Pioniri osvojili bod protiv Turske – sutra protiv Rumunije za bronzu

PIONIRI – I HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012.

Muška pionirska reprezentacija Srbije poražena je u drugoj utakmici na I Halkbank Balkanskom prvenstvu 2012. u Dobriču, u Bugarskoj. Turska je danas, u meču 2. kola, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:22, 15:25, 25:17, 21:25 i 15:12, posle 107 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Dobrotica posmatralo je 700 gledalaca, a sudili su Vani Parvanova i Ljubomir Ilijev iz Bugarske.

SRBIJA: ĐURĐEVIĆ (18), STOŠOVIĆ, KOVAČIĆ (3), MEHIĆ (23), JOVIĆ, TODOROVIĆ, NESTOROVIĆ (7), ĆOSIĆ (16), ŽUGIĆ (1), ANDONOVIĆ, NEDELJKOVIĆ, BUŠA (9). TRENERI: NIKOLA ĐURIČIĆ I BOJAN MIHAJLOVIĆ.

TURSKA: JONET (5), TOSUN (13), TURKMEN, KANTARDŽIOGLU (11), ERASLAN, IŠILDAR, OZDEMIR (16), ČAM (16), KORKUT (6), AJDIN, SERTEL (1), TETIK. TRENERI: MEHMET GORKEM IŠGUZAR I RIFAT SEZGIN.

Pioniri Srbije su osvojili prvi bod na Prvenstvu Balkana u Dobriču. Turska je savladala izabranike Nikole Đuričića posle pet setova, u meču u kome je Srbija jurila rezultat. Uspeli su pioniri Srbije dva puta da izjednače rezultat u setovima, ali je Turska u finišu petog seta bila uspešnija i na kraju slavila sa 3:2.

Pioniri Srbije će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Rumunije od 15,00 časova po našem vremenu.

PIONIRI – I HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012. – DOBRIČ (DVORANA DOBROTICA), BUGARSKA (01. – 03. AVGUST) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

1. KOLO – SREDA, 01. AVGUST:

SRBIJA – BUGARSKA           0:3 (23:25, 16:25, 16:25)

TURSKA – RUMUNIJA          3:1 (25:18, 21:25, 25:17, 25:20)

2. KOLO – ČETVRTAK, 02. AVGUST:

SRBIJA – TURSKA               2:3 (22:25, 25:15, 17:25, 25:21, 12:15)

BUGARSKA – RUMUNIJA     3:0 (25:23, 25:23, 25:22)

TABELA:

1. BUL        2    2    0    6:0       6

2. TUR        2    2    0    6:3       5

3. SRB        2    0    2    2:6       1

4. ROU       2    0    2    1:6       0

3. KOLO – PETAK, 03. AVGUST:

SRBIJA – RUMUNIJA           16,00 (15,00)

BUGARSKA – TURSKA         18,30 (17,30)

Na Prvenstvu igraju dečaci rođeni 01. januara 1997. i mlađi.

Tehnička komisija BVA je donela odluku da visina mreže za pionire bude 235 cm. Pioniri će servirati po izboru (školski – odozdo ili uobičajeni servis), ali bez skoka. Ekipe će igrati bez libera.

Propozicijama BVA, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

Propozicijama BVA, plasman ekipa sa istim brojem bodova određuje se na prvo na osnovu broja pobeda. Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu set količnika. Ukoliko je set količnik identičan, plasman se određuje na osnovu poen količnika.