Sjajne pionirke Srbije maksimalno pobedile Grčku

PIONIRKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2018.
Ženska pionirska reprezentacija Srbije startovala je maksimalnom pobedom na Balkanskom prvenstvu u Somboru. Srbija je večeras, u prisustvu 500 gledalaca u dvorani Mostonga, u 1. kolu, savladala Grčku sa 3:0, po setovima 25:19, 25:22 i 30:28, posle 80 minuta igre.

Pre početka meča minutom ćutanja odata je pošta žrtvama požara u Grčkoj.
Izabranice Željka Šćepanovića su nošene podrškom sa tribina u Somboru savladale Grčku u meču u kome je Srbija bila apsolutno bolji rival tokom čitavog meča.
Posle početne nervoze, pionirke Srbije su uspostavile kontrolu igre i krenule u osvajanje prvog seta. U završnici, posle vođstva Srbije od 20:11, Grčka je smanjila na 20:16, ali je na kraju bilo 25:19 za Srbiju.
Grčka je mnogo bolje zaigrala u drugom setu i imala prednost sve do finiša, kada je Srbija, posle vođstva Grčke od 21:19, preokrenula rezultat i povela sa 24:21. Srbija je drugi set rešila u svoju korist sa 25:22.
U trećem setu se vodila ravnopravna borba do finiša, kada je Srbija uspela da se rezultatski odvoji i povede sa 24:22, ali je Grčka izjednačila. Nije Srbija iskoristila četiri meč lopte, da bi potom Grčka propustila dve set lopte. Na kraju, sa dva asa Hene Kurtagić, Srbija je treći set dobila sa 30:28, a meč sa 3:0.
Pionirke Srbije će sutra od 20.00 časova, u 2. kolu, igrati protiv Bugarske.
Pobednik Balkanskog prvenstva 2018. izboriće direktan plasman na II EP 2019.
PIONIRKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2018. – SOMBOR (DVORANA MOSTONGA, 1400 MESTA), SRBIJA (25 – 29. JUL):
1. KOLO – SREDA, 25. JUL:
SRBIJA – GRČKA     3:0 (25:19, 25:22, 30:28)
BUGARSKA – CRNA GORA         3:0 (25:20, 25:15, 25:20)
TURSKA – RUMUNIJA    3:1 (25:19, 29:27, 24:26, 25:11)
BUGARSKA – RUMUNIJA     17.45
Na šest do sada odigranih Balkanskih prvenstava, pionirke Srbije su osvojile 6 medalja, 5 srebrnih i 1 bronzanu.