SRBIJA U POLUFINALU – U SUBOTU ZA FINALE PROTIV RUSIJE OD 18,00

SENIORI – XXVII EP 2011.

Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće osmi put u polufinalu Prvenstva Evrope. Srbija je večeras u Beču, u četvrtfinalu XXVII EP 2011, savladala Francsuku sa 3:1, po setovima 32:30, 25:20, 23:25 i 26:24, posle 115 minuta igre.

Utakmicu u Bečkoj gradskoj hali posmatralo je 2600 gledalaca, a sudili su Ralf Barnstorf iz Nemačke i Aleksandar Pjasecki iz Belorusije.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (16), U. KOVAČEVIĆ (2), PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ (10), NIKIĆ (6), MITIĆ, RAŠIĆ, MILJKOVIĆ (30), STAROVIĆ, PODRAŠČANIN (9), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

FRANCUSKA: TREFL (6), RUZIJE (27), VADELO (4), TONIUTI (1), MAREŠAL, MORO, LINEL, NGAPET (20), PUŽOL (1), TUIA (13), LAFIT, EKSIGA. TRENERI: FILIP BLAN I ŽOSELIN TRILON.

Fantastičnom igrom izabranici Igora Kolakovića, predvođeni impresivnim, nadahnutim majstorom, kakav je kapiten Srbije Ivan Miljković, savladali su Francusku u četvrtfinalu Prvenstva Evrope, u meču u kome su želja, borbenost, ali iznad svega kvalitet, bili na strain Srbije.

Prvi set je za Srbiju praktično počeo posle drugog tehničkog tajm – auta, na kome je Francuska vodila sa 16:12. Do tog trenutka, Francuzi su bili bolji, rezultatski, i uspevali da se odbrane od napada Srbije. Po završetku drugog odmora, Srbija je osvojila poena, a na servis liniju je stao Miloš Nikić i tako sve do izjednačenja na 16:16. Kod rezultata 18:18, Srbija je prvi put povela i čak stigla do dva poena viška (20:18), Uzvratili su Francuzi serijom 3:0 i poveli sa 21:20, da bi se od tada igralo poen za poen. Imala je Francuska prvu set loptu, koju nije iskoristila, a potom Srbija dve, pa opet Francuska, ovoga puta tri set lopte. Došao je ponovo red na Srbiju, koja je iskoristila četvrtu set loptu za 32:30 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Početak drugog seta obleežila je izjednačena borba i minimalna prednost jedne ili druge ekipe. Vodila je Francuska sa 7:6, a onda je Srbija serijom 5:0 na servis Dragana Stanković stigla do četiri poena viška (11:7). Osvojili su Francuzi jedan poen,a odmah potom Srbija tri na servis Ivana Miljkovića za 14:8. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:11 za Srbiju. Vodila je Srbija sa 19:13, kada je Filip Blan zatražio predah. Posle osvojenog poena Francuza, uzvratila je Srbija, ali su sudije dodelile poen Francuzima, koji su se približili na 19:16. Ponovo je bio red na Srbiju, koja je sa dva uzastopna poena stigla do 21:16. Smanjili su Francuzi na 21:18 i to je bilo sve od izabanika Filipa Blana u drugom setu. Srbija je stigla do 24:20 i iskoristila prvu set loptu za 25:20 i 2:0 u setovima.

Treći set je doneo izjednačenu igru do prvog tehničkog odmora, posle kojeg je Francuska povela sa četiri poena prednosti (13:9). Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:12 za Francuze. Povela je Francuska sa 20:14, a Srbija smanjila na 20:16. Vodili su Francuzi potom 21:16, a izabranici Igor Kolakovića sa dva uzastopna poena primorali Filipa Blana da zatraži predah. Poveli su Francuzi sa 22:18, a na servis je stao Uroš Kovačević i uz izvanredne servise i jedan as, Srbija je smanjila na 22:21. U igri poen za poen, Francuzi su stigli do dve set lopte (24:22) i iskoristili drugu za 25:23 i 2:1 u setovima za Srbiju.

Ništa novo nije viđeno ni na početku četvrtog seta. Vodila se ravnopravna borba, a onda je Srbija povela sa 13:11, pa 14:12, a na drugom tehničkom odmoru sa 16:13. Stigla je Srbija do četiri poena prednosti (17:13), a Francuska smanjila na 17:16. Finiš je pripao Srbiji, koja je konstantno imala dva poena prednosti i stigla do dve vezane meč lopte (24:22). Uspeli su Francuzi da izjednače, ali treća je bila sreća, za konačnih 26:24, odnosno 3:1 za Srbiju i plasman u polufinale.