SAD u polufinalu – Srbiji protiv Francuske neophodna pobeda od 3:0 ili 3:1 za plasman u polufinale

XXVIII SVETSKA LIGA 2017.

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču u Kuritibi, na Finalnom turniru XXVIII Svetske lige 2017, pa joj je u sutrašnjem meču protiv Francuske neophodna pobeda vredna 3 boda za plasman u polufinale. SAD su večeras po našem vremenu, u meču 2. kola K grupe, pobedile Srbiju sa 3:1, po setovima 25:22, 25:23, 19:25 i 25:22, posle 121 minuta igre.

Utakmicu u Areni Baišada posmatralo je 10 012 gledalaca, a sudili su Nasr Šaban iz Egipta i Andrej Zenovič iz Rusije.

Nije Srbije uspela da savlada SAD, u meču u kome su izabranici Nikole Grbića imali svoje šanse, ali mora se priznati da su večeras Amerikanci bili bolji i zasluženo slavili.

Izjednačena borba se vodila do sredine prvog seta, kada su Amerikanci na servis Sendera uspeli posle 11:11 da povedu sa 17:11. Vodile su SAD potom sa 20:13, a Srbija smanjila na 20:17. Posle 21:17 za SAD, Srbija je smanjila na 21:20, a zatim je usledila igra poen za poen. Na kraju, SAD su prvi set dobile sa 25:22.

U drugom setu, Amerikanci su od starta imali prednost i vodili sve do 17:15, kada je Srbija serijom 3:0 stigla do vođstva 18:17, a potom 20:18. U finišu, Srbija je vodila sa 23:20, a SAD serijom 5:0 stigle do 25:23 i povele sa 2:0 u setovima.

Poveli su Amerikanci u trećem setu sa 3:1, da bi potom Srbija preuzela kontrolu igre i rezultata. Vodila je Srbija sa 8:5, pa 16:10 i 19:13. U završnici je bilo 21:14, a na kraju 25:19 za Srbiju.

Dobro je Srbija počela četvrti set i u dva navrata imala po 3 poena prednosti, ali su Amerikanci uspevali da izjednače i vrate rezultatsku neizvesnost. U drugom delu seta je bilo 16:14 za Srbiju, a SAD su serijom 4:0 preokrenule na 18:16 u svoju korist. Povele su SAD sa 21:18, pa 23:19, a četvrti set su dobile sa 25:22, a meč sa 3:1 i izborile plasman u polufinale.

IZJAVA NIKOLE GRBIĆA

IZJAVA NEMANJE PETRIĆA

IZJAVA MARKA IVOVIĆA

Srbija će sutra (četvrtak, 6. jul) u poslednjem, 3. kolu K grupe, od 22.40 časova po našem vremenu, igrati protiv Francuske, uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 1.

FINALNI TURNIR XXVIII SVETSKE LIGE 2017. – KURITIBA (Arena Baišada, 28 000), BRAZIL (4 – 8. JUL):

Sudije: Vladimir Simonović iz Srbije, Deni Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike, Nasr Šaban iz Egipta, Fabircio Paskvali iz Italije, Ernan Gonsalo Kasamikela iz Argentine, Paulo Tursi iz Brazila i Andrej Zenovič iz Rusije.