Druga medalja za kadetkinje Srbije na Svetskim prvenstvima !

KADETKINJE – XII SP 2011.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije osvojila je drugu medalju na Svetskim prvenstvima, prvu bronzanu. Srbija je danas u Ankari, utakmici za treće mesto na XII SP 2011. u Turskoj, savladala Poljsku sa 3:0, po setovima 25:21, 25:13 i 25:18, posle 69 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 2200 gledalaca, a sudili su Aziz Jener iz Turske i Anđela Gras iz Brazila.

SRBIJA: POPOVIĆ (10), MITROVIĆ (1), LAZIĆ, ČANAK (9), SIMIĆ, DŽAMIĆ, KUBURA, ČIKIRIZ (10), LUKIĆ (9), BUŠA (12), MIRKOVIĆ (5), STEPANOVIĆ. TRENERI: MILAN GRŠIĆ I DEJAN STOJKOVIĆ.

POLJSKA: TVARDOVSKA (4), JANICKA (7), ŠIMANSKA, GLAZ (3), FLAKUS (2), VOJČIK (3), GRAJBER (3), HOJNACKA (9), GAJEVSKA (3), TOBIJAŠ, KORABIJEC, STROZIK. TRENERI: ANDŽEJ PEC I MARSIN VOJTOVIČ.

Fantastične kadetkinje Srbije osvojile su bronzanu medalju u Turskoj. Posle srebra osvojenog pre dve godine u Tajlandu, nova generacija kadetkinja Srbije nastavila je seriju izvanrednih rezultata. Posebno im treba odati priznanje jer su posle jučerašnjeg poraza protiv Turske uspele danas da posle samo 69 minuta igre okončaju meč i zasluženo osvoje drugu medalju u istoriji na Svetskim prvenstvima.

Posle izjednačne igre tokom veće dela prvog seta, Srbija je u finišu povela sa 20:15. Ipak, Poljakinje su uspele da se približe na dva poena minusa i završnicu seta učine zanimljivom. Mirnijom igrom, Srbija je stigla do tri vezane set lopte (24:21) i iskoristila prvu za 25:21 i 1:0 u setovima.

U druom setu Srbija je povela sa 5:1, pa 8:4, da bi na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:8 za Srbiju. Srbija i u finišu bila mnogo kvalitetnija, pa je na kraju bilo 25:13 i 2:0 u setovima.

U trećem setu je došlo do malog opuštanja kadetkinja Srbije, pa je Poljska na prvom tehničkom tajm – autu vodila sa 8:7, a odmah potom i sa 10:7, da bi Srbija izjednačila na 12:12. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:15 za Srbiju. U finišu, Srbija stiže do dva poena viška (20:18), a posle tajm – auta Poljske, sa dva nova poena do nedostižnih 22:18. Tu je bio kraj nadanja za Poljakinje da mogu nešto više da učine, pa je Srbija rutinski privela set i meč kraju za konačnih 25:18 i 3:0 u setovima.