Poljska uspešnija posle pet setova

SENIORKE – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije završila je takmičenje na turniru Kontinentalnih kvalifikacija za OI 2012. u Ankari. U prvoj utakmici poslednjeg dana takmičenja po grupama, Poljska je danas, u meču B grupe, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 29:27, 25:21, 21:25, 19:25 i 15:13, posle 128 minuta igre i osvojila prvo mesto u grupi.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 500 gledalaca, a sudili su Brajan Mekdugal iz Škotske i Fabricio Paskvali iz Italije.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (5), KRSMANOVIĆ (15), MALEŠEVIĆ (9), MOLNAR, ANTONIJEVIĆ (2), VESOVIĆ, OGNJENOVIĆ, NINKOVIĆ (19), RAŠIĆ, ĆEBIĆ, STAROVIĆ (22), BLAGOJEVIĆ (10). TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

POLJSKA: KOSEK, OKUNJEVSKA (18), BEDNAREK – KAŠA (12), KAČOR (8), SKORUPA (3), KASPRŽAK (10), VERBLINSKA (20), ZEBROVSKA (6), MAJ, VOLOŠ, SKOVRONSKA – DOLATA (10), MARTALEK (2). TRENERI: ALOJZI ŠVIDEREK I VJESLAV POPIK.

U meču bez značaja za selekciju Srbije, Poljska je posle više od dva časa igre uspela da slavi, u meču, u kome su izabranice Zorana Terzića nadoknadile minus od dva seta i izborile se za odlučujući, peti set.

U prvom setu se vodila izjednačena borba, a Srbija je u finišu propustila priliku da povede sa 1:0. Poljska je u odlučujućim trenucima bila smirenija i posle 32 minuta igre dobila prvi set sa 29:27.

U drugom setu, Poljakinje su u periodu između dva tehnička tajm – auta srtekle prednost koju su znalački sačuvale do konačnih 25:21 i 2:0 u setovima.

Sve ono što su propustile u prvom setu, izabranice Zorana Terzića su nadoknadile u trećem i naročito u četvrtom setu. Superiornom igrom od početka do kraja, seniorke Srbije su prvom smanjile na 2:1 u setovima, pošto su taj deo igre dobile sa 25:21, a još boljom igrom su rešile četvrti set u svoju korist sa 25:19.

U petom setu, Srbija je odlično počela i povela sa 5:1, ali su Poljakinje uspele da se vrate u igru i prvo u finišu smanje prednost Srbije na 10:9, a zatim i da povedu sa 12:11, da bi na kraju slavile sa 15:13, odnosno 3:2 u setovima.

IZJAVA JELENE BLAGOJEVIĆ

Seniorke Srbije će imati još jednu šansu da izbore učešće na OI u Londonu i to na turniru Interkontinentalnih kvalifikacija, koji će se odigrati od 19. – 27. maja u Tokiju, u Japanu, sa kojeg će plasman na Olimpijske igre izboriti tri prvoplasirane selekcije, kao i najuspešnija selekcija iz Azije. Na turniru u Tokiju, iz Evrope će, pored Srbije, igrati i Rusija (ukoliko ne trijumfuje u Ankari) ili Nemačka, zatim Japan, Koreja, Tajland, Kineski Tajpeh, Kuba ili Dominikasnka Republika i Kenija.

Seniorke Srbije se iz Ankare vraćaju sutra u 12,30 časova i nastaviće u Beogradu pripreme za turnir u Tokiju.

SENIORKE – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012. – ANKARA (DVORANA BAŠKENT: 7600), TURSKA (01. – 06. MAJ) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: