BPS gensp

Srbija u polufinalu SP – Poljska i drugi put uspešnija

SENIORI – XIX SP 2018.
Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u polufinalu Svetskog prvenstva, peti put od 1998, odnosno na poslednjih šest šampionata. Srbija je večeras pretrpela poraz u svom drugom meču u J grupi III faze XIX SP 2018. u Torinu, ali će se zahvaljujući odličnom poen količniku boriti za medalju. Poljska je večeras u 2. kolu pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 28:26, 28:26 i 25:22, posle 96 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Pala Alpitur posmatralo je 8950 gledalaca, a sudili su Paulo Tursi iz Brazila i Nasr Šaban iz Egipta.

Igraće izabranici Nikole Grbića u polufinalu SP u Italiji i Bugarskoj, iako su, posle Varne, poraženi još jednom od Poljske, u meču u kome je Srbiji nedostajalo i koncentracije i snage naročito tokom prva dva seta.

Prilično mirno su igrali i Srbija i Poljska na početku meča. Povela je Srbija sa 6:4, a Poljska izjednačila na 7:7. Opet je Srbija stekla dva poena prednosti (9:7) i tu razliku održavala do 14:13, kada je povisila na 17:13, pa 19:15. Posle vođstva Srbije od 21:18, Poljaci su izjednačili, a Srbija povela sa 23:21. Ponovo su Poljaci poravnali, a zatim posle prve set lopte Srbije (24:23), došli u priliku da osvoje set (25:24). Nije Poljska iskoristila prve dve, ali jeste treću set loptu za konačnih 28:26.

Vodila je Srbija u drugom setu sa 4:2, pa 6:3 i 8:5, ali su Poljaci smanjili na 8:7, a zatim, posle vođstva Srbije 13:10, serijom 4:0 stigli do vođstva od 14:13, pa 16:14. Izjednačila je Srbija na 17:17, a posle vođstva Poljske 22:21 preokrenula na 23:22. Ponovo je Srbija imala šansu da osvoji set, ali nije iskoristila dve set lopte, da bi, kao u prvom setu, Poljska realizovala, ovoga puta drugu set loptu za 28:26 i vođstvo od 2:0 u setovima.
Slično kao tokom prva dva seta, i u trećem su Poljaci bili u prednosti, a Srbija pokušavala da dostigne tu razliku. Nakon izjednačenja na 20:20, Poljska je povela sa 22:20, a zatim i sa 24:21, da bi iskoristila drugu meč loptu za 25:22 i još jednu maksimalnu pobedu protiv Srbije na ovom SP.

Srbija će sutra biti slobodna, a u poslednjem, 3. kolu J grupe, sastaće se Italija – Poljska od 21.15 časova, posle koje će biti poznat drugi polufinalista iz J grupe.

Srbija će igrati u polufinalu u subotu, a protivnika će saznati tek posle sutrašnjih utakmica poslednjeg, 3. kola u obe grupe.

SENIORI – XIX SP 2018. (9 – 30. SEPTEMBAR) – TORINO, FIRENCA, BARI, BOLONJA, MILANO (ITALIJA) I SOFIJA, VARNA, RUSE (BUGARSKA):
III FAZA (26 – 28. SEPTEMBAR) – TORINO (PalaAlpitur, 15 657):