SRBIJA U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA !!!

SENIORKE – XVIII SP 2018.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije plasirala se u finale XVIII SP 2018. u Japanu. Srbija je jutros po našem vremenu u Jokohami, u prvom polufinalu, savladala Holandiju sa 3:1, po setovima 25:22, 26:28, 25:19 i 25:23, posle 123 minuta igre. Seniorke Srbije će sutra u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala Kina – Italija (9.10), od 12.40 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Utakmicu u Areni Jokohama posmatralo je 6450 gledalaca, a sudili su Patriša Rolf iz SAD i Deni Fransisko Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike.
Najveći uspeh u istoriji ženske odbojke u Srbiji na Svetskim prvenstvima ostvarile su izabranice Zorana Terzića. Posle bronze iz 2006, Srbija će se sutra boriti za titulu prvaka sveta. Trijumf je ostvaren u veoma stresnom i žestokom duelu protiv Holandije i videlo se da su oba rivala igrala pod velikim pristikom zbog važnosti meča.
Utakmicu u Jokohami posmatrali su Ivan Miljković, prvi potpredsednik OSS, i srpski navijači iz Hofua, koje je predvodio Tadaši Nagai, nekadašnji ambasador Japana u Srbiji.

Meč je počeo borbom poen za poen, da bi Srbija povela sa 9:7, pa zatim i 14:10. Posle vođstva Srbje 20:16, Holandija je smanjila na 20:18, a Srbija odmah uzvratila i povela sa 22:18. Bilo je 23:19 za Srbiju kada su Holanđanke ponovo osvojile dva uzastopna poena i smanjile na 23:21, ali je Boškovićeva donela Srbiji tri set lopte – 24:21, da bi potom blokom realizovala drugu set loptu za konačnih 25:22.

Nastavila je Srbija sa odličnom igrom, posebno u odbrani, i u drugom setu, što je rezultiralo vođstvom od 5:2. Usledio je period bolje igre Holanđanki, koje su na prvom tehničkom tajm – autu vodile sa 8:7. Odgovor Srbije je bila serija 3:0 za prednost od 10:7, ali su Holanđanke odmah smanjile na 10:9. Održavala je Srbija prednost od 1 – 2 poena do 16:15, kada je novom serijom od tri vezana poena povela sa 19:15 i 20:16. Izjednačila je Holandija na 20:20, a zatim i povela sa 24:21. Uspela je Srbija da izjednači na 24:24, a Holandija nije iskoristila ukupno 4 set lopte. Srbija je povela sa 26:25 i stigla do prve set lopte u drugom setu, ali je nije iskoristila, pa su zatim Holanđanke povele sa 27:26 i iskoristile petu set loptu za konačnih 28:26 i izjednačile na 1:1 u setovima.

Holandija je u trećem setu povela sa 4:2, pa 9:5. Smanjila je Srbija u nastavku na 11:10, a posle vođstva Holandije 12:10, serijom 3:0 stigla do prednosti od 13:12. Povele su ponovo Holanđanke sa 14:13, pa 16:15. Sa tri vezana poena, na servis Mihajlovićeve, Srbija stiže do vođstva od 18:16, pa posle 19:17 i do prednosti od 22:17. Nije Srbija dozvolila Holandiji da ugrozi prednost, pa je na kraju bilo 25:19 za vođstvo Srbije od 2:1 u setovima.

Odličan je bio kraj trećeg seta za odbojkašice Srbije, a isti takav je bio i početak četvrtog. Povela je Srbija sa 3:0, pa 7:2 i 8:3. Zaigrale su Holanđanke agresivnije i serijom 5:0 stilge do izjednačenja na 8:8. Vodila je Srbija sa 11:9, a Holandija serijom 3:0 preokrenula rezultat i povela sa 12:11. Serija 4:0 donela je zatim Srbiji prednost od 15:12, pa 17:13. Vodila je Srbija sa 18:14, a Holandija zatim osvojila tri uzastopna poena i smanjila na 18:17. Povela je Srbija sa 19:17, a Holandija izjednačila (19:19). U pravoj rovovskoj borbi, Srbija je sjajnim blokom Ognjenovićeve stigla do 21:19, ali je Holandija ponovo poravnala – 21:21. Došao je red na Srbiju, koja je sa dva vezana poena povela sa 23:21, ali je Holandija ponovo izjednačila – 23:23. Brankica Mihajlović je sa dva uzastopna poena donela Srbiji konačnih 25:23 za fantastičan trijumf od 3:1 i plasman u prvo finale Svetskog prvenstva !

Seniorke Srbije će sutra u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala Kina – Italija (9.10), od 12.40 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

SENIORKE – XVIII SP 2018. – JAPAN: JOKOHAMA, SAPORO, KOBE, HAMAMACU, NAGOJA I OSAKA (29. septembar – 20. oktobar):