BRONZA ZA SRBIJU !!!

SENIORI – XVII SP 2010.

Seniori Srbije osvojili su bronzanu medalju na XVII SP 2010, drugu u istoriji na Svetskim prvenstvima posle srebra u Japanu 1998. Srbija je večeras u Rimu, u utakmici za treće mesto savladala Italiju sa 3:1, po setovima 25:21, 25:20, 26:28 i 25:19, posle 99 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Palalotomatika posmatralo je 12 000 gledalaca, a sudili su Bela Hobor iz Mađarske i Osamu Sakaide iz Japana.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (8), JANIĆ (1), PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ (11), GRBIĆ (2), NIKIĆ (8), MILJKOVIĆ (23), STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN (15), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

ITALIJA: MASTRANĐELO (7), MARA, PARODI (18), BARI, VERMILJO (1), LAŠKO (4), SAVANI (7), TRAVICA, FEI (12), BIRARELI (4), SALA (3), ZAJCEV (8). TRENERI: ANDREA ANASTAZI I ANDREA GARDINI.

Izabranici Igora Kolakovića su ostvarili cilj – osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prevenstvu. Danas im je niko nije mogao oduzeti, pa ni domaćin, Italija, koja je istina uspela da osvoji jedan set.

Iako se sada može konstatovati da pobeda Srbije nije uopšte dolazila u pitanje, početak je pripao Italiji, koja je povela sa 7:2. Uzvratila je Srbija i već na drugom tehničkom odmoru imala prednost od jednog poena. U završnici, iskustvo Grbića i drugova je bilo presudno za vođstvo od 1:0.

U drugom setu smo odlično počeli i vodili sa 8:6, pa 16:14, da bi na kraju domaćinu prepustili 20 poena, za vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set je, činilo se, trebalo da predstavlja ekzekuciju Srbije, koja je pri kraju seta stigla do prednosti od tri poena (20:17). Tada su domaćini zahvaljujući odličnim servisima Sale i Zajceva potpuno preokrenuli rezultat i u igri nerava uspeli da smanje skor na 2:1 u setovima.

Ono što su propustili u trećem, puleni Igora Kolakovića su potpuno nadoknadili u poslednjem, četvrtom setu. Bilo je impresivnih 13:5, pa 16:7 za Srbiju. Uzvratila je Italija, ali sve što je uspela je da osvoji 18 poena, za veliku radost svih igrača, kompletnog stručnog štaba, ali i svih ljubitelja odbojke u Srbiji, ali i navijača koji ih bodrili večeras u dvorani Palalotomatika. Lepo je večeras bilo biti Srbin u “Večnom gradu”.