BPS gensp

Srbija – Crna Gora  3:1

PIONIRKE – I EP 2017.

Ženska pionirska reprezentacija Srbije pobedom je startovala turniru A grupe II runde kvalifikacija za I EP 2017. Srbija je večeras, u meču 1. kola savladala Crnu Goru sa 3:1, po setovima 25:12, 22:25, 25:19 i 25:9, posle 89 minuta igre.

Utakmicu u dvorani SC „Vizura Sport„ u Zemunu posmatralo je 550 gledalaca, a sudili su Filip Enkerli iz Švajcarske i Roman Maršner iz Češke.

Premijerni meč u kvalifikacijama pionirke Srbije su odigrale borbeno i motivisano i zasluženo stigle do pobede. Imale su izabranice Željka Šćepanovića priliku da meč okončaju posle tri seta, ali uvek je svaki prvi meč na turniru najteži, a pogotovo devojčicama koje prvi put nastupaju u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope.

Posle početne nervoze i vođstva Crne Gore, izabranice Željka Šćepanovića su u potpunosti preuzele kontrolu igre i rezultata i prvi set rešile u svoju korist posle samo 20 minuta igre.

U drugom setu, Crna Gora je zaigrala mnog bolje i posle mirnije igre u finišu set dobila sa 25:22 i izjednačila na 1:1.

Treći set je obeležilo vođstvo Srbije, ali je Crna Gora u finišu uspela da smanji razliku, pa je bilo 25:19, odnosno 2:1 za Srbiju.

Srbija je na početku četvrtog seta povela sa 6:0, pa 10:2 i 14:5. Do kraja seta, Srbija je Crnoj Gori prepustila samo još 4 poena za konačnih 25:9 i pobedu od 3:1.

- Izgubili smo jedan set, ali smo dobili Jovanu Cvetković. Devojčica koja je bila odlična na pripremama danas je imala problema i to je poputno normalno, jer joj je ovo prvi meč u reprezentaciji na ovako značajnom takmičenju. Možda smo promenama mogli da pobedimo sa 3:0, ali je mnogo vrednije što smo danas dobili Cvetkovićevu, a sutra ćemo možda neku drugu devojčicu. Ipak one još uvek nemaju 16 godina. Gledali smo danas Mađarice koje su igrale sa mnogo emocija. Mislim da smo kvalitetniji od njih, ali ponavljam, ove devojčice još nemaju 16 godina i teško je bilo šta predvideti. – objasnio je Željko Šćepanović, prvi trener pionirki Srbije.

Pionirke Srbije će sutra, u 2. kolu, igrati protiv Mađarske od 19.00 časova, uz direktan prenos na http://www.ossrb.org/livestream/sample-data-articles/livestream-2

PIONIRKE – I EP 2017. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (13 – 16. APRIL):

A GRUPA – BEOGRAD, SRBIJA (DVORANA SC „VIZURA SPORT“, ZEMUN (Cara Dušana 105)):

Supervizor CEV: Nilufer Šimonski (Turska). Sudijski delegat: Peter Bajči (Slovačka). Sudije: Vouter de Bar iz Holandije, Roman Maršner iz Češke, Boško Milić iz Austrije, Filip Enkerli iz Švajcarske.

1. KOLO – ČETVRTAK, 13. APRIL:

SRBIJA – CRNA GORA   3:1 (25:13, 22:25, 25:19, 25:9)

BELORUSIJA – MAĐARSKA        3:1 (22:25, 27:25, 25:10, 26:24)

B GRUPA – ARGOS, GRČKA:

Supervizor CEV: Dragomir Gerasimović (Srbija)

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

HRVATSKA – RUMUNIJA      17.30 (16.30)

GRČKA – UKRAJINA                  20.00 (19.00)

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

UKRAJINA – RUMUNIJA       17.30 (16.30)

GRČKA – HRVATSKA           20.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

HRVATSKA – UKRAJINA      17.30 (16.30)

GRČKA – RUMUNIJA           20.00 (19.00)