Trijumf Rusije posle četiri seta

SENIORKE – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je je drugi poraz na turniru Interkontinentalnih kvalifikacija za OI 2012. u Tokiju. Rusija je, jutros po našem vremenu, u meču 5. kola, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:18, 25:11, 14:25 i 25:22, posle 88 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Metropoliten posmatralo je 1800 gledalaca, a sudili su Peter Grunevegen iz Holandije i Hajke Kraft iz Nemačke.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (11), MIHAJLOVIĆ, ŽIVKOVIĆ (1), KRSMANOVIĆ (2), MALEŠEVIĆ (7), VESOVIĆ (13), OGNJENOVIĆ (2), VELJKOVIĆ (15), RAŠIĆ (10), ĆEBIĆ, STAROVIĆ (3), BLAGOJEVIĆ (1). TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

RUSIJA: BORISENKO (8), MAHNO, PEREPELKINA (6), ESTES (18), KRJUČKOVA, GONČAROVA (13), GAMOVA (18), STARCEVA (2), KABEŠOVA, KOŠELJEVA, MERKULOVA (3), AKULOVA. TRENERI: SERGEJ OVČINJIKOV I IGOR KURNOSOV.

Poražena je Srbija od Rusije, u utakmici u kojoj su izabranice Zorana Terzića prva dva seta odigrale prilično ispod svog renomea, da bi u nastavku pružile možda i najbolju igru u Tokiju. Fantastičnom igrom u trećem setu, Srbija smanjila prednost Ruskinja, a zatim nastavila u istom ritmu i u četvrtom setu, ali je nedostajalo i malo sreće da meč ode u peti set, što bi po prikazanom bilo zasluženo. Ipak, Rusija je aktuelni Svetski prvak i oslabljena reprezentacija Srbije je pružila dostojan otpor. Ostaje žal što nije osvojen bar jedan bod, koji bi imao veliko značenje u nastavku borbe za plasman na Olimpijske igre.

Povela je Rusija na početku meča sa 2:0, a Srbija izjednačila na 3:3, pa povela sa 5:4. Uzvratile su Ruskinje, preokrenule rezultat na 6:5, a na prvom tehničkom tajm – autu su vodile sa 8:6. Izjednačila je Srbija na 9:9, a posle 10:10, Rusija je serijom 3:0 stigla do 13:10. Usledio je tajm – aut Srbije,  zatim još jedna serija Ruskinja od tri vezana poena, pa je na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:10 za Rusiju. Održavala je Rusija prednost do kraja za konačnih 25:18 i 1:0 u setovima.

Na početku drugog seta, Rusija je povela sa 5:0. Posle tajm – auta Srbije, Rusija je povela sa 6:0, a Srbija serijom 3:0 smanjila prednost na 6:3. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:3 za Rusiju. Nastavila je Rusija sa serijom poena i stigla do 12:3, da bi Srbija uspela da smanji na 13:7. Ipak, na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:7 za Rusiju. Sigurnom igrom, Rusija je od kraja povećavala prednost do konačnih 25:11 i 2:0 u setovima.

Srbija je u trećem setu povela sa 4:0, zatim povećavala razliku do 8:2, koliko je bilo na prvom tehničkom tajm – autu. Vodila je Srbija sa 10:3, Rusija smanjila na 10:15, a Srbija povećala prednost na 13:6. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:9 za Srbiju. Vodila je Srbija sa 17:9, 19:10, pa 21:11, zatim realizovala treću set loptu za konačnih 25:14 i 2:1 u setovima za Rusiju.

Imala je Rusija minimalnu prednost na početku četvrtog seta, ali je Srbija od 4:3 za Rusiju, serijom 3:0 stigla do 6:4. Izjednačila je Rusija na 6:6, a na prvom tehničkom tajm – autu imala prednost od jednog poena – 8:7. Povela je Rusija sa 10:8, a Srbija prvo izjednačila na 10:10, a zatim povela sa 12:11. Uzvratile su Ruskinje prednošću 13:12, da bi Srbija ponovo povela sa 15:14. Ipak, na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:15 za Rusiju. Imala je Rusija dva poena viška: 17:15 i 18:16, a Srbija izjednačila na 18:18. Ponovo je Rusija povela sa 20:18, a Srbija opet izjednačila na 20:20. Usledilo je novo vođstvo Rusije od dva poena, 22:20, pa tajm – aut Srbije. Posle odmora, Srbija je sa dve greške dozvolila Rusiji da stigne do četiri meč lopte, 24:20. Iskoristila je Rusija treću meč loptu za konačnih 25:22 i 3:1 u setovima.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA JOVANE BRAKOČEVIĆ

IZJAVA NATAŠE KRSMANOVIĆ

IZJAVA JOVANE VESOVIĆ

IZJAVA SANJE STAROVIĆ

IZJAVA BOJANE ŽIVKOVIĆ

Seniorke Srbije će sutra, u 6. kolu, igrati protiv Perua od 04,00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2.

SENIORKE – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012. – TOKIO (DVORANA METROPOLITEN), JAPAN (19. – 27. MAJ) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

1. KOLO – SUBOTA, 19. MAJ:

SRBIJA – KINESKI TAJPEH        3:0 (25:19, 25:15, 25:16)

RUSIJA – TAJLAND                    3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

KOREJA – KUBA                        3:0 (25:19, 25:23, 25:20)

JAPAN – PERU                           3:0 (25:13, 25:21, 25:18)

2. KOLO – NEDELJA, 20. MAJ:

SRBIJA – TAJLAND              0:3 (19:25, 17:25, 20:25)

KUBA – PERU                      3:0 (25:19, 25:21, 25:15)

RUSIJA – KOREJA               3:0 (25:16, 25:23, 25:23)

JAPAN – KINESKI TAJPEH    3:0 (25:16, 25:13, 25:14)

3. KOLO – UTORAK, 22. MAJ:

SRBIJA – KOREJA                3:1 (16:25, 25:21, 25:13, 25:20)

PERU – KINESKI TAJPEH     3:0 (25:19, 25:20, 25:20)

RUSIJA – KUBA                   3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

JAPAN – TAJLAND               3:0 (25:17, 25:18, 25:21)

4. KOLO – SREDA, 23. MAJ:

SRBIJA – KUBA                         3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

RUSIJA – PERU                         3:0 (25:17, 25:16, 25:9)

TAJLAND – KINESKI TAJPEH      3:0 (25:16, 25:18, 25:20)

KOREJA - JAPAN                       3:1 (25:18, 22:25, 25:17, 25:13)

5. KOLO – PETAK, 25. MAJ:

SRBIJA – RUSIJA                      1:3 (18:25, 11:25, 25:14, 22:25)

TAJLAND – PERU                       3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

KOREJA – KINESKI TAJPEH       3:0 (25:8, 25:12, 25:18)

JAPAN – KUBA                          3:2 (25:23, 18:25, 25:16, 23:25, 17:15)

6. KOLO – SUBOTA, 26. MAJ:

SRBIJA – PERU                   11,00 (04,00)

KUBA – KINESKI TAJPEH     13,30 (06,30)

KOREJA – TAJLAND             16,00 (09,00)

RUSIJA – JAPAN                  19,05 (12,05)

7. KOLO – NEDELJA, 27. MAJ:

SRBIJA – JAPAN                  19,05 (12,05)

KUBA – TAJLAND                11,00 (04,00)

RUSIJA – KINESKI TAJPEH  13,30 (06,30)

KOREJA – PERU                        16,00 (09,00)

Po pravilima FIVB, plasman ekipa sa istim brojem bodova se određuje prvo na osnovu broja pobeda, zatim na osnovu set količnika, a ukoliko je i broj pobeda i set količnik identičan, na osnovu poen količnika.

Plasman na Olimpijske igre u Londonu izboriće tri prvoplasirane selekcije, kao i najbolja reprezentacija iz Azije. Ukoliko jedno od prva tri mesta zauzme selekcija iz Azije, plasman na OI će izboriti i naredna najbolja reprezentacija iz Azije.