Pioniri Srbije četvrti u Istanbulu

PIONIRI – BALKANSKO PRVENSTVO 2018.

Muška pionirska reprezentacija Srbije zauzeli su četvrto mesto na Balkanskom prvenstvu 2018. u Istanbulu. Grčka je danas u Istanbulu, u utakmici za treće mesto, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:14 i 26:24, posle  minuta igre.

Odluka o pobedniku je praktično pala u prvom setu, kada je Grčka posle izjednačene igre u finišu stigla do vođstva od 1:0. Izabranici Bojana Mihajlovića nisu uspeli da se oporave od gubitka prvog seta, pa je Grčka veoma brzo povela sa 2:0. U trećem setu, Grčka je u finišu vodila sa 17:14, a Srbija serijom 6:0 preokrenula rezultat i povela sa 20:17. Vodila je Srbija sa 23:21, ali su Grci poveli sa 24:23. Iskoristila je Grčka drugu meč loptu za konačnih 26:24 i na kraju slavila maksimalnim rezultatom.

Pioniri Srbije se iz Istabnula vraćaju sutra (nedelja, 29. jul) u 19.20 časova.

PIONIRI – BALKANSKO PRVENSTVO 2018. – ISTANBUL (DVORANA OZU, 1500 MESTA), TURSKA (24 – 28. JUL:)

SUBOTA, 28. JUL:

FINALE:

TURSKA – BUGARSKA   19.00 (18.00)

MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – GRČKA     0:3 (20:25, 14:25, 24:26)

MEČ ZA PETO MESTO:

RUMUNIJA – CRNA GORA          3:0 (25:9, 25:17, 25:23)