SRBIJA ŠESTI PUT NA OLIMPIJSKIM IGRAMA !!!

SENIORI – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012.

Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće šesti put na Olimpijskim igrama, pošto je kolo pre kraja turnira Interkontinentalnih kvalifikacija u Tokiju osvojila prvo mesto. Seniori Srbije ostvarili su šestu pobedu, petu maksimalnu, i sa samo jednim izgubljenim setom do sada, superiorno izborili plasman na Olimpijske igre. Srbija je, rano jutros po našem vremenu, u 6. kolu, savladala Iran sa 3:0, po setovima 30:28, 30:28 i 25:22,  posle 83  minuta igre.

Utakmicu u dvorani Metropoliten posmatralo je 880 gledalaca, a sudili su Ernan Gonsalo Kasamikela iz Argentine i Danijel Gonsales iz Meksika.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (13), U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ (1), STANKOVIĆ, NIKIĆ (14), MITIĆ (1), RAŠIĆ (5), ATANASIJEVIĆ (6), STAROVIĆ (12), PODRAŠČANIN (11), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

IRAN: MOSTAFAVAND, MARUF, GEMI (11), MUSAVI (9), ZARINI (7), ZARIF, NADI (3), GAFUR (17), FAJAZI (2), MAHDAVI, MOBAŠERI, GARA (2). TRENERI: HULIO VELASKO I HUAN KIČELJO.

Posle Moskve, Atlante, Sidnej, Atine i Pekinga, seniori Srbije će igrati i na Olimpijskim igrama u Londonu. Izabranici Igora Kolakovića su u sjajnom meču savladali Iran i pokazali da im nema ravnih u Tokiju. Borbenost, angažovanje i iznad svega želja za trijumfom, doneli su Srbiji još jednu maksimalnu, najvredniju pobedu u Japanu. To je posebno bilo vidljivo tokom prva dva seta, koja su odlučena posle žestoke i neizvesne borbe u završnicama.

Srbija je povela na startu meča sa 3:1, 4:2, pa 6:3 i 7:4, da bi Iran smanjio na 7:6. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:6 za Srbiju. Izjednačio je Iran na 8:8, a Srbija povela sa 11:8, najviše zahvaljujući ubitačnim servisima Saše Starovića. Vodila je Srbija sa 14:10, pa 16:12 i 17:13, da bi Iran neverovatnom serijom 8:0 potpuno preokrenu rezultat i poveo sa 21:17. Nisu u tom period pomogla ni dva trenerska tajm – auta Kolakovića, jer Iran igrao odlično. Smanjila je Srbija na 22:20, ali su Iranci stigli do tri vezane set lopte, 24:21. Tada su seniori Srbije pokazali kakav karakter i kvalitet poseduju. Prvo su izjednačili na 24:24, a zatim i stigli do prednosti od 25:24. Nisu iskoristili prvu priliku, već petu za 30:28 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Početak drugog seta obeležila je izjednačena igra, da bi Iran od vođstva Srbije od 4:3, stigao do prednosti od 5:4. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Irance. Na servis Nikole Kovačevića, Srbija stiže do 10:8, da bi Iran izjednačio na 10:10, a zatim ponovo poveo sa 13:12, posle vođstva Srbije 12:11. Uzvratila je Srbija sa četiri vezana poena, pa se na drugi tehnički odmor otislo sa prednošću Srbije od 16:12. Izjednačio je Iran na 16:16, a zatim poveo sa 19:18 i 21:19. Srbija je izjednačila na 22:22, a zatim prva stigla do set lopte, 24:23, koju nije iskoristila. Uzvratio je Iran, ali nije realizovao nijednu od tri set lopte, koliko je imao. Srbija je uspela da iskoristi svoju treću set loptu, za idenstičan skor kao u prvom setu, 30:28, ali i 2:0 u setovima.

Treći set je počeo vođstvom Srbije od 5:2 i 7:3. Smanjio je Iran na 7:5, a na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:5 za Srbiju. Vodili su izabranici Igora Kolakovića sa 10:7, zatim 12:18, ali je Iran smanjio na 12:10. Ponovo je Srbija imala četiri poena prednosti na drugom tehničkom odmoru, 16:12. Povela je Srbija sa 20:15, ali su se Iranci, posle tajm – auta Velaska, približili na samo dva poena, 20:18. Ipak, Srbija je stigla do tri vezane meč lopte, tri lopte za London, 24:21, iskoristila drugu sa konačnih 25:22, 3:0 u setovima i veliko slavlje u taboru srpske ekspedicije u Tokiju.