BPS gensp

Savladana Španija – sutra sa Slovenijom za polufinale (13,30 – RTS 2)

SENIORI – EVROPSKE KVALIFIKACIJA ZA OI 2012.

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na turniru Kontinentalnih kvalifikacija za OI 2012. Srbija je danas, u svom drugom meču u A grupi, u Sofiji, pobedila Španiju sa 3:1, po setovima 25:19, 25:17, 23:25 i 25:22, posle 105 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Armejec posmatralo je 350 gledalaca, a sudili su Peter Grenevegen iz Holandije i Epaminodas Gerotodoros iz Grčke.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (11), JANIĆ, PETKOVIĆ (2), TERZIĆ, STANKOVIĆ (7), NIKIĆ (17), MITIĆ (1), RAŠIĆ, ATANASIJEVIĆ (16), STAROVIĆ (1), PODRAŠČANIN (6), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

ŠPANIJA: ERNAN, NODA (5), SEVILJANO (12), ALTAJO (1), DELGADO, RODRIGES, SUGRANES (2), ROKAMORA (2), FERNANDES (6), MERA, LJENAS, PERES (14). TRENERI: FERNANDO MUNJOS BENITES I KARLOS KARENO KEHUDO.

Savladala je Srbija Španiju, potpuno zasluženo, posle bolje igre, u utakmici u kojoj su izabranici Igora Kolakovića mogli da slave i maksimalnim rezultatom. Posle odlično odigrana dva seta, došlo je do malog opuštanja, što su Španci u finišu iskoristili i smanjili na 2:1. Ipak, u četvrtom setu je presudio nesumnjivi kvalitet Srbije, kojoj preostaje da sutra savlada Sloveniju za plasman u polufinale. Naravno, pod uslovom da ne bude iznenađenja u meču između Bugarske i Španije, u kojoj je domaćin turnira u Sofiji apsolutni favorit.

Povela je Srbija na startu prvog seta sa 5:2, a Španci serijom 4:0 preokrenuli rezultat i na prvi tehnički tajm – aut otišli sa dva poena prednosti (8:6). Izjednačila je Srbija na 8:8, a zatim je Španija osvojila dva vezana poena (8:10), da bi Srbija ponovo stigla do izjendačenja (10:10). Usledila je igra poen za poen do 14:14, kada je Srbija sa dva uzastopna poena stigla do vođstva od 16:14. Posle drugog tehničkog odmora nastavljena je uspešna serija Srbije, koja je sa nova tri poena došla do pet poena prednosti (19:14). Do kraja se igralo uglavnom poen za poen, iako su i Srbija i Španija po jednom uspele da osvoje dva poena u nizu. Na kraju bilo je 25:19 i 1:0 u setovima za Srbiju.

U drugom setu, Srbija je povela, ali za razliku od prvog, ovoga puta nije dozvolila Špancima da preokrenu rezultat. Na prvom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 8:4. Posle odmora Srbija je serijom 5:1 stigla do osam poena prednosti (13:5), koliko je bilo i na drugom tehničkom tajm – autu (16:8). Srbija je do kraja sigurnom i preciznom igrom održavala razliku do konačnih 25:17 i 2:0 u setovima.

Povela je Španija na početku trećeg seta sa 3:0, pa 5:1, što je primoralo Igora Kolakovića da zatraži tajm – aut. Usledila su dva vezana poena Srbije, da bi Španija odgovorila na isti način, a zatim na prvi tehnički tajm – aut otišla sa četiri poena prednosti (8:4). Povela je Španija sa 9:4, a Srbija serijom 3:0 smanjila prednost i vratila se u igru. Španija je vodila sa 12:9, a Srbija sa tri uzastopna poena stigla do prvog izjednačenja u trećem setu (12:12), ali su Španci uzvratili sa dva vezana poena i ponovo poveli, ovoga puta sa 14:12. Drugi put je Srbija izjednačila na 14:14, a potom stigla i do prvog vođstva u trećem setu, sa kojim se otislo na drugi tehnički odmor (16:15). Posle predaha, Španija je ponovo povela (17:16), a zatim stigla i do dva poena viška (19:17). Održavala je Španija prednost do 21:19, kada je Srbija ponovo izjednačila. Usledila je igra poen za poen, da bi Španci stigli do prve set lopte (24:23) koju su realizovali za 25:23 i 2:1 u setovima za Srbiju.

Na početku četvrtog seta, Srbija je vodila sa 5:4, a Španija do prvog tehničkog tajm – auta preokrenula rezultat i povela sa 8:6. Nastavili su Španci sa dobrom igrom i posle predaha i poveli sa 10:7, 11:8 i 12:9. Kod rezultata 12:10 za Špance, povredio se prilikom doskoka Seviljano, primač Španije. Povela je Španija sa 13:10, ali je bilo očito da se Srbija postepeno vraća u igru. Izjednačenje je usledilo na 14:14, a na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:14. Sa dva vezana poena, Srbija stiže do četiri poena prednosti (18:14 i 19:15), ali je Španija uzvratila na isti način i učinila završnicu neizvesnom. Smanjili su Španci na 20:19, a Srbija ponovo stigla do dva poena viška (21:19), a zatim as servisom Atanasijevića i do tri poena prednosti (22:19). Stigla je Srbija do tri meč lopte (24:21), ali prvu nije realizovala, a tom prilikom se, posle skoka, lakše povredio Nikić. Iskoristila je Srbija drugu meč loptu za konačnih 25:22 i 3:1 u setovima.