Pobeda Rusije – Srbiji naredna šansa u Japanu

SENIORKE – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na turniru Kontinentalnih kvalifikacija za OI 2012. u Ankari i izgubila sve šanse da u Turskoj izbori učešće na OI u Londonu. Rusija je danas, u meču B grupe, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 29:27, 22:25, 25:16 i 25:19, posle 101 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 1100 gledalaca, a sudili su Karin Zahorcova iz Češke i Laslo Adler iz Mađarske.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (12), KRSMANOVIĆ (10), MALEŠEVIĆ (7), MOLNAR, ANTONIJEVIĆ, VESOVIĆ (18), OGNJENOVIĆ (7), NINKOVIĆ, RAŠIĆ (19), ĆEBIĆ, STAROVIĆ, BLAGOJEVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

RUSIJA: BORISENKO (3), PEREPELKINA (6), ESTES, ŠAŠKOVA (18), KRJUČKOVA, GONČAROVA (1), GAMOVA (25), STARCEVA (2), ULANOVA, KOŠELJEVA (20), MERKULOVA (5), AKULOVA. TRENERI: SERGEJ OVČINIKOV I IGOR KURNOSOV.

Seniorke Srbije poražene su od Rusije, akutelnog Svetskog prvaka, i time izgubile sve šanse da se plasiraju u polufinale turnira u Ankari. Seniorke Srbije će imati još jednu šansu da izbore učešće na OI u Londonu i to na turniru Interkontinentalnih kvalifikacija, koji će se odigrati od 19. – 27. maja u Tokiju, u Japanu, sa kojeg će plasman na Olimpijske igre izboriti tri prvoplasirane selekcije, kao i najuspešnija selekcija iz Azije. Na turniru u Tokiju, iz Evrope će, pored Srbije, igrati i Rusija (ukoliko ne trijumfuje u Ankari) ili Nemačka, zatim Japan, Koreja, Tajland, Kineski Tajpeh, Kuba ili Dominikasnka Republika i Kenija.

U duelu sa Rusijom, ispostavilo se da je Srbija svoju šansu za trijumf ispustila u prvom setu, kada nije realizovala četiri set lopte.

Rusija je već na startu utakmice povela sa 4:1, a Srbija uspela da stigne tu raziliku, a zatim i sa 9:6, što je Srbija ponovo anulirala. Vodile su Ruskinje sve do finiša, kada je Srbija uspela da preokrene rezultat, povede, a zatim stigne i do četiri set lopte. Na žalost, nisu izabranice Zorana Terzića iskoristile četiri prilike, ali Rusija jeste svoju prvu za 29:27 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Povela je Srbija u drugom setu sa 5:2, a Rusija serijom 6:0 stigla do tri poena viška na prvom tehničkom tajm – autu (8:5). Usledio je period izjednačene igre, da bi Srbija ponovo povela sa 14:13, odnosno 16:15 na drugom tehničkom tajm – autu. Imala je Srbija tri puta prednost od dva poena (19:17, 20:18 i 21:19), a onda je Rusija serijom 3:0 povela sa 22:21 i primorala Zorana Terzića da zatraži 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Srbija je fantastičnom serijom od četiri uzastopna poena rešila set u svoju korist sa 25:22 i izjednačenje na 1:1 u setovima.

U trećem setu izjednačena borba se vodila do rezultata 5:5. Tada je Rusija serijom 5:1 stigla do četiri poena viška, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:10 za Rusiju. Do kraja, Ruskinje su rutinski odradile posao za konačnih 25:16 i 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, Rusija je bila uspešnija na početku i vodila sa 8:7 na prvom tehničkom tajm – autu, a zatim i sa 9:7. Tada je Srbija serijom 5:0 stigla do prednosti od tri poena (12:9). Uzvratila je Rusija i povela sa 14:13, da bi na drugom tehničkom odmoru bilo 16:15 za Srbiju. Od tada na terenu je postojao samo jedan tim – Rusija. Ruskinje su serijom od šest uzastopnih poena stekle nedostižnih pet poena viška (21:16) i na kraju trijumfovale sa 25:19 i 3:1 u setovima.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA JOVANE BRAKOČEVIĆ

IZJAVA JOVANE VESOVIĆ

IZJAVA TIJANE MALEŠEVIĆ

Srbija će sutra, u poslednjoj utakmici u B grupi, igrati protiv Poljske od 13,00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 1.

SENIORKE – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012. – ANKARA (DVORANA BAŠKENT: 7600), TURSKA (01. – 06. MAJ) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: