Peto mesto za Srbiju – u polufinalu Brazil – SAD i Francuska – Kanada

XXVIII SVETSKA LIGA 2017.

Muška seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale na Finalnom turniru XXVIII Svetske lige 2017. u Kuritibi. Francuska je večeras po našem vremenu, u meču poslednjeg, 3. kola K grupe, savladala Srbiju sa 3:2, po setovima 25:21, 25:20, 17:25, 18:25 i 15:11, posle 115 minuta igre.

Utakmicu u Areni Baišada posmatralo je 14 526 gledalaca, a sudili su Andrej Zenovič iz Rusije i Paulo Tursi iz Brazila.

Srbija nije uspela da odbrani titulu pobednika Svetske lige osvojenu prošle godine u Krakovu. Izabranici Nikole Grbića poraženi su i od Francuske, pa su turnir u Kuritibi završili na petom mestu.

Francuska je povela na početku meča sa 4:2, a Srbija preokrenula na 6:4. U nastavku je bilo 9:5 za Srbiju, pa 10:9 za Francuze. Igralo se zatim poen za poen, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Poveli su Francuzi sa 15:13, pa 19:16 i 21:17. Smanjila je Srbija na 21:19, ali je Francuska uspešno održavala razliku do konačnih 25:21.

Srbija je u drugom setu povela sa 4:2, a  Francuska preokrenula na 5:4, a zatim povećala prednost na 13:6. U završnici je bilo 18:9, pa 19:13, a na kraju 25:20 za vođstvo Francuske od 2:0 i obezbeđen plasman u polufinale.

Srbija je bolje počela treći set i povela sa 7:3, pa 15:10, ali su Francuzi potom počeli da smanju razliku. Ipak, Srbija je u finišu povećala prednost i treći set dobila sa 25:17.

U četvrtom setu Srbija je pružila mnogo bolju igru i na kraju je bilo 25:18 za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Početak petog seta je obeležila ravnopravna borba, da bi Francuzi posle 5:5 poveli sa 9:5, a zatim uspešno održavali prednost do konačnih 15:11.

IZJAVA NIKOLE GRBIĆA

IZJAVA NEMANJE PETRIĆA

FINALNI TURNIR XXVIII SVETSKE LIGE 2017. – KURITIBA (Arena Baišada, 28 000), BRAZIL (4 – 8. JUL):

Sudije: Vladimir Simonović iz Srbije, Deni Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike, Nasr Šaban iz Egipta, Fabircio Paskvali iz Italije, Ernan Gonsalo Kasamikela iz Argentine, Paulo Tursi iz Brazila i Andrej Zenovič iz Rusije.