORA KOLAKOVIĆA

IZJAVA BOJANA JANIĆA

IZJAVA MARKA PODRAŠČANINA

IZJAVA MILOŠA NIKIĆA

IZJAVA DRAGANA STANKOVIĆA

Srbija će u poslednjem, 3. kolu E grupe igrati protiv Argentine u subotu, 24. jula od 02,00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2.

FINALNI TURNIR XXI SVETSKE LIGE 2010. (21. – 25. JUL) – KORDOBA, ARGENTINA (DVORANA: ORFEO SUPERDOM, 10 000 MESTA) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

E GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 21. JUL:

BRAZIL – ARGENTINA         3:2 (25:17, 23:25, 25:20, 19:25, 15:10)

2. KOLO – ČETVRTAK, 22. JUL:

SRBIJA – BRAZIL                2:3 (25:20, 22:25, 25:18, 20:25, 14:16)

TABELA:

1. BRA        2    2    0    6:4  4 (212:203) 1,044

2. SRB        1    0    1    2:3 1 (106:105) 1,009

3. ARG        1    0    1    2:3 1 (97:107)   0,907

3. KOLO – PETAK, 23. JUL:

SRBIJA – ARGENTINA         21,00 ČAS PO LOKALNOM, ODNOSNO SUBOTA, 24. JUL U 02,00 ČASA PO NAŠEM VREMENU.

F GRUPA:

RUSIJA – ITALIJA          3:2 (25:14, 22:25, 26:24, 23:25, 15:7)

RUSIJA – KUBA             3:2 (23:25, 25:14, 25:20, 22:25, 15:13)

E 1 – F 2                 17,30 (22,30)

F 1 – E 2                 21,00 (NEDELJA, 25. JUL U 02,00 ČASA)

NEDELJA, 25. JUL:

FINALE:                                    21,00 (PONEDELJAK, 26. JUL U 02,00 ČASA)

MEČ ZA TREĆE MESTO:             17,30 (22,30)