Još jedan trijumf i nova tri boda za prvo mesto u B grupi

SENIORI – XXI SVETSKA LIGA 2010.

Podmlađena reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu u drugoj utakmici I vikenda B grupe Svetske lige 2010. i osvojila nova tri boda. Srbija je večeras u Beogradu, u izvanrednoj atmosferi, savladala Kinu sa 3:1, po setovima 25:18, 25:21, 22:25 i 25:14, posle 87 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Pionir posmatralo je 3300  gledalaca, a sudili su Genadij Kondakov iz Ukrajine i Nasr Šaban iz Egipta.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (16), U. KOVAČEVIĆ (3), PETKOVIĆ (2), TERZIĆ (8), STANKOVIĆ (8), SAMARDŽIĆ, JOVOVIĆ, NIKIĆ, ATANASIJEVIĆ (2), STAROVIĆ (25), PETROVIĆ, PODRAŠČANIN (12). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KINA: BIJAN (7), ŽANG (10), LIJANG (12), ŽONG (2), ČUI, ĐIJAO (2), ČEN (18), JU, ŠEN (3), ĐIJANG (1), LI (1), REN. TRENERI: ĐIJANAN ŽUO I GUOČEN ĆIJE.

U utakmici odigranoj u dvorani Pionir, posle dva odigrana seta činilo se da će izabranici Igora Kolakovića ostvariti i drugu maksimalnu pobedu protiv Kine. Ipak, u trećem setu Kinezi su preuzeli kontorlu igre i zasluženo osvojili taj set. U četvrtom setu viđena je polenta igra Srbije, koja je rivalu prepustila samo 14 poena i stigla do druge pobede i šest osvojenih bodova u I vikendu Svetske lige.

- Očigledna je razlika u kvalitetu između dve reprezentacije. Uspeli smo večeras samo u trećem setu da im pariramo. Nadam se da će nam ovo iskustvo koristiti u nastavku takmičenja – kratko je rekao Kjong Šen, kapiten Kine.

- Generalno bile su ovo dve različite utakmice. Pokušali smo večeras da budemo bolji nego u Nišu, ali nismo imali recept za igru Srbije na mreži. Sve naše taktičke ideje, rival je uspešno neutralisao. – istakao je Đijanan Žu, selektor Kine.

IZJAVA IGORA KOLAKOVIĆA

IZJAVA DRAGANA STANKOVIĆA

Srbija će u okviru II vikenda B grupe gostovati u Francuskoj. Put u Lion planiran je za utorak, 08. jun.

REZULTATI  I RASPORED UTAKMICA B GRUPE XXI SVETSKE LIGE 2010:

I VIKEND (04. – 06. JUN):

SRBIJA – KINA              3:0 (25:20, 25:21, 25:20)        I           3:1 (25:18, 25:21, 22:25, 25:14)

ITALIJA – FRANCUSKA        3:0 (27:25, 26:24, 25:17)        I            3:2 (25:22, 25:23, 29:31, 24:26, 15:10)

FRANCUSKA – SRBIJA         20,00

SUDIJE: FRANS LODERUS (HOLANDIJA) I HOSE MARIJA SANČEZ GONSALO (ŠPANIJA). SUPERVIZOR FIVB: ZBIGNJEV RUSEK (POLJSKA).

PETAK, 11, JUN – KJETI, DVORANA PALTRIKALE (3500):

ITALIJA – KINA             20,30

NEDELJA, 13. JUN – ANKONA, DVORANA PALAROSINI (6500):

ITALIJA – KINA             18,00

SUDIJE: AHTI HUHTANISKA (FINSKA) I ILIJAN GEORGIJEV (BUGARSKA). SUPERVIZOR FIVB: LASLO HERPAI (MAĐARSKA).