Trijumf Kine posle pet setova

SENIORKE – PRIPREME ZA XVI SP 2010.

Seniorke Srbije poražene su u prvom, od dva prijateljska meča, protiv Kine u okviru priprema za XVI SP 2010. Kina je juče u Tjanđinu, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 26:24, 13:25, 25:16, 22:25 i 15:11, posle 103 minuta igre.

SRBIJA: NIKOLIĆ (8), BRAKOČEVIĆ (18), MALAGURSKI (2), KRSMANOVIĆ (10), MAJSTOROVIĆ, MOLNAR (14), ANTONIJEVIĆ, VESOVIĆ (8), OGNJENOVIĆ (9), VELJKOVIĆ (6), RAŠIĆ (10), POPOVIĆ, ĆEBIĆ, MARINKOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

KINA: VANG (23), L. ŽANG (6), KSANG, ŠENG, ŽU (8), K. ŽANG, VEI (3), LI (13), KSU (6), KSUE (17), ČEN, MA (3). TRENERI: JU ĐUEMIN I LAI JAVEN.

Kina je pobedila Srbiju u meču, u kome su izabranice Zorana Terzća, posle gubitka prvog seta, zaigrale odlično i domaćinu prepustile samo 13 poena za izjednačenje u setovima. Uzvratila je Kina i povela drugi put, a Srbija drugi put izjednačila. Odluka o pobedniku pala je u petom setu, u kome su Kineskinje bile agresivnije. Uz samo jednu grešku i posle mirnije igre, domaćin je trijumfovao.

Srbija i Kina će drugu prijateljsku utakmicu odigrati u utorak, 26. oktobra.

Seniorke Srbije će u Tokio otputovati u sredu, 27. oktobra.