Belorusija startovala pobedom protiv Mađarske

PIONIRKE – I EP 2017.

Pionirke Belorusije ostvarile su pobedu u prvoj utakmici na turniru A grupe II runde kvalifikacija za I EP 2017, koji je danas počeo. Belorusija je u 1. kolu pobedila Mađarsku sa 3:1, po setovima 22:25, 27:25, 25:10 i 26:24, posle 102 minuta igre.

Utakmicu u dvorani SC „Vizura Sport„ u Zemunu posmatrala su 62 gledaoca, a sudili su Boško Milić iz Austrije i Vouter de Bar iz Holandije.

Početak meča pripao je Mađaricama, koje su boljom igrom stigle do vođstva i sa takvim pristupom nastavile i u drugom setu. Presudna je bila završnica drugog seta, u kojoj je Mađarska vodila sa 23:20, a Belorusija na kraju slavila sa 27:25. Belorusija je u trećem setu Mađaricama prepustila samo 10 poena, da bi posle mnogo preokreta u finišu četvrtog seta stigla do pobede vredne tri boda.

- Izuzetno težak i uzbudljiv meč. Gubili smo i bili pred totalnim kolapsom, ali smo u finišu drugog seta prelomili meč. Imali smo sreće, ali sam prezadovoljan pobedom. – u jednom dahu je rekao Jahor Pimakin (Yahor Pimakhin), selektor Belorusije.

PIONIRKE – I EP 2017. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (13 – 16. APRIL):

A GRUPA – BEOGRAD, SRBIJA (DVORANA SC „VIZURA SPORT“, ZEMUN (Cara Dušana 105)):

Supervizor CEV: Nilufer Šimonski (Turska). Sudijski delegat: Peter Bajči (Slovačka). Sudije: Vouter de Bar iz Holandije, Roman Maršner iz Češke, Boško Milić iz Austrije, Filip Enkerli iz Švajcarske.