Srbija će sutra igrati u polufinalu ukoliko Španija ne pobedi Bugarsku

SENIORI – EVROPSKE KVALIFIKACIJA ZA OI 2012.

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu na turniru Kontinentalnih kvalifikacija za OI 2012, ali još uvek teoretski nije izborila plasman u polufinale. Naime, Srbija će igrati u polufinalu, osim u slučaju da večeras Španija pobedi Bugarsku sa 3:0 ili 3:1. Srbija je danas, u meču 3. kola A grupe, u Sofiji, pobedila Sloveniju sa 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 27:25 i 25:15, posle 103 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Armejec posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Epaminodas Gerotodoros iz Grčke i Žil Gop iz Francuske.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (4), JANIĆ (7), PETKOVIĆ (2), TERZIĆ, STANKOVIĆ (17), NIKIĆ (8), MITIĆ (2), RAŠIĆ (1), ATANASIJEVIĆ (19), STAROVIĆ (1), PODRAŠČANIN (9), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

SLOVENIJA: FLAJS (4), PAJENK (17), PLANINC (3), SATLER, GASPARINI (13), KAMNIK, PLOT, VINČIČ (2), URNAUT (10), POKERŠNIK (1), VIDIČ (6), ČEBULJ (1). TRENERI: VESELIN VUKOVIĆ I TINE SATLER.

Posle mnogo muka Srbija je pobedila Sloveniju, u meču u kome su izabranici Igora Kolakovića prilično oscilirali u igri. Finiš prvog seta pripao je Sloveniji, koja je stigla do vođstva od 1:0 u setovima, da bi se Srbija na efektan način revanširala i izjednačila. Prewsudan je bio treći set, u kome je Srbija uspela da nadoknadi minus od pet poena i u neizvesnoj završnici stigne do vođstva od 2:1. Četvrti set je, ispostavilo se, bio samo završni čin izabranika Igora Kolakovića nap utu ka očekivanoj pobedi. Srbija ima šest bodova, kao i Bugarska, koja će večeras od 19,45 časova po našem vremenu igrati protiv Španije, koja ima tri boda. Srbija će igrati u polufinalu, osim u slučaju pobede Španije od 3:0 ili 3:1. U tom slučaju, zahvaljujući boljem set količniku, u polufinale bi išli Bugarska i Španija.

Povela je Slovenija na početku meča sa 4:1, ali je Srbija izjednačila na 7:7. Povela je Srbija sa 9:8, a Slovenija preokrenula skor i ponovo stekla prednost kod rezultata 12:11. Odličnom serijom od četiri uzatopna poena, izabranici Igora Kolakovića su stigli do tri poena viška (15:12). Posle tajm – auta Veselina Vukovića, Slovenci su uzvratili na isti način i izjednačili na 15:15, da bi Srbija na drugi tehnički tajm – aut otišla sa prednošću od jednog poena (16:15). Posle izjednačenja (16:16), Srbija je povela sa 19:16, a Slovenija serijom 4:0 stigla do nove prednosti (20:19). Bilo je 22:20 za Slovence, a potom i 24:21. Iskoristili su Slovenci drugu set loptu za konačnih 25:22 i 1:0 u setovima.

Izjednačena borba se vodila na početku drugog seta, da bi Slovenija stekla minimalnu prednost, koju je uspešno čuvala do 6:5, kada je Srbija sa tri uzastopna poena preokrenula rezultat i na prvi tehnički odmor otišla sa prednošću od tri poena (8:5). Vodila je Srbija na drugom tehničkom tajm – autu sa 16:12, pa zatim i sa 17:13, da bi Slovenci serijom 3:0 uspeli da se vrate u igru. Kod rezultata 19:18, Srbija je napravila seriju od šest uzastopnih poena i drugi set rešila u svoju korist sa 25:18, za 1:1 u setovima.

Na startu trećeg seta, kao i u drugom, vodila se borba poen za poen do 4:4, kada je Slovenija napravila seriju od tri vezana poena. Uzvratila je Srbija sa dva uzastopna poena, ali je na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:6 za Slovence. Povela je Slovenija zatim sa 12:8, 12:10, pa 14:12, a na drugom tehničkom odmoru sa 16:12. Održavala je Slovenija prednost do 21:16, kada je Srbija smanjila na 21:18, a zatim i na 22:20. Izjednačila je Srbija na 22:22, a zatim imala i tri set lopte. Treću je iskoristila za 27:25 i vođstvo od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu viđena je slična slika kao u prvom i drugom. Vodila se borba za svaki poen, a Srbija je kod rezultata 7:7 osvojila četiri uzastopna poena. Povela je potom Srbija sa 14:8, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:9. Srbija je do kraja sigurnom igrom stigla do 25:15 i trijumfa od 3:1 u setovima.