Bod za Srbiju posle pet setova

SENIORKE – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je u svom prvom meču na turniru Kontinentalnih kvalifikacija za OI 2012. u Ankari. Holandija je danas, u meču B grupe, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 20:25, 28:30, 28:26, 30:28 i 15:11, posle 131 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 1000 gledalaca, a sudili su David Gril iz Slovenije i Alin Matajzer iz Rumunije.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (15), KRSMANOVIĆ (20), MALEŠEVIĆ (11), MOLNAR, ANTONIJEVIĆ (3), VESOVIĆ (10), OGNJENOVIĆ (1), NINKOVIĆ, RAŠIĆ (20), ĆEBIĆ, STAROVIĆ (10), BLAGOJEVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

HOLANDIJA: STALENS (2), DE KRAJF (6), GROTHES (5), STENBERGEN (5), ŠOT, VAN TINEN, VENSINK (19), FLIR (19), DAJKEMA (3), VERGER, STAM – PILON (12), SLUTJES (23). TRENERI: GIDO VEREMELEN I RON ZVERVER.

Seniorke Srbije su poražene u prvom meču u Ankari, što niko nije mogao ni da pretpostavi posle dva odigrana seta. Imala je Srbija priliku da meč okonča već posle tri seta, kada je imala dve meč lopte, a zatim i posle četiri, kada nije iskoristila još pet meč lopti. Ni sedam meč lopti nije bilo dovoljno da se slomi otpor fanatično borbenih Holanđanki, koje su uspele da se potpuno vrate u meč, iskoriste svoju šansu, reše ga u svoju korist i osvoje dva boda, koja im verovatno ništa neće značiti u nastavku takmičenja. Srbija je svoju priliku propustila i ostaje joj da u narednim utakmicama, sutra protiv Rusije i u petak protiv Poljske, pokuša da izbori plasman u polufinale.

Početak meča je doneo obostrano nervoznu i izjednačenu igru. Srbija je povela sa 12:9 i od tog trenutka držala konce igre i rezultat u svojim rukama. Istina, Holanđanke su uspele da smanje na 23:20, ali to je bilo sve što su uspele. Srbija je prvi set dobila sa 25:20, za 1:0 u setovima.

U drugom setu, Holandija je vodila sa 8:5 na prvom tehničkom tajm – autu, da bi Srbija izjednačila na 14:14, ali je na drugom tehničkom odmoru bilo 16:14 za Holanđanke. Povela je Holandija sa 17:14, pa 19:16, a onda je Srbija na servis Sanje Starović uspela da izjednači na 19:19, a zatim i da povede sa 20:19 i 21:20. Sa dva vezana poena, Holandija ponovo stiže do prednosti (22:21). Imala je Holandija set loptu za izjednačenje (24:23), da bi potom Srbija stigla do svoje prve set lopte (25:24). Usledio je novi preokret i još tri set lopte za Holandiju, koje nisu realizovane. Srbija je do druge set lopte stigla kod rezultata 29:28, a onda je Jovana Vesović as servisom donela vođstvo od 2:0 u setovima.

Start trećeg seta doneo je izjednačenu borbu, da bi na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:6 za Srbiju. Između dva tehnička odmora Srbija je uspela da poveća rezultsku prednost, pa je na pauzu otišla sa prednošću od četiri poena (16:12). Povela je Srbija sa 17:12, a Holandija serijom 3:0 stigla do minusa od samo dva poena (17:15). Srbija je od 18:16 sa dva uzastopna poena stigla do 20:16, da bi Holanđanke serijom 4:0 stigle do izjednačenja i primorale Zorana Terzića da zatraži tajm – aut. Vodila je Srbija sa 21:20 i 22:21, ali je Holandija sa dva uzastopna poena preokrenula rezultat i povela sa 23:22. Uzvratila je Srbija na isti način i stigla do dve meč lopte, 24:23 i 25:24, koje nije realizovala. Ponovo je Holandija preokrenula skor i uspela da realizuje treću set loptu za 28:26 i 2:1 u setovima za Srbiju.

Holandija je povela na startu četvrtog seta sa 3:1 i 4:2, a Srbija je posle tajm – auta serijom 6:0 stigla do prednosti od 8:4. Imala je Srbija pet poena viška (9:4, pa 11:6), a zatim i svih devet na drugom tehničkom tajm – autu (16:7). Nisu se predavale Holanđanke, pa su od 18:9, serijom 4:0 smanjile prednost na 18:13. Zaigrala je Holandija u finišu još bolje i prvo smanjile na 22:20 i 23:21. Stgila je Srbija do tri vezane meč lopte (24:21) i činilo se tada da je meč gotov, ali tako nisu mislile izabranice Gida Vermelena. Prvo su izjednačile na 24:24, a zatim stigle do set lopte za izjednačenje (25:24). Imala je potom Srbije još dve meč lopte, ali je Holandija realizovala svoju treću za 30:28 i izjednačenje na 2:2 u setovima.

Peti set je počeo vođstvom Holandije od 3:0. Posle tajm – auta Zorana Terzića Srbija je i dalje bila bez osvojenog poena u petom setu, a Holandija je imala pet. Usledio je i drugi tajm – aut Srbije, posle kojeg su Holanđanke na promenu strana otišle sa neverovatnih 8:0. Vodila je Holandija sa 13:4, a Srbija serijom 6:0 smanjila prednost na tri poena razilke. Imale su Holanđanke četiri vezane meč lopte (14:10), iskoristile drugu za konačnih 15:11 i trijumf od 3:2.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA SUZANE ĆEBIĆ

IZJAVA NATAŠE KRSMANOVIĆ

IZJAVA MILENE RAŠIĆ

Seniorke Srbije će sutra, u svom drugom meču u B grupi, igrati protiv Rusije, od 13,00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2.

SENIORKE – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012. – ANKARA (DVORANA BAŠKENT: 7600), TURSKA (01. – 06. MAJ) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: