Maksimalna pobeda Srbije protiv Japana – sutra protiv Koreje od 09,00 časova (RTS 2)

SENIORI – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012.

Seniori Srbije startovali su maksimalnom pobedom na turniru Interkontinentalnih kvalifikacija za OI 2012, koji je danas počeo u Tokiju. Srbija je danas, u 1. kolu, savladala Japan sa 3:0, po setovima 25:19, 25:23 i 25:16, posle 76 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Metropoliten posmatralo je 4000 gledalaca, a sudili su Danijel Gonsales iz Meksika i Pjotr Dudek iz Poljske.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (10), U. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ (2), STANKOVIĆ (6), NIKIĆ (13), MITIĆ, RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ (3), STAROVIĆ (7), PODRAŠČANIN (10), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

JAPAN: NAGANO, KONDOH, USAMI, JAMAMOTO (11), TOMIMACU (3), MACUMOTO (3), JAMAMURA (1), ŠIMICU, FUKUZAVA (12), IŠIĐIMA (3), JONEJAMA (7), KOŠIJA. TRENERI: TACUJA UETA I JUIČI NAKAGAIČI.

Utakmicu Srbija – Japan posmatrao je Đižong Vei, predsednik FIVB.

Odlično je Srbija počela turnir u Tokiju. Pored, važne, maksimalne pobede protiv Japana, izabranici Igora Kolakovića su, uz kvalitetnu igru, kako u odbrani, tako i u napadu, demonstrirali zašto su u vrhu svetske odbojke. Imponovala je sigurnost i mirnoća, naročito u presudnim trenucima drugog seta, koja je Srbiji donela važna tri boda bez izgubljenog seta, pogotovo jer su istim rezultatom završene i ostale utakmice, u kojima je Australija pobedila Venecuelu, Kina savladala Portoriko, a Iran bio bolji od Koreje.

Japan je poveo sa 2:0, a Srbija izjednačila na 2:2. Igralo se potom poen za poen, da bi Srbija prvi put povela sa 6:5. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Srbiju. Prvi put je Srbija stigla do dva poena viška, kada je od 9:9 sa dva vezana poena povela sa 11:9. Povela je Srbija sa 13:10 posle as servisa Nikole Kovačevića i primorala Tacuju Uetu da zatraži 30 sekundi odmora. Četiri poena prednosti Srbija je imala pri rezultatu 14:10, a na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:11 za Srbiju. Održavala je Srbija prednost od pet poena do rezultata 21:16, kada je Japan osvojio dva uzastopna poena i smanjio na 21:18. Uzvratila je Srbija na isti način i povela sa 23:18, a zatim stigla do pet set lopti, 24:19. Iskoristila je Srbija prvu za konačnih 25:19 i 1:0 u setovima.

Početak drugog seta pripao je Japancima, koji su poveli sa 3:1 i tu prednost održavali do 7:5. Srbija je izjednačila na 7:7, a na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:7 za Japan. Poveo je Japan sa 11:9, pa 13:10, a Srbija smanjila na 13:12. Na drugom tehničkom tajm – autu Japan je vodio sa 16:14. Vodio je Japan sa 18:16, a Srbija prvo izjednačila na 18:18, a zatim povela sa 19:18, pa je Japan zatražio tajm - aut. Igralo se poen za poen do 23:23, kada je Srbija zahvaljujući odličnom servisu Mitića i realizaciji Nikole Kovačevića stigla do dve set lopte – 24:22. Realizovala je Srbija drugu za konačnih 25:23 i 2:0 u setovima.

Posle desetominutne pauze, Srbija je stekla prednost na početku trećeg seta, pa je na prvom tehničkom tajm – autu vodila sa 8:6. Povela je Srbija sa 9:6, a Japanci posle tajm – auta smanjili na 9:8. Srbija je serijom 4:0 od 10:9 stgila do prednosti od 14:9. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:11 za Srbiju. Posle predaha, Srbija je sa dva vezana poena stigla do velikih sedam poena viška – 18:11. Vodila je Srbija sa 20:12, pa 22:14, da bi potom stigla do 24:16. Iskoristila je Srbija prvu meč loptu za konačnih 25:16 i 3:0 u setovima.

IZJAVA IGORA KOLAKOVIĆA 1

IZJAVA IGORA KOLAKOVIĆA 2

IZJAVA IGORA KOLAKOVIĆA 3

IZJAVA MILOŠA NIKIĆA

IZJAVA MARKA PODRAŠČANINA

IZJAVA NIKOLE ROSIĆA

Seniori Srbije će sutra, u 2. kolu, igrati protiv Koreje od 09,00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2.

SENIORI – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012. – TOKIO (DVORANA METROPOLITEN), JAPAN (01. – 10. JUN) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

1. KOLO – PETAK, 01. JUN:

SRBIJA – JAPAN                        3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

AUSTRALIJA – VENECUELA        3:0 (25:14, 25:22, 25:18)

KINA – PORTORIKO                        3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

IRAN – KOREJA                         3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 02. JUN:

SRBIJA – KOREJA                      16,00 (09,00)

PORTORIKO – AUSTRALIJA       11,00 (04,00)

IRAN – KINA                             13,30 (06,30)

JAPAN – VENECUELA                 19,05 (12,05)

NEDELJA, 03. JUN I PONEDELJAK, 04. JUN – SLOBODNI DANI.

3. KOLO – UTORAK, 05. JUN:

SRBIJA – KINA                          16,00 (09,00)

PORTORIKO – VENECUELA        11,00 (04,00)

IRAN – AUSTRALIJA                  13,30 (06,30)

JAPAN – KOREJA                       19,05 (12,05)

4. KOLO – SREDA, 06. JUN:

SRBIJA – AUSTRALIJA         13,30 (06,30)

IRAN – PORTORIKO                  11,00 (04,00)

VENECUELA – KOREJA        16,00 (09,00)

JAPAN – KINA                     19,05 (12,05)

5. KOLO – ČETVRTAK, 07. JUN:

SRBIJA – PORTORIKO         13,30 (06,30)

IRAN – VENECUELA             11,00 (04,00)

KOREJA – KINA                   16,00 (09,00)

JAPAN – AUSTRALIJA          19,05 (12,05)

PETAK, 08. JUN – SLOBODAN DAN.

6. KOLO – SUBOTA, 09. JUN:

SRBIJA – IRAN                    11,00 (04,00)

VENECUELA – KINA             13,30 (06,30)

AUSTRALIJA – KOREJA        16,00 (09,00)

JAPAN – PORTORIKO          19,05 (12,05)

7. KOLO – NEDELJA, 10. JUN:

SRBIJA – VENECUELA          11,00 (04,00)

KINA – AUSTRALIJA            13,30 (06,30)

PORTORIKO – KOREJA        16,00 (09,00)

JAPAN – IRAN                     19,05 (12,05)

Po pravilima FIVB, plasman ekipa sa istim brojem bodova se određuje prvo na osnovu broja pobeda, zatim na osnovu set količnika, a ukoliko je i broj pobeda i set količnik identičan, na osnovu poen količnika.

Plasman na OI sa turnira u Tokiju izboriće pobednik turnira, kao i najbolja selekcija iz Azije. Ukoliko prvo mesto na turniru osvoji selekcija iz Azije, plasman na OI će izboriti i druga najuspšenija reprezentacija iz Azije.