BPS gensp

Kadetkinje Srbije za bronzu na EP u nedelju (14.00 – Laola)

KADETKINJE – XII EP 2017.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije boriće se za bronzanu medalju na XII EP 2017. u Holandiji, sutra (nedelja, 9. april) od 14.00 časova protiv poražene ekipe iz drugog polufinala Belorusija – Rusija (18.45). Italija je danas u Arnemu, u prvom polufinalu pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:11, 23:25, 23:25, 25:16 i 15:9, posle 124 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Falkenhauze posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Toni Ivković iz Hrvatske i Fikrat Ahundov iz Azerbejdžana.

Srbija nije uspela da se plasira u finale prvenstva Evrope, ali izabranicama Jove Cakovića nema šta da se zameri. Naprotiv, vodile su protiv Italije sa 2:1 u setovima i imale veliku želju za pobedom, ali to na žalost danas nije bilo dovoljno. Opterećene važnošću meča, izabranice Jove Cakovića su uplašeno i dekoncentrisano počele duel protiv Italije, koja je takav poklon i te kako umela da iskoristi. Tek na početku drugog seta kadetkinje Srbije su pokazale da nisu slučajno u polufinalu prvenstva Evrope. Posle mnogo bolje igre nego na startu, Srbija je bila sigurnija, mirnija u odlučujućim trenucima i poravnala je na 1:1. U trećem setu je viđena još bolja igra Srbije i iako je u finišu Italija zapretila, nije bilo bojazni da nećemo iskoristiti jednu od tri set lopte i to naravno preko neprikosnovene Jovane Mirosavljević, pa su se Italijanke našle u čudu, jer su prvi put u Holanadiji izgubile dva seta i to uzastopno. Uspela je Italija da se vrati u meč i izjednači, pa je o finalisti odlučivao peti set. Italijanke su u imale više snage i koncentracije, što je i odlučilo pobednika.

Italija je na početku meča povela sa 6:1, pa 9:3 i zatim konstantno povećavala prednost do 18:6, pa 22:11, a prvi set je rešila u svoju korist sa 25:11.

U drugom setu, Srbija je počela mnogo bolje i povela sa 4:1, ali je Italija, nakon tajm – auta, serijom 3:0 izjednačila. Usledio je period ravnopravne igre, da bi posle 9:9 Italija povela sa 12:9, a Srbija odmah odgovorila sa tri uzastopna poena za poravnanje na 12:12, da bi potom povela sa 15:13. U nastavku je Srbija povela sa 18:15, a Italija zatim izjednačila. Posle izjednačenja na 19:19, Srbija je sa tri vezana poena stigla do 22:19, ali se Italijanke nisu predavale, pa su smanjile na 22:21. Stigla je Srbija do 24:22, a zatim realizovala drugu set loptu za 25:23 i izjednačila na 1:1 u setovima.

Posle izjednačenja na 5:5 u trećem setu, Srbija je povela sa 8:5. Smanjile su u nastavku Italijanke na 10:9, a Srbija odmah povećala na 12:9, pa 15:10. Delovalo je kao da su se kadetkinje Srbije na trenutak uplašile visokog vođstva, pa su dozvolile Italiji da smanji na 16:13. Ipak, tada su sa dva uzastopna poena povele sa 18:13, ali je Italija potom smanjila na 19:16. Ponovo je uzvratila Srbija sa tri vezana poena za 22:16, pa zatim Italija serijom 4:0 za 22:20. Batinićeva je primorala Italijanke na grešku za 23:20, a Perovićeva je poentirala za 24:21. Mirosavljevićeva je iskoristila treću set loptu za 25:23 i vođstvo Srbije od 2:1.

Oskoljene vođstvom, ali pre svega dobrom i sigurnom igrom, kadetkinje Srbije su u četvrtom setu povele sa 5:2, a pri tom su terale Italijanke da prave greške. Smanjila je Italija na 5:4, a Srbija odmah povećala na 8:4, što je svakako demoralisalo rivala, jer svaki put kada se rezultatski približi, Srbija odgovori na isti način. Vodila je Srbija sa 9:5, a Italija sjajnom serijom 5:0 preokrenula rezultat i povela sa 10:9, pa 13:10 i 15:11. Italija je u završnici, posle 16:12 vodila sa 22:12, a set je dobila sa 25:16 i izjednačila na 2:2.

Na početku petog seta Italija je povela sa 3:1, a Srbija izjednačila na 4:4. Povela je Italija zatim sa 8:4, a Srbija smanjila na 8:6. Sa tri uzastopna poena Italija stiže do prednosti od 11:6, pa 13:8, a peti set je rešila u svoju korist sa 15:9, meč sa 3:2 i plasirala se u finale.

- Ovo je bila naša šesta utakmica. Utakmica polufinala i naša najbolja utakmica koju smo ovde odigrali, bez obzira na jako loš odigrani prvi set. Italija je sigurno kvalitetniji tim od nas. Imaju mnogo više kapaciteta, mnogo više igračica, koji mogu da donesu poene. Imam utisak da smo dobro igrali negde do polovine četvrtog seta. Počeo je problem prijema servisa, a u ovom uzrastu kada nema prijema nema ni igre. Taktički smo lepo igrali, organizacija napada je bila jako dobra. Na žalost i dalje nam nedostaje još jedan krajnji napadač, a tu je svakako nedostajala povređena Katarina Gajević. Ovo je ipak naša pobeda, iako smo poraženi sa 3:2. Nismo se obrukali, a poznato je kako smo došli do polufinala. Ukoliko sutra budemo 30 odsto bolji osvojićemo medalju. – naglasio je Jovo Caković, prvi trener kadetkinja Srbije.

- Odigrale smo dobar meč, iako nismo uspele da slavimo. Bilo je jako naporno, imale smo šanse, ali su Italijanke zasluženo slavile. Nemamo za čime da žalimo, već da se što pre oporavimo i da sutra odigramo bolje nego danas, pa da se kući vratimo sa medaljom. – precizirala je Ana marija Jonjev, tehničar Srbije.

- Italija je bila favorit pre meča i sigurno su očekivale laku pobedu. Bile smo uplašene na početku, ali smo shvatile da možemo da im pariramo. Uspele smo da povedemo sa 2:1, ali nismo imale šanse za pobedu. Treba što pre zaobraviti ovaj poraz, podignemo glave i dalje smo optimisti kada je medalja u pitanju. – objasnila je Isidora Rodić, bloker Srbije.

Kadetkinje Srbije će sutra u utakmici za treće mesto igrati protiv poraženog iz meča Belorusija – Rusija, od 14.00 časova, uz direktan prenos na http://www.laola1.tv/en-int/livestream/volleyball-cev-u18-europameisterschaft-frauen-3rd-len

KADETKINJE – XII EP 2017. – ARNEM (DVORANA FALKENHAUZE), HOLANDIJA (1 – 9. APRIL):

SUBOTA, 8. APRIL:

POLUFINALE:

SRBIJA – ITALIJA          2:3 (11:25, 25:23, 25:23, 16:25, 9:15)

BELORUSIJA – RUSIJA  18.15

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:

NEMAČKA – POLJSKA    3:1 (25:18, 25:19, 22:25, 25:20)