Srbija u nedelju za bronzu u Krakovu

SENIORI – XXX EP 2017.

Muška seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasirala u finale XXX EP 2017. u Poljskoj, pa će sutra (nedelja, 3. septembar) od 17.30 časova igrati u meču za treće mesto. Nemačka je večeras u Krakovu, u prvom polufinalu, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 24:26, 15:25, 25:18, 27:25 i 15:13, posle 136 minuta igre.

Utakmicu u Tauron areni posmatralo je 8336 gledalaca, a sudili su Fabricio Saltalipi iz Italije i Laslo Adler iz Mađarske.

Tako malo je nedostajalo Srbiji da izbori četvrto finale na EP, ali su uporni i borbeni Nemci preokrenuli čitav meč i na kraju zaslužno stigli do svoje prve medalje na prvenstvima Evrope. Izabrnici Nikole Grbića će se za svoju 11 medalju boriti u utakmici za treće mesto. Imala je Srbija prednost od 2:0, a zatim i dve meč lopte u četvrtom setu, ali su na kraju Nemci otišli u finale.

Na početku meča Srbija je povela sa 3:1, pa 7:4, ali su Nemci smanjili na 7:6. Povećavala je Srbija prednost u nastavku i vodila sa 10:17, 12:8, 14:9 i 17:10. Smanjili su Nemci na ’17:12, pa 19:15 i 20:19, a izjednačili na 22:22. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija preko fenomenalnih Kovačevića i Lisinca iskoristila drugu set loptu za 26:24 i povela sa 1:0 u setovima.

Drugi set je počeo ravnopravnom igrom, da bi posle vođstva Srbije od 4:3 Nemačka povela sa 5:4. Serijom 6:0 Srbija je stigla do prednosti od 10:5, ali su Nemci zatim smanjili na 11:8, pa 12:11. Odgovorila je Srbija novo serijom, ovoga puta 4:0 za vođstvo od 16:11. U nastavku je bilo 19:13, pa 23:14, a na kraju 25:15 za vođstvo Srbije od 2:0.

U trećem setu Srbija je povela sa 3:1, a Nemačka odmah izjednačila. Vodila je zatim Srbija sa 6:3, pa 7:4, a Nemci smanjili na 7:6, pa posle vođstva Srbije od 8:6, stižu do prednosti od 9:8. Posle izjednačenja na 10:10, Nemci su napravili seriju od 7:0 i poveli sa 17:10. Na servis Atanasijevića, Srbija je smanjila na 17:13, a zatim na 18:15. Poveli su potom Nemci sa 22:15, a set su dobili sa 25:18 i smanjili prednost Srbije na 2:1 u setovima.

Loše je Srbija počela četvrti set, pa su Nemci poveli sa 5:2. Ipak, usleidlo je izjednačenje, a zatim i naizmenično osvajanje po dva poena za svaku ekipu. Posle 11:10 za Nemce, Srbija je povela sa 12:11, a zatim i sa 14:12. Serijom 3:0 Nemačka stiže do prednosti od 15:14. Igralo se zatim izjednačeno do 18:17 za Nemce, kada je Srbija sa dva vezana poena preokrenula rezultat i povela sa 19:18. Igralo se zatim poen za poen, pa je Srbija prva stigla do set i meč lopte 24:23. Nije Srbija iskoristila ni prvu, ni drugu set loptu, da bi potom Nemačka, posle 25:24 za Srbiju, sa tri uzastopna poena dobila drugi set sa 27:25 i izjednačila na 2:2 u setovima.

Imala je Srbija od početka petog seta minimalnu prednost do 4:3, kada su Nemci poveli sa 5:4. Odmah je uzvratila Srbija vođstvom 6:5, ali je na promeni strana bilo 8:7 za Nemačku. Na servis Lisinca, Srbija je napravila seriju od 3:0 i povela sa 10:8. Nemačka je tada osvojila tri vezana poena i povela sa 11:10, a zatim i sa 13:11. Vodili su Nemci sa 14:12 i iskoristili drugu meč loptu za konačnih 15:13 i pobedu od 3:2.

IZJAVA NIKOLE GRBIĆA

IZJAVA DRAGANA STANKOVIĆA

IZJAVA SREĆKA LISINCA

IZJAVA NEVENA MAJSTOROVIĆA

IZJAVA DRAŽENA LUBURIĆA

Srbija će sutra u utakmici za treće mesto igrati protiv Rusije ili Belgije od 17.30 časova, uz direktne prenose na RTS 2 i TV Arena Sport 1.

SENIORI – XXX EP 2017. – KRAKOV, GDANJSK, ŠĆEĆIN I KATOVICE, POLJSKA (24. avgust – 3. septembar):