Bronza za pionirke Srbije – Turska prvak Balkana

PIONIRKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2014.

Pionirke Srbije zauzele su treće mesto i osovjile bronzanu medalju na Balkanskom prvenstvu 2014, koje je večeras završeno u Ivanjici. Turska je osvojila titulu prvaka Balkana, dok je Rumunija druga. Turska je večeras, u trećoj utakmici poslednjeg, 5. kola, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:23, 25:14, 21:25 i 31:29, posle 110 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Crnjevo posmatralo je 700 gledalaca, a sudili su Milena Mićović i Milica Davidović.

U sigurno najlepšoj utakmici na Prvenstvu, Turska je pobedila Srbiju i osvojila prvo mesto, bez poraza. Izabranice Aleksandra Kočoskog su odlično počele meč, ali ih je pritisak sputao da pokažu više tokom prva dva seta. U nastavku, pionirke Srbije su sjajno igrale i iako nisu uspele da pobede Tursku zaslužuju sve čestitke za borbenost i prisutp igri.

Srbija je odlično počela meč i povela sa 4:1, pa 6:3, a Turska smanjila na 6:5. Izjednačile su Turkinje na 7:7, a zatim povele sa 8:7. Izjednačila je Srbija na 12:12, a zatim as servisom Anđelije Drašković povela sa 13:12. Usledio je još jedan dobar servis, a zatim i blok Perovićeve i Radovićeve za vođstvo od 14:12, pa je Turska tražila tajm – aut. Maja Radović je “korejom” donela Srbiji 15. poen, a na drugom tehničkom tajm – autu je bilo 16:13 za Srbiju. Smanjila je Turska na 16:15, da bi Srbija sa dva vezana poena stigla do 18:15. Uzvratila je Turska serijom od 6:0 i povela sa 21:18. Smanjila je Srbija na 21:20, ali je Turska uspešno održavala razilku. Imala je Srbija priliku za izjednačenje pri vođstvu Turske od 23:22, ali su Turkinje ipak stigle do dve vezane set lopte – 24:22. Iskoristila je Turska drugu set loptu za 25:23 i povela sa 1:0, što je značilo da će Srbija osvojiti bronzanu medalju u Ivanjici.

Pritisak je očigledno bio prevelik za pionirke Srbije, koje su znatno lošije počele drugi set, za razliku do prvog. Turska je povela sa 5:1, pa 11:5 i 16:7 na drugom tehničkom tajm – autu. Smanjila je Srbija na 18:11, a Turska zatim povela sa 20:11. Na kraju je bilo 25:14 za vođstvo Turske od 2:0 u setovima.

Srbija je u trećem setu zaigrala mnogo bolje nego u drugom i povela sa 10:6. Posle tajm – auta Turske, Srbija je nastavila sa serijom poena i povećala prednost na 12:6. Smanjila je zatim Turska na 13:9, ali je Srbija na drugom tehničkom tajm – autu imala 6 poena prednosti – 16:10. Održavala je Srbija prednost i u finišu vodila sa 20:14, pa 22:16, da bi Turkinje smanjile na 22:19, kada je Kočoski tražio 30 sekundi odmora. Maja Radović je prekinula seriju Turske, a Srbija je povela sa 23:19. Imala je Srbija četiri set lopte (24:20) i iskoristila je drugu za konačnih 25:21.

U četvrtom setu Srbija je nastavila sa dobrom igrom iz trećeg seta i povela sa 10:5, pa 13:7 i 16:8 na drugom tehničkom tajm – autu. Vodila je Srbija u finišu sa 18:11, a Turska je serijom 5:0 smanjila na 18:17. Posle tajm – auta Kočoskog, Srbija je osvojila tri uzastopna poena i povela sa 21:17, a Turkinje smanjile na 21:19. Vodila je Srbija sa 22:19, a Turska je uspela da izjedanči na 22:22, da bi Dejana Lekić donela Srbiji novo vođstvo – 23:22. Blokom Anđelije Drašković i Milice Milunović, Srbija stiže do dves set lopte – 24:22, ali je Turska uspela da izjednači na 24:24. Nije Srbija realizovala ni drugu set loptu (25:24), da bi Turska stigla do svoje prve meč lopte – 26:25. Poentirala je Bojana Pejović za 26:26, a zatim je Anđelija Drašković odličnim servisom donela Srbiji treću set loptu – 27:26. Ponovo su Turkinje preokrenule rezultat i povele sa 28:27, a Pejovićeva izjednačila na 28:28. Povela je Srbija sa 29:28, a Turska izjednačila, pa zatim stigla do treće meč lopte – 30:29, koju je iskoristila za konačnih 31:29 za trijumf od 3:1.

IZJAVA ALEKSANDRA KOČOSKOG

IZJAVA GONČAGUL DILIK

Milomir Zorić, gradonačelnik Ivanjice, predao je zlatne medalje i pehar pionirkama Turske.

Nenad Mijailović, zamenik predsednika Skupštine opštine Ivanjica, predao je srebrne medalje i pehar pionirkama Rumunije.

Miladin Božović, generalni sekretar Sportskog saveza Ivanjice, predao je bronzane medalje i pehar pionirkama Srbije.