Izvanredna, podmlađena i oslabljena Srbija osvojila bod protiv Nemačke

SENIORKE – XI SVETSKI KUP 2011.

Podmlađena i oslabljena ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na XI Svetskom Kupu 2011. u Japanu, ali i osvojila vredan bod, u meču, u kome su izabranice Zorana Terzića borbenom i dobrom igrom bile ravnopravan rival daleko iskusnijem i kompletnom timu Nemačke.  Nemačka je, danas u Tojami, u 4. kolu, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:22, 24:26, 25:23, 23:25 i 15:11, posle 126 minuta igre. Utakmicu između Srbije i Nemačke u Tojami posmatrao je Đižong Vei, predsednik FIVB, sa suprugom Li Lingpei.

Utakmicu u Gradskoj dvorani posmatralo je 1200 gledalaca, a sudili su Pjotr Dudek iz Poljske i Lucijan Vasile Nastase iz Rumunije.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ, ŽIVKOVIĆ, KRSMANOVIĆ (10), MALEŠEVIĆ (10), MOLNAR (6), ANTONIJEVIĆ (3), VESOVIĆ (13), BJELICA (19), NINKOVIĆ, RAŠIĆ (23), VELJKOVIĆ (1), POPOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

NEMAČKA: VAJS (2), ČERLIH, GRUN (22), KAUFELT, SUŠKE – VOJT (13), MATES, FIRST (12), KOZUH (22), BRINKER (18), TOMSEN, BURHART, APIC (3). TRENERI: ĐOVANI GVIDETI I FELIKS KOZLOVSKI.

U reprizi finala Prvenstva Evrope iz Beograda, Srbija je u Tojami odigrala odličnu utakmicu protiv kompletne Nemačke i osvojila vredan bod. Imale su izabranice Zorana Terzića priliku da povedu sa 2:1, pa bi možda susret ima drugačiji tok, ali i ovako treba biti zadovoljan, jer je Srbija pokazala, da i bez četiri igračice iz postave koje su osvojile zlato u Beogradu, ima potencijal i kvalitet za svetski vrh. U pojednim trenucima nedostajalo je iskustva reprezentativkama Srbije da materijalizuju zaista borbenu i kvalitetnu partiju, ali s druge strane treba im odati prizanje za izvanrednu borbu tokom čitavog meča, kojom su i stigle do osvojenog boda protiv Nemačke.

Imala je Srbija na početku meča dva poena prednosti (4:2, 5:3), da bi kod rezultata 6:4, Nemačka sa tri vezana poena prvi put povela. Uzvratila je Srbija sa dva uzastopna poena, pa je na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:7 za Srbiju. Igralo se potom poen za poen, ali je Srbije uspevala da zadrži minimalnu prednost sve do drugog tehničkog odmora kada je Nemačka vodila sa 16:15. Povele su Nemice sa 18:16, a Srbija izjednačila, da bi potom ponovo Nemačka ovojila dva uzastopna poena za 20:18. Izjednačila je Srbija ponovo na 21:21, da bi Nemice potom sa tri vezana poena stigle do tri set lopte. Iskoristile su drugu za 25:22 i 1:0 u setovima.

Odličnom igrom na početku drugog seta Srbija je povela sa 3:0, a na prvom tehničkom tajm – autu sa 8:4. Održavale su izabranice Zorana Terzića prednost od četiri poena, da bi Nemačka uspela da smanji na 11:9 i 12:10. Ipak, na drugom tehničkom odmoru ponovo je bilo četiri poena prednosti za Srbiju (16:12). Nastavila je Srbija sa sjajnom igrom i posle odmora i sa tri uzastopna smeča Brižitke Molnar stigla do velikih sedam poena viška (19:12). Osvojila je Nemačka zatim tri uzastopna poena i smanjila na 19:15, što je primoralo Zorana Terzića da zatraži tajm – aut. I posle predaha, Nemačka je nastavila seriju i sa nova četiri poena stigla do izjednačenja na 19:19. Uspela je Srbija ponovo da povede sa 21:19, da bi Nemačka izjednačila na 23:23. Stigla je Srbija do prve set lopte koju nije iskoristila, ali jeste drugu as servisom Jovane Vesović za 26:24 i 1:1 u setovima.

Nastavila je Srbija sa borbenom, angažovanom i odličnom igrom i u trećem setu, pa je na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:5 za izabranice Zorana Terzića. Izjednačila je Nemačka na 9:9, pa se potom igralo poen za poen sve dok Nemice nisu povele sa 13:12, a na drugom tehničkom odmoru sa 16:14. Srbija je izjednačila na 16:16, a Nemačka ponovo stekla dva poena prednosti kod rezultata 20:18. Posle tajm – auta Srbije, Nemačka je povela sa 21:18, a Srbija sa dva vezana poena smanjila prednosti i primorala Đovanija Gvidetija da zatraži predah. Posle tajm – auta Srbija je izjednačila na 21:21, a potom i povela sa 23:22. Posle drugog trenerskog tajm – auta, Nemačka je serijom 3:0 stigla do 25:23 i 2:1 u setovima.

Ni posle nesrećno izgubljenog treće seta Srbija nije posustajala. Povele su izabranice Zorana Terzića sa 6:3, a onda je usledio mali pad u igri, što je Nemačka iskoristila i na prvom tehničkom odmoru imala prednost od jednog poena (8:7). Vrlo brzo se Srbija vratila u pravi ritam i povela sa 9:8, a potom i 12:10. Izjednačila je Nemačka, a potom i povela sa 14:13, da bi ponovo Srbija preokrenula rezultat i na drugi tehnički tajm – aut otišla sa dva poena prednosti (16:14). Održavala je Srbija prednost, a potom stigla i do tri poena viška (19:16). Posle trenerskog tajm – auta, Nemačka je smanjila na 19:18, a potom Srbija održavala prednost od dva poena do 22:21, kada je sa dva uzastopna poena Srbija stigla do tri set lopte (24:21). Nije Srbija iskoristila prve dve, ali jeste treću posle smeča Ane Bjelice za konačnih 25:23 i 2:2 u setovima.

Povela je Nemačka sa 2:0, a Srbija prvo izjednačila na 2:2, a potom povela sa 4:3. Uspela je Nemačka ponovo da povede sa 6:5, kada je Zoran Terzić zatražio prvi tajm – aut u petom setu. Sa dva asa Margarete Kozuh, Nemačka je na promenu strana otišla sa tri poena prednosti (8:5). Bila je to, ispostavilo se, prevelika razlika za mladi tim Srbije. Iskusnija Nemačka je do kraja održaval razliku za konačnih 15:11 i 3:2 u setovima.

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

IZJAVA ANE ANTONIJEVIĆ

IZJAVA MILENE RAŠIĆ

IZJAVA SILVIJE POPOVIĆ

IZJAVA TIJANE MALEŠEVIĆ

IZJAVA ANE BJELICE

Srbija će sutra, u 5. kolu, igrati protiv Brazila od 07,00 časova po našem vremenu.

SENIORKE – XI SVETSKI KUP 2011. (04. – 18. NOVEMBAR) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: